Prince Avalanche - Texas hercege

Prince Avalanche - Texas hercege

Prince Avalanche

A 80-as években Texasban két nagyon különböző személyiség igyekszik megtalálni a saját útját, miközben egymásra vannak utalva. Alvin felelősségteljesen és megfontoltan végzi munkáját az utakon, miközben el kell viselnie barátnője öccsét, a megbízhatatlan Lance-t. Összezártságuk mindkettőjüket… Több

Forgatókönyvíró: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Premier (HU): 2014.02.27.

2017.10.25 Lester69

Nem tudtam hova tenni ezt a filmet. Gyönyörű felvételek, jó színészi alakítások, de valahogy a sztori nem az igazi. Végig néztem, mert kíváncsi voltam hova fut ki a végén, de kissé csalódtam. Főleg azért mert sok helyen comedy-nek volt titulálva, de egy temetés is több komikus elemmel rendelkezik mint ez a film.

2014.10.26 tamas84

Nagyon jól összerakott film, vidám, nem pörgős, főleg a karakterfejlődésre koncentrál, de azt nagyon jól mutatja is be. Néha kell ilyen filmeket is nézni, hogy az embernek felüdüljön a lelke.

2015.05.12 inemeth

Maga a cselekmény nem vezet sehová, nincs sok fordulat. Ami igazán életre kelti a filmet, az a két főszereplő zseniális alakítása. Csöppet sem sablonosak.

2015.08.05 Toncsi

Vicces, szomorú, drámai, minden megvan benne, ami egy jó filmhez kell. Persze nincs benne sok akció, és kicsit rá kell hangolódni, hogy az ember be tudja fogadni a mondanivalóját, de nagyon sokat lehet ettől a filmtől kapni.

2015.02.08 Powerful900

Sokrétű film, de közel sem hibátlan és bizony, kategórián belül is láttunk már jobbat. Egyszeri megnézésre mindenképpen alkalmasnak tartom, mert egy nagyon hangulatos filmélmény, kiváló fényképezéssel és soundtrackkel. Évek múlva viszont nem biztos, hogy fel fogjuk tudni idézni David Gordon Green filmjét.

A film összbevétele 442 313 dollár volt (imdb.com).

A film a Texas államban található, mindössze 7500 lakosú Bastrop városában készült.Szerző: dulkap

A film forgatókönyve nagyjából 30 oldallal rövidebb, mint egy átlagos filmé.Szerző: kázsé

A filmet 16 nap alatt forgatták.Szerző: kázsé

A film az izlandi rendező, Á annan veg c. 2011-es filmjén alapul.Szerző: kázsé

(2015. 05. 27.)
Prince Avalanche – Texas hercege
Mindenkinek ajánlom, aki szereti az elgondolkodtató mozikat hiteles karakterekkel és jellemfejlődéssel. A film nem pörög, inkább nyugalmat és lassú fejlődést tár fel nekünk, ami különleges lehet rohanó világunkban. Több