Csábítás

indingo   2017. 10. 04.

Sokkal többet vártam tőle, semmi csavar vagy furfang nem volt benne. Nekem túl egyszerű volt, mélyebb sztorit vártam erősebb karakterekkel ilyen szereposztás mellett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 10.
A vége sajnos nem ütött

Francis Ford Coppola lánya, Sofia szépen kikupálódott mint filmrendező, s néhány igazán érdekes és izgalmas film után (Öngyilkos szüzek, Elveszett jelentés, Marie Antoinette) előállt egy „művészfilmes” darabbal, amelyért Cannes-ban el is hozta a Legjobb rendezőnek járó díjat. De milyen is ez a Csábítás, vagy úgy is kérdezhetném: ki kit fog/akar elcsábítani? Az amerikai polgárháború idején járunk, a déliek területén. Adva van egy, a háborútól elzárt iskola két felnőtt hölggyel és négy ifjú leányzóval, s ők köszönik szépen, élnék is a megszokott mindennapjaikat (francia nyelvórákkal, kertészkedéssel, hímzéssel stb.) csakhogy az egyik kishölgy megtalálja a kertben az északiak oldalán harcoló t... több»

Deku   2018. 02. 15.

Nem volt egy kiemelkedő film, de azt a középszerűséget, ami nézhetővé teszi azt megtudja ütni. Azonban akadt benne jó pár lejtő ami miatt csak ezt érzi az ember. Szerencsére az ilyet is könnyebben beveszi a gyomrom.

HercegPeter   2019. 03. 08.

Ez tipikusan egy olyan film, amit jobb lett volna rövidfilmként elkészíteni. A lényeges jelenetek, amivel nem csak az időhúzásra törekedtek, körülbelül 20-30 percet tesz ki. Borzasztóan lassú a film folyása. Nem szeretném a rendezőt vagy a színészeket kritizálni, mert itt a történet az, ami nem elég érdekes. Bár az vicces volt ahogy a legkisebbek is próbáltak a katona kedvében járni. A sok már-már idegesítő bájcsevej után szinte felüdülés volt amikor kicsit bedurvult a sztori. Számomra ott vált érdekessé a történet. Nem tudom mások hogy voltak vele, de ez a rengeteg félhomályos jelenet meglehetősen hatásos altatónak is bizonyult.

Berto49   2017. 10. 25.

Sofia Coppola nem tartozik a kedvenceim közé, az „Utolsó jelentés” nálam valahol a legunalmasabb filmek utolsó helyezettjei között van. Most mégis megnéztem ezt a munkáját, mert össze akartam hasonlítani a ’71-es feldolgozással. Szerintem a Siegel féle rendezés a nyerő! Hiába a 2017.évi Arany Pálma a rendezésért, ez egy meglehetősen unalmas, vontatott adaptáció, csak a jó szereplők emelik a színvonalát. Sokan dicsérik az operatört, olyan látványt emlegetnek, amelyet képként felakasztva szívesen látnának a szobájuk falán, én nem tudom. Valószínűleg az volt a baj hogy nem moziban láttam, a PC monitorján a sötétség dominált. Nagyon hittek a modern szuper fényérzékeny nyersanyagban, alig használtak világítást. Még a szabadban játszódó jeleneteket is szürke masszaként jelent meg a képernyőn. A két feldolgozást 24 óra alatt néztem meg és egy dologban nagyon biztos vagyok: ha John McBurney tizedesre akarok visszaemlékezni, Clint Eastwood vonásai jelennek meg előttem.

Nicole Kidman

Viszont annak ellenére, hogy egy biztonságos mainstream darab lett a Csábítás, Coppola filmje még mindig minőségi kikapcsolódást nyújthat a számunkra, ami nagyban köszönhető a film hangulatának, a színészek játékának, és a történetvezetésnek. 7,5/10 több»

Azon ugyan lehet vitatkozni, hogy mi szükség volt egy még ma is remekül működő film, az 1971-es A tizedes háreme remake-jére, de ha már megcsinálták, akkor örüljünk neki, hogy ilyen klassz mozi született belőle. több»

Sofia Coppola legújabb műve összességében korántsem nevezhető hibátlannak, de érdekes dolgokról mesél érdekesen, és néha ez is elég, a cannes-i díjra pedig teljes mértékben rászolgált. Aki nagy rajongója a rendezőnő filmes stílusának, annak valóságos csemege lesz a Csábítás, még ha nem is ez repíti őt vissza az Elveszett jelentés magasságaiba. több»

A film összbevétele 15 871 398 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 35 400 959 forintot termelt. A hazai mozik összesen 26 352 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 10,5 millió dollár volt és jelenleg 27 millió bevételnél tart világszerte. (2018.01.25.)

(Bob)

A forgatás alatt Nicole Kidmant egy polgárháborús szakértő instruálta a korszak sebellátási szokásairól.

(ArpiHajdu és Réci )

Sofia Coppolanak volt némi összetűzése Kirsten Dunst-tal, ugyanis azt szerette volna, ha a színésznő lefogy pár kilót a szerep kedvéért, ő azonban erre nem volt hajlandó.

(ArpiHajdu és Réci )