A fogoly (2014)

The Captive

dulkap   2015. 08. 13.

Kicsit feleslegesnek éreztem az időben való ugrálásokat, főleg, hogy mindenféle rendszer nélkül. Talán a gyengébb forgatókönyvet próbálták ezzel feldobni. A film maga nem olyan rossz, csak olyan kusza és semmilyen. Két alakítást ki is tudnék emelni, de Reynolds-on én már nem lepődöm meg, korábban is bizonyította, hogy jó színész. Viszont Kevin Durand valami kegyetlenül rossz. Egy valóságshow-ban is jobb színészek vannak. Inkább maradjon meg a pár szavas kemény fiú mellékszerepeknél. Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Curacao86   2015. 05. 23.

Enyhén szólva lassú a történet, ami egy idő után kicsit unalmassá is válhatna, de eléggé nyomasztó ahhoz, hogy fenn tartsa az érdeklődést. Az, hogy folyamatosan, de nem túl gyakran váltakozik benne a múlt és a jelen, közelítve a végkifejlethez, rávezetve a nézőket is a megoldásra alapvetően jó elgondolás, de ettől függetlenül még mindig lehetett volna pörgősebb, hiába egy drámáról van szó!

kevelin   2018. 03. 03.

Nekem nagyon tetszett. Végig vártam hogy mi lesz a lánnyal. Kicsit hajaz egy másik filmre nagyjából egy időben is készültek, de ennek ellenére bejött. Aki szereti a nem véres inkább gondolkodós feszült thrillereket annak ajánlom.

gazsika1978   2016. 04. 25.

Nekem nagyon tetszett ez a film, izgalmas volt , végig benne van a feszültség.
Szerintem egyáltalán nem unalmas, a szereposztás is tökéletes, nincsenek sablonok, kötelező érzelmi pufogtatások, csak a rideg valóság. 5 csillag.

mamiéstöti1   2016. 08. 06.

Nagyon vártam ezt a filmet, egy kicsit csalódtam, talán mert pont olyan volt, mint amilyet vártam. Közepesen izgalmas, néhol túlfeszült, lehetetlen befejezéssel.

Rosario Dawson

Pitézésnek indul, rémálom lesz belőle. Ryan Reynolds 8 év után sem adja fel lánya keresését és úgy tűnik, igaza van. több»

A kanadai rendező Atom Egoyan azt mondta, azért kellett északabbra költöztetniük a felvétel helyszíneit, mert Torontóban már nem számíthatnak "igazi" télre.

(kázsé )

A film első vetítése a kritikusoknak olyan rosszul sikerült, hogy a valódi bemutató előtt Atom Egoyan összehívta a színészeket, és azt mondta nekik, "ez nem úgy fog menni, ahogy gondoltuk". A Cannes-i bemutató végül mégis jól sikerült.

(kázsé )

Atom Egoyan és Ryan Reynolds első közös együttműködése.