A gyászoló asszony átka

The Curse of la Llorona

A film összbevétele 123 133 739 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 85 670 300 forintot termelt.

Ritkán szokott előfordulni, hogy egy filmbeli tárgy cameózik. Most mégis felbukkant a filmben egy "hősnő": Annabelle, a baba. Igaz, valószínűleg részben ezzel a jelenettel akarták ezt a filmet a Démonok között univerzumához kötni, és ezek szerint Perez atyával. Viszont szerintem ezt a szálat a filmben kicsit összecsapták.Szerző: Attila G.

La Llorona a történetben szereplő szellemet a mexikói szülők arra használják a rémtörténeteikben, hogy gyermekeik ne akarjanak éjszaka az utcán bóklászni. Szerző: Thibo84

A szintén a Démonok között franchise-hoz tartozó Annabelle-ből (2014) ismert Tony Amendola-t ismét Perez atya szerepében láthatjuk A gyászoló asszony átkában. Szerző: hp

A többnyire televíziós sorozatok mellékszereplőjeként ismert Raymond Cruz első hollywodi filmszerepe. Szerző: hp

A Démonok között franchise atyja, James Wan számos interjúban méltatta az elsőfilmes Michael Chavest. Wan annyira elégedett volt a direktorral, hogy rábízta a Démonok között 3 rendezői székét is. Szerző: hp

A Démonok között univerzumának hatodik egészestés mozifilmje. Szerző: hp

A gyászoló asszony átka Michael Chaves rendezői bemutatkozása. Szerző: hp

Bár a markekting kampány idején egész végig úgy harangozták be a filmet, mint egy önálló horrort, James Wan csak néhány héttel a premier előtt hozta nyilvánosságra, hogy A gyászoló asszony átka valójában a Démonok között franchise spin-offja. Szerző: hp

A film világpremierje a South by Southwest filmfesztiválon volt 2019. március 15-én. Szerző: hp

A film vegyes kritikai fogadtatásban részesült. A gyászoló asszony átka jelenleg 50 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp