Az őrültek

Az őrültek

The Crazies

George A. Romero 1973-as, azonos című horrorklasszikusának remake-je Breck Eisner (Szahara) rendezésében. Képzeld el, hogy olyan kisvárosban élsz, ahol mindenki biztonságban van, él, boldog! Majd hirtelen mindez megváltozik. A barátaid és szomszédaid egyik pillanatról a másikra megőrülnek,… Több

Forgatókönyvíró: Paul McCollough, George A. Romero
Premier: 1973.03.16.

A tébolyultak  (2010)

2023.10.29 Gamehun638

Én a remake után jöttem megnézni ezt az alkotást. Nekem annyira nem jött be. Picit gagyibb, olcsósított filmet látnánk. Többet is ki lehetett volna hozni belőle.

2020.09.22 Filmbarbár

A normalitás és az őrület határán

Valószínűleg nem Az őrültek számít George A. Romero legismertebb munkájának (legalábbis Magyarországon), és talán nem is a legjobb, viszont az legalább kétségtelen, hogy hatásos és elgondolkodtató. A film ugyanis olyan kérdésekre próbál választ adni ... Teljes kritika

2021.02.01 Kóborló

Egy morbid és kiábrándító film

George A. Romero (1940–2017) számomra – és nagy valószínűséggel a filmtörténelemben is – elsősorban a zombifilmjeivel híresült el. Erre 1973-ban, munkássága még korai szakaszában elkészített egy olyan filmet, ami csak részben hordozza magán a zombis ... Teljes kritika

Romero egy zseni, és ebben a filmben aztán adott is az érzéseknek. Emberi drámák, kilátástalanság és kétségbeesés. Egy igazi apokaliptikus mozi, amit bármelyik generációnak bűn lenne kihagynia. A pokol immár a földre költözött.

2016.11.20 Ronin

a kedvenc Romero-filmem, időtlen, nyomasztó, elgondolkodtató, durva és nyugtalanító, nagyon jól kitalált és kidolgozott szociálkritikus horror

A film összbevétele 150 000 dollár volt (imdb.com).

A film költségvetése mindössze 270 000 dollár volt. Ahhoz, hogy minél alacsonyabban tudják tartani a költségvetést, nem alkalmaztak filmes statisztákat, hanem a forgatás helyszínéül választott két kisváros lakóit kérték fel, hogy legyenek statiszták a készülő produkcióban.Szerző: Kóborló

A film jeleneteit két pennsylvaniai kisvárosban, Evans City és Zelienoplében vették fel.Szerző: Kóborló

A főbb szerepekben Romero olyan színészeket válogatott össze, akiknek ez volt az első komolyabb szerepük.Szerző: Kóborló

George A. Romero (1940–2017) két szerepben is cameózik a filmben. Az egyik szerepben egy helyi lakosként láthatjuk, akit épp beterelnek a gimnáziumba. A másik szerepben pedig az Egyesült Államok elnökeként tűnik fel, akinek a filmben csak a fejét láthatjuk, azt is csak hátulról.Szerző: Kóborló