Gátlástalan örökösök

Gátlástalan örökösök

The Estate

Rosemarie DeWitt
Anna Faris

Savanna és Macey kétségbeesetten próbálnak házsártos nagynénjük kegyeibe férkőzni, hiszen azt gondolják, hogy így majd megszerezhetik az általul annyira utált rokon több millió dollárt érő házát.

A hölgy halálos beteg, ezért ádáz csata üt ki a rokonságban, hiszen mindenkinek az örökségre fáj… Több

Rendező: Dean Craig
Forgatókönyvíró: Dean Craig
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.01.05.
Forgalmazó: Prorom

2024.03.18 Gamehun638

Pffúú b*szki, hogy megöregedtek... Faris, Duchovny... A filmet nem tudtam hova tenni. Idegesítő karakterek, unalmas történet.

2023.09.14 Ahoj poplacsek

Hát ez nem jó

Az alapötlet nem példa nélküli, láttunk már ilyet, hogy a gazdag halálos beteget körüldongják a számító rokonok, akik addig nagy ívben tettek rá, de miután szagot fogtak, hirtelen megjelennek körülötte. Itt is erre épül a film, adva van egy meglehetősen s*ggfej nő, aki rövidesen meghal, és a nagy-nagy és drága házában egymást kerülgetik a keselyűként köröző rokonok, van, aki jobban szituált, van, aki meg a gettóból ment oda, hogy megpróbálja az örökséget megkaparintani. Ezt ordenáré és ritkán vicces, de gyakran szekunder szégyent kiváltó jeleneteken át figyelhetjük meg. A színészek nagyobb része korábban se túl épületes produkciókban mutatkozott, de Toni Collette esetében nem értem dolgot, tőle azért igényesebb filmekben való megjelenést szoktunk meg eddig (többnyire). Nézésre nemigen ajánlott műalkotás. Alapesetben 1-2 csillag körülire értékelném, de elképesztő nagyvonalúsági rohamomban engedékenyen felhúzom három csillagosra. Nagyrészt Toni Collette szerepeltetésére tekintettel teszem ezt. Apró megfigyelés: Duchovny szemmel láthatóan vásárolt egy szoláriumot, és nagyon szívesen használja is minden szabadidejében.

2023.07.19 Eastern79

Kínos komédia

Dean Craig hiába írta a forgatókönyvet és rendezte is ezt a filmet, ennek ellenére (vagy éppen ezért?) sajnálatos módon erősen középszerű lett, pedig ezzel a szereplőgárdával egy remek fekete komédia is lehetett volna belőle. Kathleen Turnert nagyon jó volt újra látni, de a rövid játékideje és a béna forgatókönyv nem hagyta kibontakozni a karakterét. Anna Faris nagyszerű komika, viszont most ő sem igazán találta a helyét, egyedül Toni Collette hozta a tőle elvárható magas színvonalat. Egyetlen nézésével egy komplett gondolatmenetet ki tud fejezni, egyszerűen zseniális színésznő, viszont még ő sem tudta megmenteni ezt a kínos és néhol ízléstelen agymenést. Kár érte, volt benne potenciál.

2023.07.20 Juki-onna Nézhetetlen

Tegnap este óta még mindig azon agyalok, hogy mitől lett ennyire rossz ez a film ! Álmatlanul hánykolódtam.

A forgatókönyv? A rendezés? A kameraállások? A film (úgy gondolom) bukásra volt ítéltetve, annak ellenére, hogy pár híres színészt (Kathleen Turner, Toni Collette, David Duchovny) is felvonultatnak. Borzalmas volt! Az alapötlettel már találkozhattun... Teljes kritika

2023.08.01 erahurka

Meglepően vicces volt időnként, de minden jó poénra jut csomó rossz. Nem árul zsákbamacskát se sajnos, legalább a sztoriban újíthatott volna valamekkorát. Anna Faris amúgy hogy megöregedett! Rákentek vagy egy tonna sminket, de így is kivillannak a rá... Több

A film 22 454 175 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 11 278 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film egyik producere a Szex és New York-ból ismert Sarah Jessica Parker.Szerző: Eastern79

A filmben újra találkozik Toni Collette és David Duchovny, akik együtt szerepeltek a Connie és Carla című filmben.Szerző: csd

Értékelés: 2.5/10
(2023. 05. 05.)
Nincs is jobb egy sztárparádét felvonultató komédiánál – kivéve, ha a humort kifelejtették a képletből. Ez esetben valóságos kínzás végignézni az elpazarolt tehetséget. Több