
Vélemények (18)
Ez annyira kis ostoba film lett, hogy még az óvodában is le lehetne vetíteni, és csak nevetnének rajta a gyerekek.
Király volt a premier előtti vetítés, köszönöm, Mafab! Idén 50 éves az Ördögűző, a 10 Oscarra jelölt, kiváló horror mérföldkő, a műfaj egyik alfája. Azt gondolom, hogy TELJESEN FELESLEGES a 2023-as requelt hozzá hasonlítani. Nyilvánvaló, hogy labdába... Teljes kritika
A lehúzó kritikák ellenére tettem vele egy próbát, és kellemesen csalódtam. Lassan indul be a történet, nem kapkodnak el semmit, ahogy haladunk szép lassan előre, úgy lesz egyre nyomasztóbb a légkör. A végső szeánsznál annyira hatásosak a képi és han... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
William Friedkin forogna a sírjában, ha látta volna ezt az égetnivaló szemétkupacot! David Gordon Green remélem, canossát jár élete végéig! Mit csináltál, te szerencsétlen féleszű? Ez mi? Méltó folytatás? Nem, ez egy híg f*s, amit el kell ásni, és az... Teljes kritika
Úgy gondolom, hogy egyszer nézhető a film, és még így is többet kapunk a kelleténél, persze nem a jóból. Valahogy csak nem sikerül csinálni egy jobb filmet, mint az eredeti. A rendezői változatról már ne is beszéljünk. Talán túlságosan a látványra ko... Teljes kritika
Én az eredeti Ördögűzőt sem kedvelem különösebben, előbb láttam a Horrorra akadvákat, és így elég vicces volt, amikor a kislány elkezdett ordítva káromkodni. Plusz kicsit untam. És ez a kettő jól jellemzi az új filmet is, szóval... Meg nyilván kellet... Több
Langyos víz a kánikulában érzetem van a film kapcsán. Őszintén, csalódtam. Ettől még A kezdet is jobb. Nagy kedvenc az eredeti, de ebben még a morzsája sincs meg annak a misztikumnak és borzongásnak, ami az eredetiben megtalálható. (Amit meg tudtak v... Több
Hasonló filmek
Az új horrorfilmek már csak árnyékai a régieknek. Az ördögűző: A hívő (2023) egy érdekes kísérlet arra, hogy a klasszikus horror franchise új életre keljen a 21. században. Napjainkban eleve kevés jó horror születik már, így ez a film szerintem nem v... Több
Nem volt rossz, de ebből is ki lehetett volna hozni többet, de amit lehetett, kihozták. Két gyerekről szólt, akiket megszálltak. Annyiban volt jó, ha nőt/nőket raktak volna, akkor minden fajta pózban mutogatták volna. Végén legalább volt egy kis csavar. (Nem volt semmi alja dolog a filmben.)
Sikerült megnéznem tegnap délután ezt a számomra jó alkotást moziban. Nem olyan rémisztő és nyomasztó a légkör, mint eredeti ördögűzőnek. Talán ezért se kapja tőlem a maximális pontszámot. De én nem is azt vártam, hogy jobb legyen, mint az eredeti. S... Több
Hát nagyon kétes érzés kavarog bennem, mert valamilyen szinten tetszett, de másik részről meg rossz volt. De tulajdonképpen nem mutatott semmi újat, csak az eredeti alkotást ismételgeti szájbarágósan azt a mondanivalót, amit az eredeti nem ismételt e... Több
Részemről ez a film elérte, sőt túl is lépte egy lépcsőfokkal az ingerküszöböm. Sikerült feltetetnie magamnak a kérdést, jól hiszek-e. A megerősítés pedig benn van a filmben.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Kritika: Az 1973-as Az ördögűző című film vehető közvetlen folytatásnak vagy spin-offnak, de ezt leszámítva a film inkább spin-off, mintsem folytatás. A film külön is jól működik, és szerintem érdesem volt moziba küldeni, mintsem streamingre, és a sz... Több