Az alapító

Az alapító

The Founder

Az illinois-i üzletember, Ray Kroc megismerkedik a Kalifornia déli részén hamburgerezőt üzemeltető McDonald fivérekkel az 1950-es években. Krocot lenyűgözi az étterem gyors kiszolgálási rendszere, s ügyesen manőverezve átveszi az irányítást a vállalkozás felett; hamarosan milliárdos birodalommá… Több

Premier (HU): 2017.02.02. | HBO Max (2023.09.01.)

2021.05.19 elekm90

Micheal Keaton és az általa megformált Ray Kroc figura az, ami átlag fölé emeli ezt az alkotást, bár az alaptörténet is filmért kiált. Keaton nagyon jól hozza ezt az egoista, opportunista saleses figurát, bár a központi szereplő egy negatív karakter,... Több

2017.10.01 indingo

Jó volt megismert a Meki történetét, bár én világ életemben azt hittem, hogy az eredeti alapítók akartak étteremláncot. Voltak benne unalmasabb részek, de összességében tetszett.

2018.02.28 ArpiHajdu és Réci

Így indult...

Az alapító is egy újabb példája annak az igazságnak, hogy hiába tehetséges valaki, hiába vannak világmegváltó ötletei, ha nem tudja megfelelően eladni saját magát, akkor a terméke sem ér semmit. Ehhez azonban igen vastag bőrt kell növeszteni, át kell... Teljes kritika

2019.01.26 Thibo84

Micheal Keaton ismét bizonyított, hogy egy zseniális színész. Több mint érdekes volt látni a McDonald's keletkezésének a történetét, és a terjeszkedését, na meg ami a háttérben zajlott le, ahogy Ray Kroc szép lassan átvette az egész felett az irányítást, és elbitorolta a nevet.

2018.07.24 HercegPeter

Egészen érdekes történet. Nagyon jól mutatja be, hogy a piac kegyetlen. Csak ilyesfajta patkányságokkal lehet menni valamire az üzleti világban. Michael Keaton jól alakítja ezt a meglehetősen visszataszító figurát. A Dassler-testvérek története után ... Több

A film összbevétele 24 121 245 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 25 478 376 forintot termelt. A hazai mozik összesen 16 863 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatókönyve a 2014-es feketelistán szerepelt, amely azokat a meg nem filmesített forgatókönyveket tartalmazza, melyek nagyon tetszettek a termelőknek, de valamiért mégsem készítették el őket. Szerző: dailyfilmsan

A McDonald's # 1 a való életben Des Planesben, Illinoisban (Chicago külvárosában) még mindig áll. Most már múzeumként üzemel, melyet alacsony kerítés vesz körül. A látogatók besétálhatnak a boltba és képeket is készíthetnek, viszont enni csak az utca túloldalán lévő újabb, körszerűbb McDonald's-ban tudnak.Szerző: dailyfilmsan

A filmben Raynek és Ethelnek nem született gyermeke, a valóságban azonban volt egy lányuk.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Michael Keaton megsérült a kezén a forgatás során, miután az egyik jelenetben szétzúz egy üveg asztalt. Szerző: dulkap

(2017. 02. 02.)
Párszázas menü
Talán nincs benne több egy negyvenperces diszkoveris dokumentumfilmnél vagy egy ironikus fricskánál (Super Size Me). A stílusnál maradva: mintha párszázas menüt adnának el Big Mac gyanánt, és csodálkoznának, hogy nem laktunk jól. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 02. 06.)
Stílusosan, a film olyan lett, mint a papírba csomagolt instant burger: fogyasztható, de igazából nem túl nagy élmény. 65/100 Több

(2017. 02. 01.)
Szerencsére Az alapító elég jó lett, amiben szinte minden a helyén van. A színészek, a korszak, a hangulat, a rendezés. A forgatókönyv már nem annyira. Az elején lassan indul be a végén viszont gyorsan rohan át, így kicsit összecsapottnak tűnik. De ez legyen a legnagyobb bajunk. 7/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 02. 13.)
Mint egy utazó ügynök, kissé idegesítően, de tiszteletre méltó fáradhatatlansággal dolgozik a néző kegyeiért, és ez a biztosíték arra Az alapító minden közösségessége ellenére sem süpped bele a díjakra szabott életrajzi filmek mocsarába.

7,5/10 Több

(2017. 02. 15.)
Az alapító egy lassan hömpölygő életrajzi dráma, néhány egészen megrázó párbeszéddel, azonban nem él a lehetőséggel, hogy élesen bírálja a fogyasztói kultúra egyik legközismertebb jelképét. 7/10 Több