A Nagy Fal

The Great Wall

Supernatural Movies
2017/01/05

Látványmozi mézes-szezámmagos bundában
A tény, hogy a plakátkampány Matt Damon közeli arcára, valamint különböző beállításaira épít azért sokat sejtet, cserébe ő úgy játsza végig a filmet, mintha valahol egészen máshol járna, és talán így volt ez Zhang Yimouval is. Az igazi baj ezzel ott van, hogy az ő neve alatt eddig nem szerepelt az a kifejezés a szótáramban, hogy "korrekt". 6/10 Több

24.hu
2017/01/07

Matt Damon a szexi kínai artistalányokkal még a reptiliánokat is lezúzza
Gigászi hadseregek ide, epikus csaták oda, A Nagy Fal inkább hasonlít egy nagyon drága és látványos animációs filmre, amelyben pátoszos szólamokat hallgathatunk bizalomról, és fantasztikus képeket nézhetünk félelmet nem ismerő harcosokról. Valamilyen szinten százszor látott történet, mégis ízlésesen felöltöztetett ruhában, amelyben szépen kiegészítik egymást az élőszereplős és CGI-vel felpumpált snittek. 6/10 Több

Movieaddicts.hu
2017/01/10

A bűn hálójában
Epikus fantasy-nek álcázott ötlettelen kalandfilm, nagy nevekkel, sok számítógéppel, egy polcnyi ázsiai fűszerrel megszórva. Sok agyalást nem igényel, de szép és aprólékos, mint egy reneszánsz festmény. 6/10 Több

Smoking Barrels
2017/01/22

A keleti és a nyugati kultúra találkozásából is születhettek volna drámai pillanatok vagy akár vicces jelenetek is. Mindebből nem lett semmi, csak egy meglepetések nélküli, akciókra alapozó látványfilm, ami csak a felszínen tűnik egzotikusnak, és igazából még bűnös élvezetnek sem az igazi. 5/10 Több

Hessteg.com
2017/01/27

Az elvárásnak maradéktalanul megfelel a film, szórakoztat és kikapcsol arra a jó másfél órára, én pedig többet nem is vártam, így elégedetten távoztam, noha abban is biztos vagyok, hogy pár hét alatt azt is elfelejtem majd, hogy láttam. (7/10)

Smoking Barrels
2017/01/31

Supernatural Movies
2017/02/06

A nagy fal

Lone Wolf
2017/05/21

Értékelés: 5.5/10
Ami jó a filmben, az a látvány. CGI ide vagy oda, de egészen jók a lények, tényleg klassz a helyszín is, bár a középkori kínai katonák egyenruháját és a kiemelkedően nagy számban bevetett női harcosok és tábornokok bemutatását (a középkori emancipáció megjelenítését) átgondolhatták volna. De végül is pörgős a sztori főleg a film első felében, aztán ugyan leül kicsit, de a látvány továbbra is leköt bennünket, így voltaképp élvezetes marad a film. A sztori bárgyú, logikátlan , meseszerű, az alakítások gyenge közepesek így összességében egy 5-6 pontos alkotást láthatunk. Egy eseménytelen éjszakán egyszer megnézhető.
Értékelésünk: 5,5 / 10 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!