A gyermek (2019)

The Hole in the Ground

Kati Outinen
Kati Outinen
James Quinn Markey

szoljhozzam   2020. 09. 09.

Szerintem hátborzongató film volt. Végig állt a szőr a karomon és kirázott a hideg a gyerektől. A története viszonylag újszerű.

Greeta   2020. 02. 28.

Az én drága kisfiam

Helyenként spoileres Az előzetes egy izgalmas és misztikus filmet ígért a nézőknek. Hogy a The Hole in the Groundból miként lett A gyermek, azt a magyar címadók társaságától kellene megkérdezni. A történet viszonylag hamar beindul. Megismerhetjük a ... teljes kritika»

indingo   2020. 02. 22.

Egyszer nézős darab. Különösebb rettegést nem váltott ki belőlem. A hangulat kezdetben megvolt, de hamar ellaposodott a történet.

Szilonka   2020. 08. 30.

Nem ütött valami nagyot a film, sok hasonló készült már a témában. Lassan indult be a történet a vége meg a szokásos arconcsapás.

elekm90   2020. 03. 18.

Nem indult rosszul, illetve a főszereplő anyuka jól alakított. A bajom az volt, hogy a film a "miért"-re semmilyen választ nem adott, legalább valamiféle elméletet gyárthatott volna mögé a forgatókönyvíró. Egyébként meg abszolút egyszer nézős kategória. 5/10

Caravaggio1978   2019. 09. 13.

Alapsztori jó,kivitelezés alapfokon

Egész jó lett volna az egész ha a megvalósítás kicsit fantáziadúsabb lett volna,így az egész film mondhatni nem nagyon szól semmiről.Egyszer meg lehet nézni ,de abszolút nem hagy semmilyen emléket az emberben.....

BoBamburg   2019. 12. 02.

Sajnos szinte csak sablonos témákból építkezik, ami nagyon elrontja az összképet. Nem azt mondom, hogy meg kellet volna ezzel a filmmel reformálni a horror műfaját, de egy kicsit több időt és energiát beleülhettek volna, hogy valamivel kreatívabb vég... több»

A film összbevétele 21 072 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 046 740 forintot termelt.

James Quinn Markey első egészestés filmszerepe. A mindössze hat éves színészt korában a Vikingek című sorozatban is láthatták a nézők.

A film az Egyesült Államokban elsőként a DirecTV nevű streaming szolgáltató kínálatában debütált január 31-én. Az országos mozis premierre csak ezt követően, márciusban került sor.

A gyermek a rendező, Lee Cronin első egészestés filmje.

A gyermek világpremierje 2019. január 25-én volt a Sundance Filmfesztiválon.

A film remek kritikai fogadtatsában részesült. A gyermek jelenleg 65 szemlézett cikk után 89 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. május).

A gyermek nem okoz horrorforradalmat, és csupán a második felére indul be igazán, de végül egy egész hangulatos kis rettenetmenet lesz belőle, amelynek paráztató- és elgondolkodtató faktora kellemes elegynek bizonyul. több»

A Gyermek egy hidegrázós utazás egy egyedülálló anyuka elméjében, ami ugyan nem kiemelkedő, de kisebb-nagyobb hibái ellenére mégis érdekfeszítő. Ezért, ha valaki már unja a gyártósoron érkező horrorfilmeket az mindenképpen próbálja be, igazi felüdülés. több»