A gyermek (2019)

The Hole in the Ground

A gyermek

THanos   2019. 06. 01.

A film eleje még úgy ahogy izgalmasnak ígérkezett de a továbbiakban az egész semmiről nem szól... Semmi izgalmas részt nem mutatnak. A film fele kb. azzal megy el, hogy az emberek arcát közelről mutatják meg semmit nem csinálnak. Nemrég néztük meg a moziba de ilyen gyorsan még terem nem ürült ki...

matyas   2019. 06. 14.

Fuh, még most is borsódzik a hátam ettől a filmtől. Engem elképesztően a hatása alá vont ez a film, a srác karaktere rettenetesen hitelesre sikeredett. Mondjuk lehet, hogy a történet egy kissé kiszámítható, de ettől függetlenül nagyon mindenképpen érdemes megnézni mindenkinek, aki oda van ezért a műfajért.

flash88   2019. 05. 25.

Nagyon félelmetesnek tűnt a film már pusztán az előzetesek alapján is, és bár csakugyan van néhány jó pillanata, amikor csakugyan a hideg futkosott a hátamon, összességében engem nem nyert meg magának. Túlságosan is hatásvadásznak éreztem az egészet, annyira kimaxolták a kliséket az alkotók, hogy szerintem semmi újat nem hozott ebben a műfajban. Bár nem állítom, hogy ne lenne érdemes megnézni legalább egyszer, de ez nem az a horror, amit még újra el fogunk szedni a következő években.

Denisqoo   2019. 05. 24.

Ezek az írek tudnak valamit. :) Talán ők sem látnak elég napfényt, nem tudom, de ameddig ilyen horrorokat gyártanak, engem nem is nagyon izgat a dolog. :) De komolyra fordítva a szót, Lee Cronin nem is álmodhatott jobb rendezői debütálásról, gratula neki, kíváncsian várom, mivel rukkol elő legközelebb. A film nagyon parás, súlyos atmoszférája van, kellenek azért idegek is hozzá, de mit is várunk egy ilyen filmtől? Nekem nagyon bejött, és mivel idén még jobb horror nem volt a mozikban, és megadom rá az 5-ös értékelést.

jojojo3   2019. 05. 23.

Ha unod már azokat a horrorokat, amik a jump scare-n kívül máshogy nem tudják a frászt hozni rád, akkor van egy jó hírem: A gyermek tud ennél többet is. A rendező remekül vegyítette horror tradicionális elemeit és az új ötleteket, ezekből pedig egy nagyon is erős kombináció jött létre. Ha bírod a zsánert, akkor nem érdemes kihagynod!

Kati Outinen
Kati Outinen
James Quinn Markey

A gyermek nem okoz horrorforradalmat, és csupán a második felére indul be igazán, de végül egy egész hangulatos kis rettenetmenet lesz belőle, amelynek paráztató- és elgondolkodtató faktora kellemes elegynek bizonyul. több»

A Gyermek egy hidegrázós utazás egy egyedülálló anyuka elméjében, ami ugyan nem kiemelkedő, de kisebb-nagyobb hibái ellenére mégis érdekfeszítő. Ezért, ha valaki már unja a gyártósoron érkező horrorfilmeket az mindenképpen próbálja be, igazi felüdülés. több»

Összességében a közelmúlt felhozatalából (Kedvencek temetője, A gyászoló asszony átka) kiviláglik, még ha nem is váltja meg a világot. Annak, aki nyomasztó élményre vágyik, nem fog csalódást okozni. több»

A film összbevétele 21 072 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 046 740 forintot termelt.

James Quinn Markey első egészestés filmszerepe. A mindössze hat éves színészt korában a Vikingek című sorozatban is láthatták a nézők.

A film az Egyesült Államokban elsőként a DirecTV nevű streaming szolgáltató kínálatában debütált január 31-én. Az országos mozis premierre csak ezt követően, márciusban került sor.

A gyermek a rendező, Lee Cronin első egészestés filmje.