A Vadász és a Jégkirálynő

The Huntsman: Winter’s War

A film összbevétele 164 989 338 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 89 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 67 755 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sony e-mail hackelési botrányának köszönhetően kiderült, hogy Charlize Theron sokkal kevesebb pénzt kap a visszatérő szerepéért, mint kollégája, Chris Hemsworth. Ennek következtében a színésznő addig nem volt hajlandó aláírni a szerződést, míg ugyanakkora összeget nem kap, mint Hemsworth. A stúdió végül engedett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jessica Chastain csak azért szerepelt ebben a filmben, mert a stúdió (Universal) kikötötte, hogy a Bíborhegy mellett egy másik mozijukban is szerepelnie kell.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Rotten Tomatoes oldalán csupán 17%-ot kapott 184 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Az Egyesült Királyságba és az USA-ban zajlott a forgatás, összesen 4 helyszínen.Szerző: Bogi87

A világpremier Németországban volt 2016. március 29-én.Szerző: Bogi87

Bob Hoskins utolsó filmszerepe.Szerző: Bogi87

A Grimm fivérek meséje ihlette meg a filmet.Szerző: Bogi87

396 592 829 dolláros bevételt generált.Szerző: Bogi87

170 millió dollárból jött létre a film.Szerző: Bogi87

A Hófehér és a Vadászban is található már utalás Sarára.Szerző: Bogi87

Sara arcán sebhely található, amely az őt megformáló Jessica Chastain ötlete volt.Szerző: Bogi87

A legenda szerint Freya férje, Ódr eltűnt, senki sem tudta, mi lett vele. Freya szíve darabokra tört ekkor, az elhullajtott könnyei arannyá váltak.Szerző: Bogi87

Freya a skandinávok mondavilágában egy istennő, aki a szerelemért, halálért és a mágiáért felel.Szerző: Bogi87