A szövetség

Fahim Fazli
Jonny Lee Miller
Fahim Fazli
Jake Gyllenhaal

A film John Kinley őrmestert követi nyomon, aki utolsó afganisztáni szolgálati útja során a helyi tolmáccsal, Ahmeddel dolgozik együtt, aki a saját életét kockáztatva viszi a sérült Johnt a kimerítő terepen át a… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2023.04.19. | Amazon Prime Video (2023.07.21.)

KULCSSZAVAK

2024.01.08 Majorkas

Nagyon extra

Talán az egyik értékelhető újabb háborús film. Izgalmas és igaz történeten alapszik, ami nemrég zajlott.

2023.05.10 kabel

Call of Duty lövölde megfilmesítve

Guy Ritchie csak úgy önti magából a filmeket, de ennél kimondottan látszik, hogy fogalma sem volt, miért csinálja. Ez a film lényegében egy videójáték, végtelen sok arab rohan főszereplőinknek, és egymás után kinyírják az összeset. Annyira komikusan gagyi az egész, azt hittem, ez egy kritika a háborús filmek bugyuta megközelítéséről. A film központja egy tolmács és egy amcsi katona, akik megmentik egymás életét. Mindezt úgy teszik, hogy az égvilágon minden karakterjellemzőt vagy személyiséget hátrahagynak. A két férfi kapcsolata alig létezik, így aztán a film érzelmi vonala is láthatatlan marad. Ha láttad a trailer, láttad a teljes filmet, semmi többről sem szól film, azon túl, hogy fasza katonai propaganda. Nincs érdekes kulturális rálátás, jó karakterdinamika vagy valamilyen háborús üzenet. Olyan, mintha a Chat GPT írta volna a forgatókönyvet, és mindenből a legjellegtelenebb, legklisésebb és legunalmasabb dolgot hozza ki. Őszintén nem értem, mi volt a gondolat ezzel a sztorival, hacsak nem random arab csávók rosszul koreografált lelövésének bemutatása volt a cél. De ugyanezt kb. minden, az afganisztáni konfliktust feldolgozó katonás film is tudja.

2023.07.03 Lóri Ádámcsik

Eredeti, izgalmas, vérbeli akciófilm

Nem az átlagos hollywoodi katonás akciófilm. Társadalomkritika, kőkemény akció, kitartás, barátság, való élet. Minden megvan benne, ami egy akciódús estéhez kell, ami még mondanivalóban is velünk marad egy-két nap után is. Nagyon jó lett.

2023.05.22 erahurka

Guy Richie Michael Bay üzemmódban, azzal a különbséggel, hogy a brit azért nem dirigálja olyan jól és feszülten az akciójeleneteket. De amúgy egész szépen megidézte a '90-es évek pátoszos akciófilmjeit. Pont az hiányzott belőle, amivel Richie a pályá... Több

2023.06.12 Fikatours_blogger

Hozta, amit elvártam tőle, de nem lettem a filmtől okosabb vagy szebb.

Egy 2023-as interjúban Guy Ritchie részletezte a film fő témáját: „Az őszinte nagylelkűségre akartunk koncentrálni. És nagyon sokat kellett tennünk azért, hogy ez ne legyen szirupos. Nagyon keményen kellett ez ellen dolgozni. Szinte olyan, mintha nem kedvelnék egymást, még az utazás után sem. És őszintén szólva, az, hogy kedvelsz-e valakit vagy sem, nem fontos. Az a fontos, hogy mennyire tisztelsz valakit, illetve hogy ő engedi-e, hogy gyakorold az önzetlenségedet vagy a nagylelkűségedet. És itt van még a gyerekekkel kapcsolatos vita: te tartozol a gyerekeknek, vagy ők tartoznak neked? Mert ha már vannak gyerekeid, ők lehetővé teszik, hogy kifejezd a nagylelkűségedet... Az emberek akkor vannak a legjobb formájukban, amikor megmutathatják nagylelkű természetüket.”Szerző: szarka84

A finálét a spanyolországi Amadorio víztározónál forgatták, amely az alacanti Villajoyosa és Orxeta városok között található gát, egy túrázók és kerékpárosok által kedvelt természetvédelmi terület.Szerző: szarka84

Miután a Rust 2021-es forgatásán egy nő tragikus halálát okozta egy lőfegyver gondatlan elsütése, Guy Ritchie szigorúan ügyelt rá, hogy a film forgatásán egyáltalán ne legyenek valódi fegyverek. A filmben látható összes lőfegyver légpuska vagy játékpisztoly.Szerző: szarka84

A stáblista végén valódi katonák fotói láthatók afgán feliratokkal.Szerző: szarka84

(2023. 06. 07.)
Guy Ritchie Top Gunja
A rendező a The Covenant képében rövid időn belül immár második filmjével jelentkezik, amely nagydumás gengszterek helyett a kérlelhetetlen, vériszamos férfibecsületre helyezi a hangsúlyt – és ez iszonyúan jól áll neki. Több