Neon démon

The Neon Demon

Kultúrpart.hu
2016/06/25

Értékelés: 3.5/10
Vérrel sminkelt nagy büdös semmi
Nicolas Winding Refn annyira beképzelt, hogy még a saját filmjével se áll szóba. Pedig ha beszélnének, a Neon démon biztos a fülébe súgná, hogy hé, te félistenség, ennek már semmi köze a kúlsághoz. Több

Movieaddicts.hu
2016/06/26

Értékelés: 4.5/10
...látványos képeken kívül nem kapunk cserébe jóformán semmit. Mint már említettem, ez persze tökéletes párhuzama a modellvilágnak, de ezt a „poént” egy rövidfilmben is el lehetett volna sütni, nem pedig szívatni a jónépet. 4,5/10 Több

Supernatural Movies
2016/06/27

- Neon Démon / Láncra vert bestia
A Neon Démon egy rendkívül vonzó, de korántsem annyira veszélyes kis bestia, mint vártam. Kellemes, érzékszerveket simogató performansz, melyet a dán rendező a saját kis közönségének ad elő, sokkal szégyenlősebb formában, mint kellene. 7/10 Több

Vox.hu
2016/06/29

Egészen sokkoló lett Nicolas Winding Refn legújabb filmje, a Neon démon. Na, nem azért, mert annyira véres, vagy horrorisztikus lenne, hanem mert teljesen hidegen hagyja az embert. 60/100 Több

Cornandsoda.com
2016/07/01

Értékelés: 6.5/10
A Neon Démon egy rendkívül vonzó, de korántsem annyira veszélyes kis bestia, mint vártam. Kellemes, érzékszerveket simogató performansz, melyet a dán rendező a saját kis közönségének ad elő, sokkal szégyenlősebb formában, mint kellene. Több

Smoking Barrels
2016/07/17

Összességében azért mégsem mondanám rossznak a Neon démont, inkább csak félresikerültnek. Videoklipnek speciel nem lenne utolsó, de az ember nem feltétlenül egy ilyen élmény reményében váltja ki a mozijegyet. 6/10 Több

Thescreen.hu
2016/07/20

Értékelés: 6.5/10
A film feltétel nélküli érzelmeket vált ki az emberből, csak imádni vagy gyűlölni lehet. 65/100

Filmtekercs.hu
2016/07/26

Nárcisz elvirágzása
A Nicolas Winding Refn gyakran öncélúságba fulladt korábbi filmjeit követő Neon Démon a hangulatteremtést végre az üzenet szolgálatába állította, hogy bemutassa a modellvilág egymást felzabáló szereplőit. Egyszerre gyomorforgató és szépséges, minimalista és szimbólumokban gazdag – olcsó, de drága. 7/10 Több

Hessteg.com
2017/02/22

Értékelés: 8.5/10
Nicolas Winding Refn, Dánia egyik legfelkapottabb rendezője az álomgyárban eddig a Bronsonnal (Tom Hardy remeke) és a Drive-al (Ryan Gosling) alaposan beleverte magát a köztudatba. Két egyáltalán nem hétköznapi filmje gyorsan emelkedett kultikus státuszig és sikerre vitt két színész karriert.(4/5)

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/07/17

Nem minden arany, ami fénylik
A neonfények olyanok, mint maga Jesse, vonzzák a szemet, mégis veszélyre figyelmeztetnek. [...] Továbbá minden képkivágás aprólékosan megtervezett, ugyanolyan tökéletesen komponáltak, akár a művészi reklámfotók. Több

jerrycomovie
2018/12/17

The Neon Demon (2016)
"Csak az amerikai munkásságát ismerem a direktornak. Ez így nem igaz. Korábban két filmjét láttam, abból az egyik amerikai produkció az akkor sztárrá váló Ryan Gosling-gal a másik pedig egy viking történet, amelyben a képi világ sokkal izgalmasabb volt, mint maga a történet. A Gázt! - Drive (2011) nagy közönség kedvenc lett, amiért értetlenül bambulok magam elé. Gosling eszköztelen játéka számomra nem túl érdekes, a film lassú, monoton, alig szakítja meg néhány akció. " Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!