66% 212 szavazat

laci044

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2

A Neon démon című thriller főhőse Jesse, aki Los Angelesbe költözik, hogy beindítsa modell karrierjét. Idővel szembesül a szakma kíméletlen és becsvágyó világával - az üde és fiatal lány bekerül a szépséget mindennél többre tartó, gátlástalan nagyvárosi modellek… Több

Ország: Franciaország, Dánia
Premier (HU): 2016.06.24.

2024.06.11 coraline19

A szépség minden

Akár tagadjátok, akár nem, ez így van. Tinderen se húzol jobbra minden embert, az, hogy a szépség relatív, megint csak fétis kérdése, mert látod egy emberen, ha szép vagy nem, a többi már más kérdés. Kedvenc filmem lett a Neon démon, viszont én kicsivel elviseltem volna több vérszomjas modell jelenetet, bármennyire imádom a filmet. Abbey Lee Kershaw (Sarah) játéka meg igencsak alulértékelt szerintem, mert rettentően zseniálisan játszik, ez leginkább a női mosdós jelenetnél mutatkozott meg, emellett Bella Heathcote is iszonyat jó volt. Ők ketten simán elvihették volna a filmet is, de persze főleg Jena Malone és Elle Fanning volt a vásznon. A zenéje rettentően menő, ahogyan a képi világa is.

Egy színes üresség

Nem nagy meggyőződéssel ültem le a film elé, és tényleg igazam lett a végeredményt követően. De miért is? Az álmaink kínkeserves hajkurászásáról szóló, izgalmasnak tűnő témák jó táptalajt nyújthatnak egy filmrendezőnek. Elég látványosan és kellően... Teljes kritika

2022.01.11 elekm90

Értékelem Refn egyedi látásmódját, ehhez a témához kifejezetten jól állt ez a színes-szagos, neonfényes képi világ. A történet is nagyjából lekötött, bár az irtó lassú felvételeket el tudtam volna engedni (de legalább nem a rendező másik filmje, a "C... Több

2016.09.17 Syracuse

Ez nem egy horrorfilm. Nem akarok spoilerezni, ezért nem írok róla sokat, de az utolsó 20 perc is csak jóindulattal nevezhető horrornak. Dráma, nagyon beteg dráma, helyenként thriller. Nem öncélúan művészi, van bőven mondanivalója, viszont a játékidő nagyon hosszúnak hat. Egyszer mindenképp nézhető.

2017.02.12 Mithrel

Nem sok művészfilmet néztem ez előtt a mozi előtt, ezért nem tudtam, pontosan mire is számítsak. ami pedig végül kikerekedett belőle... hát, az maradandó élménnyé vált. Olyan szinten egyedi, mély alkotás ez, helyenként pedig nézhetetlenül gusztustala... Több

A film összbevétele 3 377 430 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 692 821 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 920 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

Christina Hendricks, aki egykor maga is modell volt, egy modellügynökség vezetőjét alakítja a filmben.Szerző: elekm90

#2

A rendező, Nicolas Windign Refn diszlexiás, így már érthető a különleges képi ábrázolás. Szerző: ArpiHajdu és Réci

#3

A forgatás Kaliforniában (USA) zajlott.Szerző: dulkap

#4

A film forgatása időrendben zajlott és a vége a forgatás közben született meg, nagyrészt improvizáción alapulva. Szerző: dulkap

#5

Értékelés: 3.5/10
(2016. 06. 25.)
Vérrel sminkelt nagy büdös semmi
Nicolas Winding Refn annyira beképzelt, hogy még a saját filmjével se áll szóba. Pedig ha beszélnének, a Neon démon biztos a fülébe súgná, hogy hé, te félistenség, ennek már semmi köze a kúlsághoz. Több

Értékelés: 7/10
(2016. 07. 26.)
Nárcisz elvirágzása
A Nicolas Winding Refn gyakran öncélúságba fulladt korábbi filmjeit követő Neon Démon a hangulatteremtést végre az üzenet szolgálatába állította, hogy bemutassa a modellvilág egymást felzabáló szereplőit. Egyszerre gyomorforgató és szépséges, minimalista és szimbólumokban gazdag – olcsó, de drága. 7/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 07. 01.)
A Neon Démon egy rendkívül vonzó, de korántsem annyira veszélyes kis bestia, mint vártam. Kellemes, érzékszerveket simogató performansz, melyet a dán rendező a saját kis közönségének ad elő, sokkal szégyenlősebb formában, mint kellene. Több

Értékelés: 6/10
(2016. 06. 29.)
Egészen sokkoló lett Nicolas Winding Refn legújabb filmje, a Neon démon. Na, nem azért, mert annyira véres, vagy horrorisztikus lenne, hanem mert teljesen hidegen hagyja az embert. 60/100 Több

Értékelés: 4.5/10
(2016. 06. 26.)
...látványos képeken kívül nem kapunk cserébe jóformán semmit. Mint már említettem, ez persze tökéletes párhuzama a modellvilágnak, de ezt a „poént” egy rövidfilmben is el lehetett volna sütni, nem pedig szívatni a jónépet. 4,5/10 Több