Neon démon (2016)

The Neon Demon

Neon démon

Elle Fanning

koricapito   2018. 08. 13.

Borzasztóan elvont film.

Syracuse   2016. 09. 17.

Ez nem egy horrorfilm. Nem akarok spoilerezni, ezért nem írok róla sokat, de az utolsó 20 perc is csak jóindulattal nevezhető horrornak. Dráma, nagyon beteg dráma, helyenként thriller. Nem öncélúan művészi, van bőven mondanivalója, viszont a játékidő nagyon hosszúnak hat. Egyszer mindenképp nézhető.

Mithrel   2017. 02. 12.

Nem sok művészfilmet néztem ez előtt a mozi előtt, ezért nem tudtam, pontosan mire is számítsak. ami pedig végül kikerekedett belőle... hát, az maradandó élménnyé vált. Olyan szinten egyedi, mély alkotás ez, helyenként pedig nézhetetlenül gusztustala... több»

laci044   2016. 07. 07.

Ez egy borzasztó egyedi film. Nem a legérdekesebb vagy legokosabb művész film vala. Egyedi és meg lehet nézni. A zenéje a képi világa mind megpróbál kifejezni valamit. Ez vagy sikerül vagy nem. Néha valóban úgy tünhet, hogy kicsit öncélú vagy csak az... több»

krazucsi   2016. 09. 17.

Ez a műfaj nagyon távol áll tőlem, nem is értem, miért néztem meg a filmet. Kíváncsi voltam. A képi beállítások kétségkívül jók voltak, de több pozitívumot nehéz lenne említenem.

Sniper   2016. 07. 11.

Ez egy igazán figyelemreméltó alkotás. Nagyon élveztem minden percét. A történet szinte tejfehéren világos és egyszerű; nincsenek agyonpuffogtatott párbeszéd-sablonok a filmben - ez is megfogott. Ugyanakkor szerintem hitelesen és érthetően, átélhetőe... több»

bocerkaa   2016. 07. 09.

A Neon Démon végtelenül egyszerű film pofon egyszerű üzenettel. Nincs semmiféle talány, a karakterek fejlődése lineárisan vezet az felé, amit már az előzetesekből megsejthettünk. Engem annyiban tudott csak meglepni, hogy még a vártnál is több benne a klisé.

A film összbevétele 3 377 430 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 692 821 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 920 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Nicolas Windign Refn diszlexiás, így már érthető a különleges képi ábrázolás.

A forgatás Kaliforniában (USA) zajlott.

A film forgatása időrendben zajlott és a vége a forgatás közben született meg, nagyrészt improvizáción alapulva.

Az eredeti tervek szerint a film címe 'I Walk With the Dead' lett volna.

Elle Fanning szerepét eredetileg Carey Mulligan játszotta volna.

Nicolas Winding Refn annyira beképzelt, hogy még a saját filmjével se áll szóba. Pedig ha beszélnének, a Neon démon biztos a fülébe súgná, hogy hé, te félistenség, ennek már semmi köze a kúlsághoz. több»

A Nicolas Winding Refn gyakran öncélúságba fulladt korábbi filmjeit követő Neon Démon a hangulatteremtést végre az üzenet szolgálatába állította, hogy bemutassa a modellvilág egymást felzabáló szereplőit. Egyszerre gyomorforgató és szépséges, minimalista és szimbólumokban gazdag – olcsó, de drága. 7/10 több»

A Neon Démon egy rendkívül vonzó, de korántsem annyira veszélyes kis bestia, mint vártam. Kellemes, érzékszerveket simogató performansz, melyet a dán rendező a saját kis közönségének ad elő, sokkal szégyenlősebb formában, mint kellene. több»