A pápa ördögűzője

The Pope's Exorcist
pj19

Russell Crowe
Russell Crowe

Gabriele Amorth atya (Russell Crowe) progresszív ördögűzőnek is nevezhető, hiszen a pápa (Franco Nero) megbízásából a démonok ördögűzője az esetek 98 százalékában orvosi vagy pszichiátriai kezelést javasol a „megszállottaknak”. A maradék két százalékkal azonban Amorth találkozik azzal, amit ő… Több

Rendező: Julius Avery
Premier (HU): 2023.04.06. | Telekom TVGO (2023.05.06.) | HBO Max (2023.10.22.)
Forgalmazó: InterCom

2023.12.15 Majorkas

Tetszett

Russell Crowe nagyobb név annál, mint hogy a nevét adja ilyesmihez, de a tucatnyi ördögűzős feldolgozás után talán ez az egyetlen, ami tetszett is, 1-2 bosszantó klisét leszámítva.

2023.05.07 kabel

Chat GPT ördögűzés

Nem tudom Russel Crowe mennyire volt magánál, amikor igent mondott erre a filmre. Ez egy teljesen átlagos ördögűzős film, mely kilencven százalékban arról szól, hogy egy démon ordít, miközben mindenki bőszen imádkozik. Nincs érdekes konfliktus, morális dilemma, izgalmas misztikum az ördög személye vagy motivációi körül. A forgatókönyvíró meg sem próbált tartalmat kovácsolni, csak megnézett pár hasonló filmet, és egybegyurmázta őket. Két pozitívumot tudok csak felhozni, az egyik a gyerekkarakterek szinészkedése jó volt a másik pedig Russel Crowe karaktere egész rendben volt, ritkán látni egy vicceskedő, magáért kiállni tudó, angolul csak ritkán beszélő, kicsit részeg ördögűzőt. Kár, hogy nem csináltak többet vele.

2023.05.02 erahurka

Sokkal rosszabbra számítottam, egész kellemesen csalódtam. Korrekt ördögűzős sztori néhány ostoba jelenettel (-Nagyon komoly vatikáni megbeszélést tartunk ezért se nem latinul, se nem olaszul, hanem angolul fogunk beszélni. :D). Szinte mindent láttu... Több

2023.12.09 JRD

3,5* – Nincs ördögöd. Ha gondod van, beszélj egy jó állatorvossal.

...nos, ez Amort atya egyik legendás mondása, és valljuk be, ez sokszor simán igaz is. Szinte borítékolható volt, hogy előbb vagy utóbb Gabriele Amorth is filmet fog kapni. Hiszen nem egy a társadalmat megosztó személyről készítettek már filmet. Lásd Ted Bundy, Warren házaspár... stb. Egyébként úgy gondolom, hogy Russell Crowe (aki valaha kifejezetten szexi pasi volt) pocakosan és színészi stílusában remek választás volt az atya szerepére. Szenvtelen, néha talán bunkó is. És míg a való világban azért szívünk mélyén megkérdőjelezzük Amorth atya ténykedését (még ha az egyház hivatalos ördögűzője is), addig a film nagyon is hihetően mutatja be. A legendás ördögűzőről azonban nem ez a film készült először. Az ördög és Amorth atya címmel elkészült már a mozifilm előtt egy dokumentumfilm, mely egy igazi ördögűzést örökített meg. A készítő szerint az akkor és ott látottak nagyon megviselték őt és egyik producertársát is. Ha menet közben pedig úgy érzed, hogy emlékeztet A rítus című filmre, akkor nem tévedsz. Jómagamban is felötlött ez a gondolat. Bátran merem megnézésre ajánlani (már persze csak azoknak, akik bírják az ilyen filmeket). Nem fog különösebben sem újat mutatni, sem mondani, mégis akár többször is simán megnézhető. Javaslom, aki teheti eredeti nyelven nézze meg és csak utána szinkronizálva. Tovább nem is szaporítom a szót, és végezetül csak ennyit írok: Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2023.05.07 Tonyka

Harmatos próbálkozás

Az utolsó hasonló témájú amit láttam az A rítus volt. Előtte meg a méltán híres Ördögűző. Megjegyzem mindkettő fényévekkel jobb. Úgy látszik a téma nem nyugodhat, időről-időre leporolják. Nem is lenne ez gond, ha kiaknáznák a sok-sok lehetőséget ami ... Teljes kritika

A film 202 724 519 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 98 610 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amorth nem számított szokványos papnak, noha 1954-ben felszentelték. Szót emelt az egyházzal kapcsolatos kétes ügyekben is. Ilyen volt Emanuela Orlandi eltűnése is, akiről Gabriele Amorth azt állította, hogy egy vatikáni szexpartyhoz rabolták el, majd meggyilkolták és a testet megsemmisítették. Amorth atya rendkívül megosztó személyiség volt. Halála előtt állítólag már szóltak fámák 160.000 ördögűzésről is, melyet Amorth azzal magyarázott, hogy sokszor az embert nem egy démon szállja meg, hanem akár több ezer is. Nevéhez fűződik a következő híres mondat: Nincs ördögöd. Ha gondod van, beszélj egy jó állatorvossal. Szerző: JRD

Amorth két memoár szerzője: az első Az ördögűző elmeséli a történetét, a második pedig az Egy ördögűző: További történetek. Ezeken kívül még számos könyvet írt.Szerző: JRD

Amoth atya azt vallotta, hogy az emberek vallási hitetlensége és természetfelettibe vetett hite miatt van ennyi ördögűzés, hiszen a quija táblák, a poénból megtartott szeánszok stb. mind-mind lehetőségeket biztosítanak a démonoknak.Szerző: JRD

Amorth atya öt társával együtt megalapította az Ördögűzők Nemzetközi Szövetségét.Szerző: JRD