The Sacrament

Egy rejtélyes kommuna vezetője szerint létrehozták a mennyországot a Földön, valójában azonban nem minden az, aminek látszik.

(dulkap)

Rendező: Ti West
Író: Ti West
Premier: 2013.09.02. | Netflix (2021.10.11.)

2022.01.14 himi85

Manipuláció a hit nevében - igaz történet alapján

Piszkosul jól megcsinált thriller, mely a végére kellőképpen elszáll. Részemről nem hallottam erről a konkrét megtörtént eseményről, így a film óriási élmény volt számomra. Az első harmadban szépen építkezik, nagyon feszülten s érdekesen jön a bonyodalom, s az utolsó harmadban kirobban egy katartikus zárójelenetben, melyhez hasonlót nem sűrűn látni. Borzongásfaktor a csúcson! Mindezt nagyon kevés pénzből, de mégis profin megvalósítva. A színészek egytől egyig jók, a kézi kamerás megoldás nem erőltetett, illik a filmhez, erősíti a sztorit. Az 'Atya' karaktere nagyon erős lett, minden megmozdulása lenyűgöző, jókat mond, de nagyon különleges stílusban - az interjúja parádés lett -, motivációit s teljes tervét a film végéig homály fedi. Le a kalappal Gene Jones előtt, karaktere lehengerlő alakítása által nehezen lesz elfelejthető. Igazából belegondolni abba, hogy az ember elméje erős manipuláció hatására milyen gyorsan befolyásolható, az az igazi borzalom. Meg a tény maga, hogy ez a szörnyűség megtörtént. Nagyon érdekes és izgalmas film, de csak erős idegzetűeknek ajánlom. 7.5/10

2018.09.24 koricapito

Mivel érdekel ez a téma, ezért alapból előnnyel indult nálam a film. A kézikamerás, dokumentumfilmes megvalósítás határozottan jól illik a sztorihoz, viszont emiatt kimagasló audiovizuális élményre nem kell számítani. Szerencsére nem is azon van a ha... Több

A film összbevétele 9 221 dollár volt (imdb.com).

Értékelés: 8.5/10
(2019. 03. 18.)
Megtekintés: Nem vagyok nagy rajongója a found footage filmeknek, de ez mind műfajon belül, mind filmként egyértelműen remek darab. Több