A metál csendje

elekm90

Lauren Ridloff
Lauren Ridloff
Riz Ahmed

Ruben teljesen a zenének és a koncerteknek szenteli az életét. A fiatal srác a barátnőjével közösen alapított zenekarban dobol, egy reggel azonban szinte teljesen elveszíti a hallását. Világa összeomlik, hiszen így oda minden, amiért addig élt, a gondolat pedig teljesen elfogathatatlan… Több

Rendező: Darius Marder
Premier: 2019.09.06. | Telekom TVGO (2021.02.22.) | HBO Max (2023.10.13.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.02.24 Victorine

Vitathatatlanul egy erős drámára sikeredett, de nekem valahogy túl erősre... Érdekes az egész kiindulás, koncepció, a színészi játék kifogástalan, de sajnos nagyon vontatott az egész, én eléggé untam, kicsit kiszámítható is volt végig.

2021.10.31 H.a.n.n.a

Riz Ahmed egy zseniális színész, amit tudtam, de ebben a filmben is nagyon odatette magát. Érdekes sztori.

2021.02.08 elekm90

Egy kifejezetten csendes kis dráma egy erős Riz Ahmed alakítással a főszerepben. Egyáltalán nem hatásvadász, már talán a ló túloldalára is átesett ezzel a film, kicsit lehetett volna eseménydúsabb. Ettől eltekintve jó film.

2022.11.06 BoBamburg

Az egyik legjobb dráma az utóbbi időkben. Végre nem egy hatásvadász kamudráma, hanem egy rendes és őszinte darab. Rohadtul magával tudja ragadni az embert és nem ereszti a legvégéig. Plusz a zenék is el vannak találva.

2021.01.04 acey

Nagyon erős film Riz Ahmed kiváló alakításával. Ennél kellemesebb csalódás jó ideje nem ért. A lehető legjobb szívvel tudom ajánlani, biztos nem most láttam utoljára.

A film összbevétele 173 622 dollár volt (imdb.com).

Egy idő után Riz Ahmed csak jelnyelven volt hajlandó kommunikálni a stábtagokkal. Szerző: jakedave

Riz Ahmed a forgatás elején füldugókat használt, hogy teljesen átérezhesse a siketek állapotát. Szerző: jakedave

Riz Ahmed 6 hónapig tanult dobolni a forgatás előtt. Szerző: jakedave

Paul Ricci a való életben siket szülők halló gyereke. Szinte minden siketekkel és nagyothallókkal foglalkozó csoportnak tagja. Szerző: jakedave

(2020. 12. 18.)
Hogyan legyünk süketek?
Mi történik a metáldobossal, ha megsüketül? A Sound of Metal az elengedés váratlanul csöndes, szelíden szép drámája. Több

(2021. 04. 22.)
Az elfogadás művészete
A Sound of Metal zsigeri és maradandó élményt nyújt, azon túl, hogy kerüli a korábban bevált sztereotipizálást a fogyatékkal élőkkel szemben. Több

(2021. 02. 04.)
Marder alkotásán tetten érhető a mester hatása: a Sound of Metal ugyanúgy nem fél feltárni a férfi sebezhetőséget és érzékenységet, mint Cianfrance filmjei. Ennek ábrázolásához Riz Ahmed pedig tökéletes médium. Több

Értékelés: 9.5/10
(2021. 02. 18.)
A metál hangja
A metál hangja tehát olyan impulzív, szenzoros élmény, melyet senkinek nem szabadna kihagynia… Több