A megfigyelő

The Watcher

2024.01.11 CsakEgyCsajszi

Kicsit össze-vissza voltak a szálak. Már-már zavaró volt, hogy mindig másra gyanakodott az ember. Nem volt rossz, sőt, izgalmasnak találtam, nehezen tudtam abbahagyni, de a végén zavaró volt, hogy nem derült ki semmi.

2022.10.29 Nagy Tímea

a nap véleménye

Egész jó lett!

A rendező úgy tűnik megpróbálta feljavítani az alapsztorit hamis szálakkal, mint a vérszekta, ami zavarossá tette a történetet és nem biztos, hogy mindig az előnyére vált a sorozatnak. Emiatt rengeteg negatív kritikát kapott, indokolatlanul hisz ez n... Teljes kritika

2022.10.31 indingo

Látlak!

Egy ideje nagyon kedvelem a minisorozatokat, a megtörtént eseményeken alapuló filmek/sorozatok meg mindig is a kedvenceim voltak. A történet érdekes, helyenként megborzongató, és a szereposztása is izgalmas, bár a szinkron hagy némi kívánnivalót maga után. A lány magyar hangja kifejezetten idegesítő. Az első 2-3 rész nagyon tetszett, de aztán valahogy nekem már túlzás volt. Igaz történet egy darabig, de aztán a Netflix kiszínezte, hogy még izgalmasabbnak hasson, de valahogy az ellenkezőjét váltotta ki. Számomra már nem volt hihető a mindenki gyanús és senki sem normális vonal. Arra mindenesetre jó volt, hogy az alap sztorit megismerje az ember, de jobban jár, ha a neten utánaolvas a valós eseményeknek. Spoiler: az valahogy felfoghatatlan a számomra, hogy nem sikerült kideríteni, hogy ki vagy kik állnak a rejtélyes levelek mögött, talán a rendőrség is benne van a dologban. Soha egyetlen kamera sem tudott rögzíteni bármi gyanúsat? Mindenesetre aki szereti a szövevényes történeteket, azoknak ajánlom a sorozatot, csak nem kell mindent elhinni, ami benne van.

2022.10.21 JRD

Csepegtetett agymenés. Az első rész még felkeltette az érdeklődésemet, aztán az jutott eszembe, hogy ebben a sztoriban mindenki nyakig benne van. Gondoltam ezt úgy, hogy nem tudtam, hogy valós eseményeket dolgoz fel a sorozat. Többször elhangzott a s... Több

2022.10.23 Klauka89

Jobbat vártam

Egy délután alatt ledaráltuk. Az első néhány rész még érdekfeszítő volt, aztán kezdett elmenni más irányba a cselekmény. Már az elején kitaláltam, ki van benne. A szereplők, párbeszédek rendben voltak. A legvége szánalmas. Azt hittem, hú de jó lesz, hát attól messze van.

2022.10.16 szemtelen

szórakoztató, pörgős, fordulatos

Egy hatalmas, szuperdrága régi ház gyönyörű környezetben. Egy 40 éves házaspár, két gyerek, egy görény. Szomszédok, környékbeliek, akik mind remek karakterek - nem olyan ijesztőek, de azért eléggé furcsák, hogy mind gyanús legyen. Furcsa levelek, hátborzongató, homályos és baljóslatú kijelentések, történések a ház körül. Mindez jól összeturmixolva, és a bőröd alá pumpálva egy rémálom történetet. És ami bevonz minden nézőt, hogy mindez valós eseményen alapszik és az események során találgatod, hogy mit tennél a szereplők helyében (azonnal elköltözöl vs. maradsz és harcolsz). Jól fenntartott feszültséget, izgalmakat keltő rendezés. Van jobb, de a Netflix átlagszínvonalát bőven felülmúlja a fordulatos eseménysor.

2022.10.17 Emmersson

Tehetetlen és telhetetlen

Hét epizódnyi düh. Ez engem, a nézőt jellemez. Ráadásul a tehetetlen fajta düh, amit nem lehet levezetni sehogy. És én ezt még élveztem is. :) Na, akkor most ezt szorozzuk meg vagy tízzel! Ez kavargott főhőseinkben, főleg a férjben. És nem, nem lesz feloldás, csak megbékélés a lehető legkisebb veszteséggel, valamint némi káröröm. Hogy ez valóban megtörtént, az csak tetézi azt a megdöbbenést, hogy ilyen lehet. Mert ez az egyik legzseniálisabb, ugyanakkor az egyik legaljasabb átverés. A történet folyamatosan fenntartja az érdeklődést - így 2 este alatt bedarálható -, ugyanakkor bosszantó, hogy sok esetben a szereplők idegesítően viselkednek és nem a jó kérdéseket teszik fel, rossz irányban keresgélnek. Ráadásul tudjuk, hogy ez nem rendezői vagy forgatókönyv hiba, mert valós eseményt dolgoz fel a sorozat. Ezenkívül két zavaró tényező volt: "Stifler mamája" sok(k) volt, a leány gyermek szinkronjával (talán ugyanez a liba volt Max hangja a Stranger Thingsben) pedig vallatni lehetne. Ritka, amikor bejön egy megtörtént esetes sorozat. Mostanság ez a második a Titkok a kertben mellett.

2022.11.20 Caravaggio1978

Kb. ilyenek a szomszédaim.

A film hangulata teljesen megfogott, egyetlenegy dolog vetette vissza az egészet, a férj, aki egy igazi idióta idegesítő forma. Abszolút lehúzza az egészet, a játéka nagyon műanyag, és szerintem nem kellett volna ennyire ostoba embernek bemutatni, idegesítő a szerepe nagyon. Az erőltetett Naomi Watts villantások a másik fele, elmegy mindenki felett az idő, el kell fogadni, de Watts nem fogadja, úgy látom, nagyon erőltetett az erotika, bár jó anyag, de nem kellene minden részben ezt túltolni.

2022.10.22 Lóri Ádámcsik

Izgalmas

Jól indul és van benne jó pár fordulat, de a végére úgy éreztem, hogy kifulladt a történet. Egy csattanósabb befejezést még el tudtam volna képzelni hozzá.

2022.11.18 Ildikó Bacskai

A megfigyelő (2022)

Erőltetett próbálkozás egy agyonbonyolított rejtély cincálására. Én Naomi Watts miatt sodródtam bele a sorozat nézésbe, de nem igazán fogott meg. Ami talán tetszett, azok az ergya szomszéd karakterek, mert azok legalább tényleg idegesítőre sikerültek, de ezen kívül vontatottnak és érdektelennek találtam az egészet.

2022.10.22 Alexa

Unalmas

Sokaknak tetszett ez a sorozat, én inkább totál unalomnak éltem meg. Nagyon szenvedtem, hogy végignézzem, hátha a vége felé kiderül, mi volt ennek a sorozatnak az értelme, de sajnos nem derült ki számomra. Ok, igaz történeten alapszik. Ok, egy családot fenyegetnek és kezdenek szétesni. Ennyi. Kvázi egy családi dráma, minimális történésekkel. Semmi újdonság.

2023.05.20 Török389133

Egész jó volt. Lassabb tempójú, de végig érdekes tud maradni, és végig mindenki gyanús. De nem horror, aki arra vágyik, az ne ezt nézze.

2022.10.21 zoltyah

Másfél részt néztem meg, és elég is volt. Nagyon kétlem, hogy valós eseményen alapul, mert túl precíz vagyis művi szerintem. Ha igaz is valami, akkor csekély arányban lehetett. Fura volt a rendőr (drága sportautóval és direkt nem tette a dolgát, vag... Több

2022.11.26 Szentgróti Patrik

Nagyon izgalmas, a feszültséget végig fenntartja, nyomasztó hangulata is végig kíséri a sorozatot, és egy egész jó és érdekes igaz történetet kapunk.