Advertisement

Törvénytisztelő polgár (2009)

Law Abiding Citizen

KCintia   2021. 10. 10.

Az egyik legjobb

Ez a film nem titok, a kedvenceim közé tartozik. Rengetegszer láttam már, és egyszerűen nem tudom megunni. A színészi játékok lenyűgözőek, az izgalom sokszor a tetőfokára hág. A csavar a végén szintúgy zseniális. Megmerem még azt is kockáztatni, hogy ez Gerard legjobb filmje.

Deku   2017. 07. 11.

Az ilyen típusú filmben tökre eltudok veszni és Jamie Foxx volt olyan jó és elintézte, hogy egy percig se unatkozzunk. Remek kis alkotás. Merem ajánlani bárkinek.

hsanya182   2015. 07. 11.

Egy nagyon jó film, egy férfi bosszút áll a korrupció ellen. Hatalmas film, mindvégig lekötött, izgalmas !! Fordulatos váratlan események sorozata :) Mindenképp megnézendő ...

Sabnock Sanatory   2019. 01. 30.

Gerard Butler hatalmas alakítása lenyűgöző. Harc a korrupció és a bürokrácia ellen. Modern kori bosszú a mindenkori törvényhozók kárára, és ebben a harcban nem lehet nyerni. Méltó partnere Jamie Foxx, aki talán Denzel Washington méltó örököse lehet, mert nagyszerű színész. Ajánlott film.

harnas1207   2018. 11. 27.

Egyedül a vége nem tetszett a filmnek. A zseniális fickót egy gagyi Tom és Jerrys trükkel elintézik. Nem volt méltó lezárása a filmnek.

Klauka89   2021. 09. 12.

Egy volt kollegnőm ajánlotta a filmet, és nagyon jó volt. Igaz, hogy a szinkron ide-oda váltott, de egy percre sem lehet unatkozni vagy nem odafigyelni a filmre. Gerard Buttler most végre nem szerelmes férj vagy szívtipró szerepében. 10/10

MidoD7 Nézhetetlen  2019. 04. 11.

Szórakoztatás a célja elsősorban minden egyes filmnek. Viszont nagyon fontos még az is, hogy legyen benne némi pikáns elem, ami megfűszerezi a sztorit, amitől kitűnik a tömegből. Nos, ez is eleme a filmnek. Imádtam.

A film philadelphiai vetítése után afterpartyt a Del Frisco's Double Eagle Steakhouse-ban tartották, ahol a filmben Clyde is megebédel. A stáb tagjai többször étkeztek ott a forgatás alatt.

(SódóGA)

A rendező, F. Gary Gray is megjelenik egy jelenetben a kivégzés után. Ő nyújtja át a bizonyítékot tartalmazó tasakot a rendőrnek.

(SódóGA)

Bill Reynolds a nevét egy létező személyről kapta, aki a K-9-nél szolgált, és ő szervezte a forgatásra a rendőrkutyákat is.

(SódóGA)

Darby csengőhangja a Slayer zenekar “Bloodline” című száma.

(SódóGA)

A film bizonyos jeleneteit valóban börtönben forgatták. A bentlakók állítólag nagyon zavarodottan fogadták, hogy a börtön egy film forgatási helyszínül szolgál.