Törvénytisztelő polgár

Törvénytisztelő polgár

Law Abiding Citizen
KCintia

Clyde Shelton (Gerard Butler) rémálomba illő események elszenvedője lesz. 1999 egyik éjszakáján két betörő kirabolja, majd brutálisan megöli a szeme láttára feleségét és kislányát. Az elkövetőket elfogják, azonban a kirendelt ügyész, Nick Rice (Jamie Foxx) vádalkut köt az ügyben, és pont a… Több

Rendező: F. Gary Gray
Író: Kurt Wimmer
Premier (HU): 2009.12.03.

2023.08.27 Ergit

Az etika, ill. az erkölcs mindig magasabb szinten van, mint a törvény. A törvényt akkor alkotják, amikor túl sokan vétenek ugyanazon etika/erkölcs ellen. Éppen ezért van, hogy a törvény és a szolgája pont ellenkezőleg hat, mint amit a józan ész diktál.

Gerard Butler hatalmas alakítása lenyűgöző. Harc a korrupció és a bürokrácia ellen. Modern kori bosszú a mindenkori törvényhozók kárára, és ebben a harcban nem lehet nyerni. Méltó partnere Jamie Foxx, aki talán Denzel Washington méltó örököse lehet, mert nagyszerű színész. Ajánlott film.

2017.07.11 Deku

Az ilyen típusú filmben tökre eltudok veszni és Jamie Foxx volt olyan jó és elintézte, hogy egy percig se unatkozzunk. Remek kis alkotás. Merem ajánlani bárkinek.

2023.06.19 Bafam

Rendkívül izgalmas, de kár a hollywoodi, giccses végéért

Nagyon izgalmas krimi. Végig feszült és váratlan fordulatokban gazdag. Jók a párbeszédek is. Aztán a vége felé kezd unalomba fulladni a történetvezetés. Sok az értelmetlen gyilkolászás. A végkifejlet pedig igazi hollywoodi giccs. Kár érte, mert jónak tűnt.

2023.02.20 Erik Csok

Nemrég volt egy éve, hogy láttam, de nem utoljára, ugyanis újra fogom nézni. Szerintem egy nagyon komoly és szórakoztató film, ami nagyon nyomasztó is. A karakterek jók szerintem, és a két főszereplő (mind Butler, mind Foxx) nagyon jól játsszanak. A ... Több

A film philadelphiai vetítése után afterpartyt a Del Frisco's Double Eagle Steakhouse-ban tartották, ahol a filmben Clyde is megebédel. A stáb tagjai többször étkeztek ott a forgatás alatt. Szerző: SódóGA

A rendező, F. Gary Gray is megjelenik egy jelenetben a kivégzés után. Ő nyújtja át a bizonyítékot tartalmazó tasakot a rendőrnek. Szerző: SódóGA

Bill Reynolds a nevét egy létező személyről kapta, aki a K-9-nél szolgált, és ő szervezte a forgatásra a rendőrkutyákat is.Szerző: SódóGA

Darby csengőhangja a Slayer zenekar “Bloodline” című száma.Szerző: SódóGA

Szent játékok