Törvénytisztelő polgár

Law Abiding Citizen

2023.08.27 Ergit

Az etika, ill. az erkölcs mindig magasabb szinten van, mint a törvény. A törvényt akkor alkotják, amikor túl sokan vétenek ugyanazon etika/erkölcs ellen. Éppen ezért van, hogy a törvény és a szolgája pont ellenkezőleg hat, mint amit a józan ész diktál.

Gerard Butler hatalmas alakítása lenyűgöző. Harc a korrupció és a bürokrácia ellen. Modern kori bosszú a mindenkori törvényhozók kárára, és ebben a harcban nem lehet nyerni. Méltó partnere Jamie Foxx, aki talán Denzel Washington méltó örököse lehet, mert nagyszerű színész. Ajánlott film.

2017.07.11 Deku

Az ilyen típusú filmben tökre eltudok veszni és Jamie Foxx volt olyan jó és elintézte, hogy egy percig se unatkozzunk. Remek kis alkotás. Merem ajánlani bárkinek.

2023.06.19 Bafam

Rendkívül izgalmas, de kár a hollywoodi, giccses végéért

Nagyon izgalmas krimi. Végig feszült és váratlan fordulatokban gazdag. Jók a párbeszédek is. Aztán a vége felé kezd unalomba fulladni a történetvezetés. Sok az értelmetlen gyilkolászás. A végkifejlet pedig igazi hollywoodi giccs. Kár érte, mert jónak tűnt.

2023.02.20 Erik Csok

Nemrég volt egy éve, hogy láttam, de nem utoljára, ugyanis újra fogom nézni. Szerintem egy nagyon komoly és szórakoztató film, ami nagyon nyomasztó is. A karakterek jók szerintem, és a két főszereplő (mind Butler, mind Foxx) nagyon jól játsszanak. A ... Több

2021.09.12 Klauka89

Egy volt kollegnőm ajánlotta a filmet, és nagyon jó volt. Igaz, hogy a szinkron ide-oda váltott, de egy percre sem lehet unatkozni vagy nem odafigyelni a filmre. Gerard Buttler most végre nem szerelmes férj vagy szívtipró szerepében. 10/10

2015.07.11 hsanya182

Egy nagyon jó film, egy férfi bosszút áll a korrupció ellen. Hatalmas film, mindvégig lekötött, izgalmas !! Fordulatos váratlan események sorozata :) Mindenképp megnézendő ...

2018.11.27 harnas1207

Egyedül a vége nem tetszett a filmnek. A zseniális fickót egy gagyi Tom és Jerrys trükkel elintézik. Nem volt méltó lezárása a filmnek.

2022.02.04 Gyorvik

Több kérdés is felmerül a főszereplővel kapcsolatban: ha valaki a családját elveszíti, akkor körmönfont pszichopata ámokfutásba kezd, esetleg az is volt már? A bosszú több év után hidegvérű gyilkosságnak minősül? Nagyon úgy tűnt.

2021.10.10 KCintia

Az egyik legjobb

Ez a film nem titok, a kedvenceim közé tartozik. Rengetegszer láttam már, és egyszerűen nem tudom megunni. A színészi játékok lenyűgözőek, az izgalom sokszor a tetőfokára hág. A csavar a végén szintúgy zseniális. Megmerem még azt is kockáztatni, hogy ez Gerard legjobb filmje.

2019.04.11 MidoD7 Nézhetetlen

Szórakoztatás a célja elsősorban minden egyes filmnek. Viszont nagyon fontos még az is, hogy legyen benne némi pikáns elem, ami megfűszerezi a sztorit, amitől kitűnik a tömegből. Nos, ez is eleme a filmnek. Imádtam.

2017.10.30 kevelin

Nekem kicsit olyan se füle se farka film volt. MEgtudtuk amit kellett de egy csomó részlet és szál nem lett kibontva, elvarrva. Ettől függetlenül nagyon jó pörgős feszült film. Tetszett

2020.12.26 Vesco

Egy erkölcsi dilemmákat és a rendszer igazságtalanságát vizsgáló bosszúfilm, ahol sajnos a pörgősség és a szórakoztatási faktor teljesen a logika rovására megy. A játékidő előrehaladtával egyre nagyobb sztorilyukak keletkeznek, amit az abszolút hihet... Több

2015.05.13 Syracuse

Remek thriller, aminek már a forgatókönyve is zseniális. Ehhez nagyszerű színészeket választottak, és az operatőri munkának is megvan a gyümölcse. Ajánlom