Szerelembe gurulva

Tout le monde debout

2022.01.08 Dorkateo

Azt hittem, csak egy szokásos francia vígjáték a szokásos kavarásokkal. Ezzel csak közepest érdemelne. De sikerült életszerűbbre alakítani, s ez egy kicsit a magyar hangnak is köszönhető: Nagy-Kálóczy Eszter és Rudolf Péter klasszisok. A zene is kitűnő. Tetszett, hogy a főhősnő nem olyan naiv, mint gondoltam.

2018.07.16 indingo

a nap véleménye

Kellemes kikapcsolódás esős napokra

Az utóbbi időben elkezdtek érdekelni a francia filmek, mert mostanság több jó filmet is láttam tőlük. Egészen kiváló volt az Életrevalók vagy néhány évvel ezelőtti Életem nagy szerelme, ami hatalmas meglepetést okozott. Hasonló elvárásokkal vágtam ne... Teljes kritika

2018.12.31 mamiéstöti2

Amikor az élet mutat utat....

Nem vagyok a romantikus filmek nagy kedvelője, de ezen a filmen én nagyon jól szórakoztam és rengeteg tanulságot leszűrtem belőle. Nagyon aktuális filmnek tartom, mert a férfi főszereplő pont olyan, mint akit manapság a zsebéből húz elő az ember. Tele van pénzzel, így már nem kihívás neki, a mai "olcsó"m vagyis a pénzre utazó nőket becserkésznie, ezért profilt váltva más bőrébe bújva cserkészi be áldozatait, mely megtestesített személyek persze nem olyan sikeresek, mint Ő. Egy ilyen kisstílű hazugsága csapdájává válik azonban, mert a szexi ápolónőnek beadott mese, miszerint tolókocsis, a lehető legrosszabbul sül el. Ugyanis véletlenül az ápoló nővére valójában tolókocsis és persze a nő van olyan agyafúrt, hogy összehozza a két szerencsétlenül járt embert, akik lehet, hogy évek óta egymásra várnak. Ebből az alapszituációból sikerül egy mély érzelmi világú, remek humorú és rendkívül intelligens történetet kialakítani. A film hangulata is nagyon modern, valamint a zenéje is egészen egyedi, nagyon színes. A film mondanivalóját nem lövöm le az érdeklődők kedvéért, de annyit elmondhatok, hogy nagyon konkrét, egyenes és őszinte jelentőséggel bír, ami minden ember számára kulcsfontosságú az egészséges emberi létezéshez.

2018.08.14 Szilonka

Az idősebb korosztály számára inkább bejövős a film. Egyszer megnéztem, jó volt, de nem mondom vissza a párbeszédeit.

2018.11.18 MP170506

Aranyos film, bár a történet kicsit sablonos, de egyszer mindenképp nézhető. Aranyos a humora, jó színészek játszanak benne és a romantikus szál is magával ragadó.

2019.07.28 Ms. Akárki

Egyik legjobb francia vígjáték amit mostanában láttam. Igazán egyedi a főszereplő csalfa stílusa. Jót nevettem a stiklijeitől, de a tolókocsis hazudozása már kicsit erős volt nekem. De még így is kellemes romantikus film.

2019.01.09 Bazzzsi

Könnyed vígjáték a francia filmgyártásból. A főszereplők nem túl ismertek,de ez semmit ez nem von le semmit az élményből.

2018.11.01 VvV

Volt benne néhány jó poén, de valahogy ez sem tudta megmenteni a történetet. Sok helyen unalmas párbeszédek követték egymást amelyek nem vitték semerre sem a töténetet.

2019.01.09 MMcFly2015

Francia film-tehát számomra elkerülhetetlen. Azt le kell szögezni, hogy ez egy bájos romantikus történet, ahol nem a vígjáték dominál - noha akad benne pár eredeti poén, még se arra a Danny Boon féle ,,marhaságokra" kell gondolni a megtekintés előtt.... Több

2018.08.28 Lonka

Örültem, hogy végre nem ugyanazokat a színészeket kell bámulni. A története nem a legerősebb, de legalább kisit humoros és újszerű.

2019.01.26 Timcsi

Összességében örültem, hogy megnéztem a filmet. Tetszik a mondanivaló, a történet.

2019.04.21 petraszab

Imádom a véletleneket, amikor véletlen ismerkedik meg két ember. Maga az alaptörténete jó, de valahogy sokkal többet is kihozhattak volna belőle.

2018.11.04 stomachh

Kellemes francia vigjatek vasarnap delutanra, a mufaj kedveloinek. Nem egy olyan alkotas, amirol napok mulva is aradozik az ember, de egynek megteszi, sot, jol megteszi. Feelgood. Nekem tetszett.

2018.06.18 schvarz

Kissé sablonos, de egyébként szívhez szóló, magával ragadó kis vígjáték. Kedvelt, profi színészek játszanak benne, meggyőző alakítás. Számomra jó élményt nyújtott moziban!