Az amerikai birodalom bukása

Az amerikai birodalom bukása

La chute de l'empire américain
KATE

Egy szégyenlős és visszahúzódó kiszállító véletlenül egy bűntett helyszínére érkezik, ahonnan végül elemel egy nagy táskányi pénzt. A kivételes intelligenciával megáldott/megvert srácnak végül egy prostituált, illetve egy valamikori motoros siet a segítségére, mikor két elszánt nyomozó… Több

Rendező: Denys Arcand
Forgatókönyvíró: Denys Arcand
Ország: Kanada
Premier (HU): 2019.08.29.
Forgalmazó: Cirko Film

2019.09.22 czerik

Nem egy szokványos közhely film, rá kell hangolni magát az embernek, és úgy még talán élvezni is tudja.

2019.08.17 Bulki

Emlékezetes párbeszédek, társadalomkritika, hullámzó hangulat és feszültség. Sok mindent belesűrítettek, ennek ellenére szépen egyensúlyozik a film a krimi és a vígjáték határán.

2019.08.22 KATE

Nem tagadom, én már a címétől is egyszerűen felvontam a szemöldököm, valahogy túl hangzatosnak tűnt, és félő volt, hogy nincs is mögötte igazán tartalom. De mindezek ellenére a sztori igencsak ütősre sikeredett, amelybe remekül illeszkednek a jól megírt karakterek. Na, ilyen filmből kellene még több a jövőben!

2018.12.24 Scanian

Elég valószínűtlen a film cselekménye, de üsse kő, legalább nem közhelyes. Az a tipikus "kár lenne kihagyni" film.

2019.08.25 thomino

Nem egy könnyű darab, rá kell hangolódni, és a történetről sem mondható, hogy éppenséggel pörgős lenne, de szerintem érdemes vele "megküzdeni", én még azért most is rágódom a láttottakon, pedig nem az a megdöbbentő darab.

A filmciklus első két részével ellentétben az Amerikai birodalom bukásában Rémy Girard-t nem egy egyetemi professzor, hanem egy egykori elítélt szerepében láthatjuk. Szerző: hp

Az Amerikai birodalom bukása Denys Arcand 1986-ban indított filmciklusának harmadik része (Az amerikai birodalom hanyatlása, Barbárok a kapuk előtt - 2003). Szerző: hp

Benoît Brière és Gaston Lepage az 1996-os Joyeux Calvaire után ismét Denys Arcand rendezővel dolgozott együtt. Szerző: hp

A film egyik mellékszerepét alakító Maripier Morin férje, az egykori hokijátékos, Brandon Prust is feltűnik a film egyik jelenetében, melyben egy pincért alakít. Szerző: hp

(2019. 09. 03.)
Ám mégsem válik kiemelkedő filmmé, mert Arcand igyekezete egy ponton túl didaktikus konyhamoralizálássá fakul. Több

(2019. 09. 10.)
Kanadai, ami már önmagában kuriózum a hazai mozik palettáján. Akciódús, sajátos humorú mozi, melyben jut helye a moralizálásnak, a szerelemnek és a boldogságkeresésnek is. Több