Túl a csúcson

Túl a csúcson

Over the Top
Sylvester Stallone

Hawk, a kamionsofőr, életének legnagyobb tévedését próbálja jóvátenni: 10 éve nem látott fiával, Michaellel szeretné rendbe hozni kapcsolatát. Hawk sorban nyeri a díjakat a szkander bajnokságokon. Így igyekszik elnyerni Michael elismerését és szeretetét. A fiú, akit egész életében apja ellen neveltek nagyszülei, lassan rádöbben: szüksége van apjára.

Rendező: Menahem Golan
Premier (HU): 1990.03.29.

2023.07.16 Gyorvik

legújabb vélemény a nap véleménye

Remek kis film

Bármennyire is fanyalogtak a kritikusok, ez a mozi egy remek kis film - még a 80-as évek hőskorát idézi fel. Tekintsünk túl kicsit a szigorú dramaturgián és az egyéb patinás alkotások elemzésekor szóba kerülő magasztos jelzőktől és állandóan hangozta... Teljes kritika

Imádom,bárki bármit mond erre a mozira.Gyönyörű történet az apai szeretetről,a gyermeki ragaszkodásról,a megbocsájtásról,és a soha fel nem adásról.Stallone hitelesen játszik.A filmes helyszínek gyönyörűek,és szuper a történet,sőt teljesen hihető.Ajánlott film minden generációnak.

2019.06.27 indingo

Ez is egy sablonos apa fia film, ahol előre tudni lehet a befejezést és akkor minek is nézzük, talán Sylvester Stallone fiatalkori játékáért. ami olyan gyermekien naiv.

2016.05.22 Yosihiro

Az egyik Stallone klasszik film amit még anno vhs-en láttam :) nagyojn jó volt és még most is az :) Csak ajánlani tudom mindenkinek :)

2017.08.30 Deku

Hatalmas tévedés lett ez a film, egyszerűen kegyetlen amit nyújtani tudtak. Már rögtön az elején elég kesernyés szájízzel kezdtem nézni a filmet. Teljesen sablonos volt és emiatt nem tetszett.

A szinkronból két változat is készült 1997 és 2000 között Magyarországon.Szerző: Archívum

A film két Arany Málna díjat kapott a Legrosszabb új sztár és a Legrosszabb férfi epizódszereplő kategóriában. Stallonét is jelölték a Legrosszabb színész kategóriában.Szerző: Archívum

Először úgy volt, hogy Stallone döntőbeli ellenfele Cleve Dean lesz, aki maga is szkanderbajnok volt. Később döntöttek a producerek Bill Hurley mellett.Szerző: Archívum

Bob „Bull” Hurley, vagyis a való életben Rick Zumwalt valódi szkanderbajnok volt. Vele csapott össze a film végén Stallone.Szerző: Archívum