A nagy előadás

A nagy előadás

Un triomphe

Egy színész nagyot álmodik, drámaleckéket ad a foglyoknak, hogy színpadra vigyék a Godot-ra várva című darabot.

(qwer)

Ország: Franciaország
Premier: 2020.08.28. | HBO Max (2022.04.21.)

2024.01.14 cynicalrealist

Happy endre várva

Habár a történet egy svédországi sztori francia adaptációja, bizonyos értelemben – például az állami bürokrácia vonatkozásában – sikerült azért valamennyire franciává tenni. Kicsit nehezen indul be a történetmesélés, ami talán annak is köszönhető, hogy nincsenek igazán markáns karakterek a filmben. Miközben másodlagos közlésekből megtudjuk, hogy az elítéltek közül többen is súlyos bűncselekményeket követtek el, maguk a szereplők ilyen szempontból túl sterilek. Így értelemszerűen a katarzisok is alacsonyabb hőfokon következnek be, ami oda vezet, hogy egy nézhető, de korántsem kimagasló alkotást kapunk. Szerintem érdemes lett volna egy kicsit ripacsabbra venni az alaphangulatot, sokat dobott volna a filmen. A színházi zárójelenetben főhősünk jól hozza a karakterét, az a rész kifejezetten tetszett. Illetve volt még egy jó poén, amikor a rendező a börtönigazgatóval az elítéltek kihágásáról beszél: – Ugyan! Meztelenkedtek, nem embert öltek! – háborog a rendező, mire a börtönigazgató: – Hmmm... azért mégis... Egy jó poén azonban nyilvánvalóan kevés egy jó filmvígjátékhoz. Kár érte.

2022.04.24 KCintia

Unalmas

Azt hittem, hogy valami nagyon király vígjáték lesz ebből, vagy legalább humorosabb lesz. Nem lett. A film végig egyhangú, és kicsit sem érdekes. Talán a vége felé indul meg, de hát nem az utolsó 20 percnek kell jónak lennie, hanem az egésznek.

Híd és alagút
A sors játéka