Valan - Az angyalok völgye

Valan

Kultúrpart.hu
2019/11/13

Értékelés: 6.5/10
Erdélyből jött a magyarok új skandináv krimi-szenzációja
Kétségkívül találunk jobb, különlegesebb krimiket a Valannál, de ez a film éppen azért képes teljesíteni a vállalásait, mert nem akarja helyből megugrani a Fogságban vagy a Holtodiglan szintjét. Több

Filmezzunk.hu
2019/11/20

Most tél van és csend és hó és halál
Aki szereti a jó krimiket, a skandináv stílusú, de mégis magyar felfogásban íródott történetet, annak érdemes megnéznie a 2019-es év TOP3 magyar filmjei közé sorolható Valan – Az angyalok völgyét. Több

Vox.hu
2019/11/25

Bagota Béla az a fiatal rendező, aki elkészítette azt a magyar filmet, amely simán hozza egy jobban sikerült északi krimi színvonalát. Több

Supernatural Movies

Értékelés: 8.5/10
Mert mi ilyet is tudunk
Akik szeretik ezt a műfajt, azoknak mindenképpen ajánlott megtekinteni Bagota Béla filmjét, mert bizony minden olyan elemét tartalmazza, ami egy jó kis skandináv krimihez kell. Több

Art7.hu

Jég, hideg, bűnök
A nem titkoltan skandináv ihletésű bűnügyi történet mind képi (operatőr: Garas Dániel), mind érzelmi világát tekintve (forgatókönyv: Bagota Béla) érzékenyen reflektál a létéért küzdő európai kultúra nyugati széllel hozott áramlataira Több

24.hu

Értékelés: 6.5/10
A korábban már többször rendező asszisztensként dolgozó Bagota Béla első filmjében egy zsánerműfajnak próbál hellyel-közzel megfelelni... Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2019/12/03

Értékelés: 7.5/10
Nyomozás a kárpátok gyűrűjében
Összegezvén. Őszintén? Én csak ajánlani tudom nektek a Valan – Az angyalok völgye című filmet, mert úgy gondolom igazán jó krimit idén nem is kaphattunk, főleg nagyvásznon, így Bagota Béla debütáló munkája már csak ennek fényében is felértékelődhet a műfaj rajongói számára. Több

Dunszt.sk
2019/12/18

Angyalok és ördögök
A nyugtalanító folyamatokat a Valan egy jól bejáratott filmes műfaj hatáskeltő készletének megújításával és egyéni hangolásával dolgozza fel – a gonosz a filmben egyszerre tűnik örök szereplőnek és az emberi nyomorúság legyőzhető vámszedőjének. Több

Cinegore.net
2020/06/24

Kinek ajánljuk: Akik még nem igazán ismerik a skandináv krimiket, érdekesnek találhatják, szakavatottabbaknak azonban nem biztos, hogy tetszeni fog. Több

Artsomnia
2020/12/04

Skandináv lendületű, példás krimi
Itt nem keresi a golyó az ellent, és nem fáraszt papírmasé akciófilmelemekkel. Ez egy pisztolytáska-kicsatolós, kemény zsarufilm, ahol nem a golyónak van tekintélye, hanem a nyomozók övére csatolt, életet a haláltól elválasztó revolver látványának. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!