Góliát

Góliát

Goliat

A skandináv iparváros lakói számára nem idegen az illegális tevékenység, nagy részük ugyanis rendszeresen szembe találja magát a törvénnyel. A még suhanc Kimmie apját kábítószer forgalmazásért csukják le, a továbbiakban a fiúnak kell ellátnia a családot. Folytathatja apja bizniszét, vagy örökre… Több

Rendező: Peter Grönlund
Forgatókönyvíró: Peter Grönlund
Ország: Svédország
Premier (HU): 2019.08.08.
Forgalmazó: Vertigo

2019.08.05 Torres9

Szerintem ez tipikusan az a film, aminek egyszerűen nagyobb a füstje, mint a lángja. Nagyon sok mindent akar elmondani nekünk a történet, és ennek fényében a karakterek egész részletesen ki is vannak dolgozva, de ahogy mozgatja őket a cselekmény, az már nekem egy kissé szájbarágós volt.

2018.08.25 Sniper

Szűk másfél órába is bele lehet sűríteni egy izgalmas történetet. Eredetinek nem mondanám, de olyan jól egyensúlyba hozták a drámát és a krimit, hogy egy egész izgalmas film kerekedett ki belőle. Nem vagyok nagy skandináv film rajongó, számomra túl "... Több

2019.03.27 Fabix11

Kilátástalanság, belső harcok, komoly döntések. Mindezt úgy adagolja a film, hogy végig feszülten figyeltem és szinte izgultam, hogy Robin jól döntsön. De mindig ott lebegett a kérdés, hogy létezik-e helyes döntés, van-e kiút a helyzetéből. Kisé depresszív film, de elgondolkodtató és kellően izgalmas.

2019.08.01 Williamgek

Hát, annyi bizonyos, hogy nem egy optimista film, ennyire nyomasztó alkotást én személy szerint nem is tudom, mikor láttam utoljára. Piszok erős hangulata van, szóval nekem alapból bejött ez a szociografikus vonal, amelyet a műfaj kedvelőinek alapból csakis ajánlani tudok!

A Góliát forgatása 2017. szeptember 26. és november 10. között zajlott Norrköpingben és Degerforsban, Svédországban. Szerző: hp

A film forgatását megelőzően a rendező számos elhagyatott, egykori iparvárost keresett fel Svédországban (Lesjöfors, Fagersta, Smedjebacken), hogy fotókat készítsen a kihalt vidékről. Szerző: hp

Peter Grönlund rendező második egészestés filmjét hatalmas érdeklődés előzte meg hazájában, ugyanis a direktor 2015-ös első filmje, a Tjuvheder komoly nemzetközi sikereket ért el. Villemaire az adott évben az év legjobb újonc rendezőjének díját is elnyerte az A-kategóriás San Sebastián Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A Góliát Sebastian Ljungblad filmes debütálása. Szerző: hp

A Góliát hatalmas sikert aratott a svéd szakma körében. Az alkotást hat kategóriában volt esélyes a Svéd Filmakadémia díjára, végül négy kategóriában győzedelmeskedett, melyek: legjobb zene, legjobb forgatókönyv, legjobb vágás, legjobb színész. Szerző: hp

(2019. 08. 13.)
A Góliát nem eléggé merész ahhoz, hogy sokáig megmaradjon a néző emlékezetében, ismert elbeszélői sablonokat használ fel, kimenetele, vagyis Kim sorsának beteljesedése, sejthető, mégis tisztességesen és magabiztosan levezényelt szociodráma. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 08. 13.)
A film nagyrészt kemény morális döntések meghozatalára alapozza a feszültségét, és bár a kezdetektől sejtjük, hová fogunk kilyukadni, Grönlund és a színészek tehetségét jelzi, hogy ettől még egészen az utolsó pillanatig izgulunk Kimmie-ért. Több

(2019. 08. 13.)
Dokumentarista jellegű, őszinte északi szociodráma, mely egy durva, erőszakos és reményvesztett közeget mutat be a maga valójában. Több

Értékelés: 7.5/10
A választás joga
Összegzésként elmondhatom, hogy amennyiben egy viszonylag csendes, ezzel együtt mélyebb mondanivalóval rendelkező emberi drámát szeretnél látni, akkor a Góliát a Te filmed lesz. A választás neked is megadatik, nem csupán a főszereplőnek. Több