Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Arany
Édgar Ramírez

MMcFly2015   2019. 01. 09.

A történet felkeltette az érdeklődésem, és az előzetest látva biztos voltam benne, hogy egy jól működő (mostanában igen felkapott) felemelkedésről - majd bukásról szóló mozifilmet láthatok. Ez a terv bevált, de még is okozott kisebb-nagyobb csalódást. A kivitelezést imádtam. Teljesen átjött a fülledt, indonéziai környezet, és túlzás nélkül Matthew Mcconaughey elvitte a hátán a filmet. De komolyan; ez a film közel sem tökéletes, és az, hogy jó filmként gondolhatok vissza a látottakra, az csak neki köszönhető. Azt hiszem ennél jobb dícséretet nem is tudnék elmondani a színészről. Ez mellett a baj , hogy a film játékideje túl hosszú, és a második felében tömény mennyiségben áradnak a szakmai/jogi gondok, amik képesek kizökkenteni a laikus nézőket - vagy esetleg unalomba taszítani őket. Minden esetre érdekes (és tanulságos) Kenny Wells története, ami elérte, hogy kicsit utána olvassak az igaz történetnek, viszont nem sikerült egy kimagasló ,,egyszer fent-egyszer lent" filmet kreálni. Matthew McConaughey rajongóinak kötelező darab!!!

Shelby07   2018. 01. 19.

Moziban néztem meg, nagyon érdekelt és nem is volt rossz. Nem mondom azt, hogy kár volt fizetni azért hogy megnézhessem, mert bár voltak unalmas részek, néhol vontatott is volt, de ez nem jellemtő az egész filmre és összességében jó volt és megérte megnézni a moziban. Nekem tetszett és a történet is nagyon jól ki van találva és jó a megvalósítása is. Szerintem egyszer mindenképp megéri megnézni, mert alapvetően izgalmas és élvezhető. Arra azért készülni, kell, hogy az eleje kicsit nehezebben indul be, de végül egy jó kis film kerekedik az egészből.

indingo   2017. 06. 24.

Az eleje kicsit lassú és körülményes, de utána eléggé beindult és egy egész jó kis film lett belőle meglepő csavarokkal.

Deku   2017. 09. 24.

Most ez lett az a fajta film amit nem tudok mással csak jó szavakkal illetni. Oltári szuper film lett minden egyes perce aranyat ért és bátran javaslom azoknak akik még nem nézték meg.

Berto49   2017. 07. 17.

Már megint az obligát „megtörtént események alapján” kiírás a film elején, de ugyanúgy, ahogy az előző filmnél, itt sem hiszem el, hogy így történtek meg a dolgok. Szerintem egy közepesnél valamivel jobb film, ahogy valaki írta lightos Wall Street farkasa. Elsősorban azért készítettek, hogy Matthew McConaughey újabb szobrot nyerjen, de még a jelölés sem jött össze! Az átváltozása egyébként bámulatos, szinte nem is lehet ráismerni a „Mielőtt meghaltam” Woodroof-jára.

A Wall Street farkasa és a Haverok fegyverben után az Arany nem sok új dolgot kíván berakni a közösbe, így ha a rendező tényleg be akar futni a nézők körében, akkor legközelebb több kell hozzá, mint egy zseniális Matthew McConaughey. 7/10 több»

Hiányoznak a mélységek és magasságok, nem egy hullámvasútra ültet fel minket a film, hanem egy kényelmesnek mondható vagonkupléba, ahonnan végignézhetjük, ahogy elhömpölyög mellettünk az informatív (megtörtént eseményeken alapul a sztori) és többnyire szórakoztató történet, de mintha a koncepció az lett volna, hogy minden és mindenki csak McConaughey one-man show-jához asszisztáljon. A színész elcsúnyulása ellenére ezt egyáltalán nem rossz nézni, de némi hiányérzetünk azért marad. 70/100 több»

Stílszerűen ez a film pontosan saját főszereplőjére emlékeztet: ahhoz rettenetesen kevés, hogy a nagyok ligájában játsszon (azaz hogy például reális esélyei lettek volna az idei Oscar-versenyben), és bár nincs semmilyen különleges képesség birtokában, ha más nem is, fáradhatatlansága tisztelhető és szerethető benne.

7/10 több»

A film összbevétele 14 880 939 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 59 302 260 forintot termelt. A hazai mozik összesen 39 511 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet az Egyesült Államokban, Indonéziában és Thaiföldön vették fel.

Egy interjú során Matthew McConaughey elárulta, hogy ez volt a kedvenc szerepe az eddig karrierjében.

Mikor még úgy állt, hogy Michael Mann rendezi a filmet, Christian Bale-nek is felajánlották a főszerepet.