A bérkatona

A bérkatona

The Contractor

Miután elbocsájtották a tengerészgyalogságtól, James Harper csatlakozik egy félkatonai szervezethez, hogy zsoldosként továbbra is támogatni tudja családját.

A kairói eset és a nagysikerű Westworld sorozat rendezője, Tarik Saleh ezúttal egy drámai akciófilmet tett le az asztalra, amelynek… Több

Rendező: Tarik Saleh
Író: J.P. Davis
Premier: 2022.04.01.
Ben Foster
Ben Foster
Eddie Marsan

2024.01.04 Yosihiro

Katona

Sajnos ez a produkció nem éri el a jó kategóriát. Hiába Chris P. vagy Kiefer S., a nevek nem tudnak emelni a filmen. Bár Chris P. szerintem hozza, amit elvártak tőle, de maga a történet és a rendezés gyengébb lett. Így ne csodálkozzunk a gyengébb pillanatokon, mintha kevesebb költségvetésből akartak volna egy jobb filmet kihozni. Nem sikerült pár akciójelent, és a látványos kép még nem tudja ezt a filmet felemelni. A tartalma érzelmileg viszont adhat némi emelkedést, de talán a család szeretete, a katona életstílus rányomja bélyegét az egész műre, és nem tudja kidomborítani ezen érzelmeket. A végkifejlet pedig jól sikerült, hiszen bármi történhetett az utolsó képkockák után... Összességében a forgatókönyv és rendezés közepes. A szereplők közül Chris P.-t kell kiemelnem, aki hozza a jó szintet, de a többi színész csupán épp eléri a közepes szintet. A hangi, képi effektek rendben voltak. Így marad a közepes három csillag. Mondhatjuk, helyenként jó a film, és a történetvezetés sem annyira rossz, és a néha kapott kis akció, amivel szinten tudják tartani a pulzusszám-növekedést. Valahogy az érzelmek nem jönnek át, és ez igazán hiányzik ebből az alkotásból. Maga a történet nem lenne rossz, de úgy érzem, kicsit túlfacsarták. Egy nézésre mindenképp remek kikapcsolódás, és aki Chris P.-t kedveli, az sem csalódhat benne, bár sajnos hiába alakít az átlagosnál jobbat, a filmen akkor sem tudott javítani. Üdv: Yosi

2023.05.15 Török389133

Nem értem, hogy ebben hogy szerepelhet Chris Pine, senkinek nem ajánlom.

2022.04.03 kabel

Végtelen egyszerű és gyenge thriller.

Alig történik valami a filmben, ami nem lett a trailerben elmondva.

2023.12.23 Szilárd-Leo

Kőkemény

Egy kőkemény akciófilmet láthatunk. Még ha 5 szereplős film is ez. A film egy USA hadseregből leszerelt katonáról szól. Inkább egészségi állapota miatt szerelték le. 1. Újra harcos lesz egy csapatban, de elárulják. 2. Berlinben játszódó film, egy kémfilm igazából. A katona újra és újra felülkerekedik mindenen, hazamegy, ahová nem szabadna, így hát elmegy a legjobb cimborájához, a házához kémkedni. Másnap kiderül minden, hogy nem lehet neki hazamenni, mert a családját megölik. De inkább a csapatfőnököt öli meg, hogy hazajusson, így lesz, de a barátja kárára ő meghal. Minden nyomot eltüntet. És végül hazajut. Láttam, mindenki lehúzza a filmet. Nem kellett volna, mert ilyen a valóság is. Ne a filmet, mert a valóság is ilyen. TITKOS MINDEN ilyen helyzetben. Én a filmet 9 csillagosra értékelem.

A film összbevétele 337 237 dollár volt (imdb.com).

Ben Foster és Chris Pine korábban a Viharlovagok és A préri uraiban szerepelt együtt.Szerző: csd

A filmet Bukarestben forgatták. Szerző: csd