Vivárium

Vivarium

2023.10.30 kabel

Senki sem egyéniség

A Vivárium picit szürrealista, de azért egy érthető és szépen összerakott metaforát hoz létre, sőt története belső logikája is megfontolt, így koherens és olykor vicces mozit kapunk. Jesse Eisenberg és Imogen Poots által alakított fiatal pár családalapítási és letelepedési tervei egyre nagyobb akadályba ütköznek, hisz liminális poklukból nem tudnak kitörni, és bár egyedinek és lemásolhatatlannak gondolják magukat, szép lassan integrálódni kezdenek a világukba. Csak szép lassan, mert mindkét karakter a kitörést fontolgatja a maga módján, melyet a gyász többi lépése követ nem sokkal később. Bár a történet kissé depresszív és komor, a szituációk komikusak, így a tónus ingadozása érdekessé teszi még az unalmasabb részeket is. Nem tökéletes, a film utolsó harmada kicsit belassul történetmesélés szempontból, bár a film intenzitása itt is elég erős. Ennek ellenére több mint egy sima hangulatfilm, mégis a Mother!-hez tudnám leginkább hasonlítani az absztrakt történeti elemei miatt. Szórakoztató és aztán elgondolkodtató, érdemes megnézni.

2020.03.28 indingo

A hangulata érdekes volt a filmnek. Már az előzetes is egy nem mindennapi, bár kicsit elvont film hangulatát keltette. Olyan is volt. Némiképpen beteg. A látvány elég monoton, a történet is egy idő után egyhangú lett. Jesse Eisenbergnek jól állnak ez... Több

Jesse Eisenberg zseniálisan játszik ebben a kifejezetten érdekfeszítő moziban. Mi a lényeg? Erre nem lehet konkrét választ adni, de talán az egyik legfontosabb a személytelenség, uniformizáció, erre építenek szerintem az egyforma házak. Akár lehet eg... Több

2020.05.27 Kóborló

Örök otthon!

Véleményemet azzal kezdeném, hogy a Vivarium című film egy igencsak rétegfilm, ami minden bizonnyal alaposan meg fogja osztani azon emberek csoportját, akik rászánják az életükből azt a kicsivel több mint másfél órácskát. Merthogy már a műfaji behatá... Teljes kritika

2020.08.22 Szilonka

Végig lengi valami megmagyarázhatatlan, ami a legvégéig benne van. A műfajt kedvelőknek jó lehet a film, befejezésben picit többet vártam.

2020.06.01 HE7EDIK Nézhetetlen

Ha valaki kínozni akarja magát másfél órán keresztül egy elvont hülyeséggel, bátran nézze meg!

2023.06.12 Ildikó Bacskai

Vivarium (2019)

Monoton, idegesítő, zavaróan egyöntetű képi világú film, amely bezárja a fantáziánkat egy dobozba. Pontosan olyan, amilyennek szánták. Szerintem a film a gyermekesek életképeit túlozza el egy gyermekmentes világnézetű személy szemszögéből. Folyamatos ordítás, türelmetlenség, kimerült és kizsigerelt „szülők”, megállás vagy kilépési esély nélkül, gyakorlatilag egy kis parazitának kell helyet biztosítaniuk: így láthatja valaki a kisgyermekükkel viaskodó fiatal, kezdő szülőket kívülről. Szerintem ez a film egy kisarkított, rendkívül egyoldalú metafora. Nekem tetszett.

2021.07.31 elekm90

Az utóbbi időben általam látott filmek közül az egyik legegyedibb és legötletesebb alkotás. Már műfajilag sem egyszerű besorolni, valóban van benne némi horror, de alapvetően egy családi drámát ábrázol sci-fi elemekkel. Rendkívül sok témát feszeget a... Több

2020.09.15 Lonka

Furcsa egy film volt az biztos, nem mondom hogy minden lépést, történést értettem, de egynek jó sci-fi volt.

2020.08.29 Greeta

Nem igazán értettem miről is szólt a film, de az atmoszférája tetszett. Valahol az örök körforgást szemlélteti és hogy milyen parányiak vagyunk a élet tengerén.

2020.08.31 petraszab

A film számomra arra helyezte a hangsúlyt, hogy mennyire jelentéktelen is az ember. Egy porszem. A két szereplő alakítása is remek volt.

2021.04.17 G.Noir

Aki horrorra számít, biztosan csalódni fog. Ez egy groteszk dráma sci-fi elemekkel, annak viszont kiváló. Mivel a történet a körforgásról szól – melyben a főszereplők csupán kellékek –, a film vége is kerek, még ha nem is megnyugtató. Én szerettem.

2020.08.24 BoBamburg

Nem nagyon néztem utánna a filmnek, mielőtt nekiültem, így igazán kellemes meglepetésként ért. Nagyon jó látványvilág és egy remek sztori, na meg a mögöttes tartalom és a társadalomkritika. Elsőre kissé hiányoltam a film végi magyarázatot, de mikor másodjára néztem meg már nem zavart a túlságosan is nyitott vég.

2021.10.26 szoljhozzam

Különleges film, de nem pont ilyenre számítottam. Az alakítások jók, és a történet előmenetelében is van feszültség, de a befejezés nem tetszett.