
Vélemények (14)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Lehet, hogy sokat vártam ettől a filmtől. El tudom képzelni, hogy nem voltam abban a világban, vagy nem moziban, 7.1-es hangfallal láttam, és nem tudtam eléggé beleélni magam ebbe a 100%-ban hangulatalapú mozgóképbe. Technikailag tökéletes film ez, d... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Akkor érdemes belevágnod, ha olyan filmet akarsz látni, ami próbálja a valóságot bemutatni, annak minden unalmával és borzalmával. Mondjuk olyan kérdések például felvetődtek bennem, hogy a mozgásképtelen, ronggyá lőtt sebesültet miért a hátizsákjával és egyéb dolgaival együtt cibálják egész film alatt? Vagy, hogy miért 2 darab tank megy menteni, az emberek felét elviszik, így az ottmaradóknak a pozíciója és a túlélési esélye lényegesen rosszabbá válik... De mondjuk nem vagyok szakértő, utóbbira lehet, hogy van értelmes magyarázat... Mindegy is. Az első félóra teljesen eseménytelen, borzasztó unalmas. Az utána lévő egy óra pedig próbál realisztikus lenni, de néhol nem sikerül. Szórakoztatónak egyáltalán nem mondható. Pedig van olyan film, ami egyszerre mesél el valóságos sztorit, de közben jól is esik megnézni. A háború borzalmainak nyers bemutatására meg ott vannak a dokumentumfilmek. Azt sem értettem, hogy amikor fedezőtűz kellett volna, akkor azt nem biztosítják helikopterről vagy drónokkal... Féltették a házban a civileket? És a tankok is csendben mentek befelé. Majd amikor kifelé mennek és már biztonságban vannak a katonáik, akkor kezdik el lebontani a házakat az ágyúikkal? Na mindegy. Szerintem ez egy felesleges film.
Csodálkoznék, ha idén még megjelenne ennél jobb film, pedig csak május közepe van. De ne legyen igazam! Azokról, amik ennyire tetszenek, keveset szoktam írni; ebben az esetben is annyira a helyén van minden, hogy legszívesebben csak azt mondanám, hogy nézze meg mindenki, aztán jól van. De tudom, hogy nem mindenkinek fog tetszeni, mert lassú és teljesen más, mint amihez hozzászoktunk. Abszolút nem szokványos háborús film, teljesen más aspektusból közelít. Amilyen rövid és egyszerű film, annyira összetett. Kézzel tapintható a feszültség, nincsen semmilyen zene a film alatt. Azokat az apróságokat, emberi hibákat, máskor fel sem tűnő dolgokat mutatja be, amelyeket az Amerikát éltető nagy háborús eposzok nem nagyon szoktak. Ettől válik rendkívül életszagúvá, és ez ragadott meg benne annyira, hogy még fél órát beszélgettünk a film után. Alex Garlandra érdemes odafigyelni.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Hát, ez szerintem súlyos melléfogás volt. Will Poultertől már megszoktam a B kategóriát, de Joseph Quinn szerintem többre hivatott, vagy legalábbis nem ez lesz az életrajza csúcsszerepe. Kellett volna egy Ridley Scott, aki mesterien ábrázolja a valós... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Ha valóban ekkora balfaszok a SEAL válogatott katonái, akkor én már semmin nem csodálkozom. A hihetetlen számú érthetetlen tevékenység mellett leginkább az amerikai mentalitás cseszett fel. Mialatt rommá teszitek egy iraki család lakását, életét, felhasználva a magatok védelmére, az asszony kérdésére, hogy "Miért?", csak annyit tudtok mondani, "Sajnálom". Menjetek ti a jó büdös francba!
Hát, ez egy nagyon gyenge háborús film. Még ha igaz történet alapján is készült. Gyenge rendezés. Nulla színészi játék. A filmnek se eleje, se vége. Olyan, mint a Helyőrség. Egy történetbe beleérkezünk, és ennyi. Semmi bevezető. Kb. a végén volt valami izgalom, de az is inkább... hagyjuk.
Hasonló filmek
Ez valahogy nem sikerült. A film körülbelül a feléig nagyon unalmas, aztán van egy kis akció, de az is elég gyengén van kivitelezve. Sajnos nem tudok rá semmi pozitívat mondani, kétszerre sikerült végignézni.
Az előttem lévő SaSa és Obsitos felhasználók tökéletesen leírják, mi a baj a filmmel. Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ez egy újabb amcsi fa**agyerek film, amiben sajnálni kellene az agresszor, mások országába bevonuló, elhulló katonákat. Nekem nem sikerült együttéreznem velük. 3/10
Teljesen semleges a film – nincs “megmondja a frankót” a háborúról, csak ott vagy, és nézed, ahogy széthullik minden. Ez sokszor jobb, mint a fennkölt patriotizmus.
Nekem túl kegyetlen volt. Jó, hogy hiteles, de az a hangzavar néha már fáj. Olyan mélyre nyom, hogy örülök, mikor vége van. Nem ajánlom, ha rossz idegeid vannak.
Az első percek után leesett az állam – olyan brutálisan valóságos, hogy megállt bennem az ütő. A végig elpattanni készülő feszültség, a hangok, a vér… ez nem csak háborús film, ez a valóság kifulladásig. Rendkívül jó a vizuális és hangélmény.
Ha szereted, hogy egy film 90 percig fenntartja a gombócot a torkodban úgy, hogy közben alig történik valami, akkor ez az ideális darab. Lassan épít, aztán hirtelen százra ugrik.