Hová tűntél, Bernadette? (2018)

Where'd You Go, Bernadette

Zoe Chao
Laurence Fishburne
Laurence Fishburne

diumiu   2021. 10. 12.

Megmondom őszintén, nem erre számítottam. Eléggé furcsára sikeredett ez a film, pedig a téma nagyon jó volt, de a kivitelezés és a megvalósítás nagyon rossz lett. Csalódtam, főleg azért, mert Cate Blanchett neve számomra egyenlő a minőséggel. Ez most nem jött be sajnos.

Crystaldeer   2020. 09. 12.

nem tudom hova tenni :-/

Hát ez az a film amit nem tudok hova tenni. Mert váltakozott benne a dokumentum, az életrajz, pedig valójában egyik se volt. Se misztikus és se vígjáték. És egyálltalán nem is az a lényege, hogy a nő felszívódik, mert nem is szívódik fel, na de mindegy. A színjátszás pocsék volt, talán a kislány volt a legjobb. A film témája nagyon jó lett volna, még lehet, hogy a forgatókönyv is jó volt, de nem jött át. Bocsi.

A Hová tűntél, Bernadette? a Cate Blanchett lányát alakító gyerekszínész, Ella Nelson első filmje.

A Hová tűntél, Bernadette? Richard Linklater és Laurence Fishburne második közös filmje. A színész és a rendező első alkalommal 2017-ben, a Last Flag Flying forgatásán dolgozott együtt.

A film előkészítése több évet vett igénybe. Az Annapurna Pictures és a Color Force már 2013-ban megszerezte a regény megfilmesítési jogait, azonban igen nehezen mozdult egyről a kettőre a produkció. Két évvel később leszerződött a rendezői székre az Oscar-díjas Richard Linklater, majd szintén 2015-ben egy újabb Oscar-díjas, Cate Blanchett is csatlakozott a stábhoz.

A Hová tűntél, Bernadette? Maria Semple azonos című regényének filmadaptációja.

A film forgatása 2017. júliusban kezdődött meg Pittsburgh-ben.