Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Yao utazása (2018)

Yao

Henk   2019. 07. 20.

Nagyon akartam szeretni, elképesztően hangulatos alkotás, de valahogy nem hagyott bennem mély nyomot. Igazából jól ki vannak találva a karakterek, és persze a helyszín és a téma is remek választás. Csak épp nem érzek rá késztetést, hogy valaha majd újra meg akarjam még nézni. Igaz, ennél többet nem is ígér a film.

trinagl   2019. 07. 18.

Oké, ennek a filmnek egész jó humora van, nagyon kifinomult és intelligens, de a történetnek nagyobb a füstje, mint a lángja. Nagyon sokszor eljátszották már ezt a sztorit, ami gyakorlatilag hemzseg a szokásos és ismert kliséktől. Nagyon tartalmas fi... több»

MethMan   2019. 03. 06.

Alapvetően nincsenek komoly kifogásaim a filmmel szemben, mert egy érzelmes és megható alkotásról van szó, ami képes megszólítani szerintem a széles közönséget, és a színészi játékra sem lehet panasz, de valahogy lassúnak és vontatottnak éreztem hely... több»

StephenEt   2019. 01. 08.

Egy kicsit sajnálom ezt a dolgot, a film nagyon ígéretesnek tűnt, a témája, a szereplők stb., de valahogy a megvalósítás mégsem stimmelt. Ha kivennénk Omar Syt a képletből, akkor csak egy nagyon közepes, vagy annál egy árnyalatnyival gyengébb mozifilm lenne a a You utazása. Ímmel-ámmal 3 csillag, sajnos.

A film 8 380 678 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Yao utazásának stábját francia és szenegáli színészek illetve szakemberek alkották. Demba Dieye az első szenegáli rendezőasszisztens, aki francia filmen dolgozott.

Philippe Godeau rendező elmondta, hogy kulcskérdés volt a számára, hogy szenegáli gyerekszínészt válasszon Yao szerepére. A direktor 11, 12 év körüli gyermeket képzelt el a szerepre autentikus akcentussal. 600 fiatal aspiráns közül végül Lionel Basse-re esett a választása.

Philippe Godeau rendező tinédzser korában maga is járt Malin, ugyanis édesapja itt dolgozott. Agnès de Sacy a forgatókönyv írásának idején kétszer is ellátogatott Szenegálba, hogy ihletet merítsen, és megismerkedjen a helyi viszonyokkal, kultúrával, de évekkel korábban a film főszereplője, Omar Sy is járt már az országban.

Philippe Godeau és Agnès de Sacy egyenesen Omar Synak írták a film főszerepét.

A filmet vegyesen fogadták a nézők és a kritikusok. Míg előbbiek 3,2 (660 szavazat), utóbbiak 2,9 pontra (19 szemlézett kritikát követően) értékelték a lehetséges ötből a legnagyobb francia filmadatbázis, az Allocine oldalán (2019. június).

A Yao utazása erős marketingkampányt kapott Franciaországban, ennek ellenére a premier napján mindössze 2354-en váltottak jegyet a filmre.

A punnyadt érdektelenségbe tökéletesen asszimilálódik Omar Sy, aki nem igazán tud mit kezdeni azzal, hogy azt kellene eljátszania, hogy lelkileg magára talál, így inkább végig alibizi a filmet, mint az a focista, aki azzal a céllal fut ki a pályára, hogy csak gólt ne kapjanak, ha már rúgni olyan macerás. több»