Yao utazása

Yao utazása

Yao

Seydou Tall, a francia színész könyve népszerűsítése miatt érkezik Szenegál fővárosába, Dakarba - ahonnan eredetileg származik, ám még soha életében nem járt ott. Itt találkozik a 12 éves Yaoval, akinek az iránta érzett rajongásánk kívül semmije sincs. A fiú megszökött otthonról, és több… Több

Rendező: Philippe Godeau
Forgatókönyvíró: Philippe Godeau, Agnès de Sacy
Ország: Franciaország, Szenegál
Premier (HU): 2019.07.18.
Forgalmazó: MoziNet

KULCSSZAVAK

2019.07.20 Henk

Nagyon akartam szeretni, elképesztően hangulatos alkotás, de valahogy nem hagyott bennem mély nyomot. Igazából jól ki vannak találva a karakterek, és persze a helyszín és a téma is remek választás. Csak épp nem érzek rá késztetést, hogy valaha majd újra meg akarjam még nézni. Igaz, ennél többet nem is ígér a film.

2019.03.06 MethMan

Alapvetően nincsenek komoly kifogásaim a filmmel szemben, mert egy érzelmes és megható alkotásról van szó, ami képes megszólítani szerintem a széles közönséget, és a színészi játékra sem lehet panasz, de valahogy lassúnak és vontatottnak éreztem hely... Több

2019.07.18 trinagl

Oké, ennek a filmnek egész jó humora van, nagyon kifinomult és intelligens, de a történetnek nagyobb a füstje, mint a lángja. Nagyon sokszor eljátszották már ezt a sztorit, ami gyakorlatilag hemzseg a szokásos és ismert kliséktől. Nagyon tartalmas fi... Több

2019.01.08 StephenEt

Egy kicsit sajnálom ezt a dolgot, a film nagyon ígéretesnek tűnt, a témája, a szereplők stb., de valahogy a megvalósítás mégsem stimmelt. Ha kivennénk Omar Syt a képletből, akkor csak egy nagyon közepes, vagy annál egy árnyalatnyival gyengébb mozifilm lenne a a You utazása. Ímmel-ámmal 3 csillag, sajnos.

A film 8 380 678 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Yao utazásának stábját francia és szenegáli színészek illetve szakemberek alkották. Demba Dieye az első szenegáli rendezőasszisztens, aki francia filmen dolgozott. Szerző: hp

Philippe Godeau rendező elmondta, hogy kulcskérdés volt a számára, hogy szenegáli gyerekszínészt válasszon Yao szerepére. A direktor 11, 12 év körüli gyermeket képzelt el a szerepre autentikus akcentussal. 600 fiatal aspiráns közül végül Lionel Basse-re esett a választása. Szerző: hp

Philippe Godeau rendező tinédzser korában maga is járt Malin, ugyanis édesapja itt dolgozott. Agnès de Sacy a forgatókönyv írásának idején kétszer is ellátogatott Szenegálba, hogy ihletet merítsen, és megismerkedjen a helyi viszonyokkal, kultúrával, de évekkel korábban a film főszereplője, Omar Sy is járt már az országban. Szerző: hp

Philippe Godeau és Agnès de Sacy egyenesen Omar Synak írták a film főszerepét. Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2019. 07. 18.)
A punnyadt érdektelenségbe tökéletesen asszimilálódik Omar Sy, aki nem igazán tud mit kezdeni azzal, hogy azt kellene eljátszania, hogy lelkileg magára talál, így inkább végig alibizi a filmet, mint az a focista, aki azzal a céllal fut ki a pályára, hogy csak gólt ne kapjanak, ha már rúgni olyan macerás. Több