Közösség

Vélemény:

 

71 Átok

(2004)

Átok

 
moov18   2016.02.05 19:58
1

Szívrohamot nem kaptam, a jeges rémület, idegborzolás elmaradt. Voltak benne unalmasabb-intenzívebb jelenetek egyaránt. Akad néhány kimondottan feszült pillanat is, kevésbé feszült pillanat is. Nálam a középkategóriát nem tudta megugrani, megmaradt annak a kis filmnek aminek szánták. Szintén Japán eredetivel rendelkezik jelen filmünk, ezt rendkívül fontos kihangsúlyozni. Bár, nem kell ezeken a dolgokon meglepődni. A Kör, Fekete víz, Mezsgye. Csupán néhány a listáról. Készül a koreai-japán nemzetiségű Audition/Meghallgatás átültetése is amcsi verzióba. Na, kíváncsi leszek abból is mit fognak kihozni. Valamit tudhatnak a vágott szemű barátaink, ha ennyire kapósak a forgatókönyveik, és az álomgyár mindig sorban áll a megfilmesítési jogokért. Bár, ezt könnyű diagnosztizálni, egyszerű kimerültségnek és ötlethiánynak szokás nevezni. Az én megítélésem szerint a Grudge nem tudja, nem képes nyújtani azt a színvonalat, azt a teljesítményt amitől kiválhatna a maszlagból. Ugyanaz a séma, ugyanaz a sablon. A kaparászások, hörgések, nyikorgások száma meghaladja a százat is ebben az egyébként nem túl hosszú filmben, mégsem képes felülmúlnia önmagát. A második rész még talán jobbnak is minősül szerintem. Nem nyújtott felhőtlen kikapcsolódást, talán kicsivel több életet leheltek volna bele és feszültséget, még jobban is elsülhetett volna.