Hét fekete barát elutazik egy hétvégére, és egy faházban találják magukat egy bosszúálló gyilkossal. Vajon az eszük és a horrorfilmek ismerete segít nekik életben maradni? Valószínűleg nem.
(nagymarti82)
FILMINFÓ
KULCSSZAVAK
Azt hittem, hogy 2025-ben már nem fogok jó horrorvígjátékot látni, ami talán igaz is, mert ez egy 2022-es megjelenés. Mindenesetre aki ide téved, annak bátran ajánlom, illetve aki szereti a "fekete" komédiát egy kis slasher horrorral fűszerezve, annak kötelező darab. A színészek jók voltak, és a poénok sem túl erőltetettek.
A Blackening lényege, hogy fekete karakterek kibérelnek egy tipikus horror helyszínt, és tipikus horror dolgok történnek. Azonban a film mindezt lazán kezeli, és tudatában van a sztori abszurditásával, karakterei folyamatosan viccet csinálnak a szituációból, de a dialógusok mégsem erőltettek vagy gagyik. A szereplők bár nem valós embereket alakítanak, mégis látszik, hogy jól szórakoznak, és a maximumot adják minden jelenetben. A film is ezt teszi a közismert ijesztő filmes elemeivel, és még van is ideje egy tematikusan érdekes kifordításra is a film végén. Jó végre egy olyan filmet nézni, ami úgy nem veszi magát komolyan, hogy nem gyerekes poénokkal dobálózik, vagy túltoltja a negyedik fal áttörését. A karakterek a maguk módján szerethetőek, és más horrorfilmekkel ellentétben nem is nagyon csinálnak ostobaságokat, vagy ha igen, azt rögtön viccként kezeli a film. A sztori inkább vígjáték, mint horror, majd egy kicsit drámába is átmegy, de csak egy kicsit. Egy lazább horror estére kiváló lehet.