A mai világ rengeteg borzalmat rejt magában, Noa pedig a randizáson keresztül éli mindezt meg, amikor rájön, hogy új barátja nem az, akinek korábban gondolta.
(csd)A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Ugyan nem most láttam, de annyira jó, hogy muszáj írnom Mimi Cave első rendezéséről. A kannibalizmus egy olyan téma, amely meglepő módon sokféleképpen feldolgozható, gondoljunk csak a Cannibal Holocaustra vagy a Timothée Chalamet féle Bones and Allra. A Fresh valahol a fent említett két véglet között helyezkedik el. Nem a brutális jeleneteivel akar letaglózni, hanem sokkal inkább egyfajta intellektuális horrorként a legbelső félelmeinket veszi elő és dobja oda nyersen, a maga valóságában elénk, mint egy szelet véres húst. Tulajdonképpen egy aranyos szerelmi történetként indul, hogy aztán egyik percről a másikra kiborítsa a bilit. Nem véletlen egyébként, hogy pont egy randival kezdődik minden (legalábbis az én olvasatomban), hiszen egy jó adag társadalomkritikaként is értelmezhető a felállás. Manapság a társkeresés kíméletlen üzletággá fajult, valóságos „húspiaccá”, így egyfajta metaforaként is felfogható Steve/Brendan (Sebastian Stan) különös „hobbija”. Apropó, Sebastian Stan. Nem ez az első negatív szerepe, és valószínűleg nem is az utolsó; meglepően jól hozza a zakkant dokit. Daisy-Edgar Jones Noa szerepében nem kevésbé kitűnő választás, hatalmas ívet ír le karaktere a jellemfejlődés képzeletbeli grafikonján. Rafinált módon cselezi ki fogvatartóját, és hitelesen adja át azokat az érzelmeket, amelyek kínjainak forrását, egyszersmind a szabadság felé vezető utat jelentik. Felkavaró, izgalmas, egyedi, nyers, néhol brutális és végtelenül pimasz alkotás a Fresh.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Meglepően jó alkotás. Témáját tekintve kijelenthetjük, h sikerült nem mindennapi szokványos thriller alapanyagból dolgozni. Vannak párhuzamok nyilvánvalóan, de hamar elkanyarodunk a szokványos elcsépelt vélt motivációtól. Itt ragadnám meg az alkalmat... teljes kritika»
Mimi Cave nevét biztosan meg fogom jegyezni, mert amit itt letett az asztalra, az a 2022-es év egyik legkiemelkedőbb darabja. Mimi Cave megrendezte a Fresh című filmet, méghozzá Lauryn Kahn forgatókönyve alapján. Kahn eddig nem sok mindent tett le az... teljes kritika»
Eredeti thriller/vígjáték egyveleg, kiválóan castingolt főszereplővel Sebastian Stan személyében. Tetszett, ahogy egy tipikus romkomindítás után mindent a feje tetejére fordít, és a fiatalos, energikus stílusa is élvezetessé tette. Sajnos a végére bugyutává és kissé önismétlővé vált, a szereplők pedig olykor minden logikát nélkülözve viselkednek, ami egy ilyen filmben kifejezetten idegesítő. Ráadásul a "minden férfi rohadék" klisét sem építi jól a cselekménybe, szemben mondjuk az Ígéretes fiatal nővel. Minden hibája ellenére is azt mondom, hogy megérte megnézni.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Különleges film, mert többféle műfajba is belekap, aztán végül mégis csak egy horror lesz belőle. Különös indítása ennek a műfajnak a romantikus szál, de talán pont ettől lett különleges. Elég beteg alkotás, de legalább nem unalmas, és még ha meg is ... több»
Hasonlóan más kannibálos filmekhez, itt is egy metaforával van dolgunk, azonban miután kitaláltuk az üzenetet, a film nem igazán ad semmi extrát, amin csámcsoghatunk, és teljesen jellegtelen a lezárása. Szomorú, mert a színészek kiválóak, a vágás és látvány is üt. Még a metafora is szép, az emberevés párhuzamban van állítva a nemi erőszakkal. Azonban inkább a francia Raw c. filmet ajánlom a témában, az egy lényegesen izgalmasabb és komplexebb film, itt elfogy a lendület a végére.