Utóhatás

Utóhatás

Aftermath

Kevin Zegers
Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger, aki kormányzói kitérője után újra aktívan filmez, egy igaz történeten alapuló, felkavaró filmdráma/thriller, a Darren Aronofsky (Rekviem egy álomért, Fekete hattyú, Noé) produceri keze alatt készült Utóhatás (Aftermath) főszerepében tűnik fel újra a mozivásznon.

A… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.06.01. | Netflix (2021.08.16.)

2024.02.04 Kinga Kecskeméti

Nehéz ehhez bármit is hozzáfűzni, mivel az élet írta. A film legfontosabb mondanivalója a bocsánatkérés lenne, ez az, ami talán valamicskét enyhítene a hozzátartozó fájdalmán, ezt nem pótolja semmilyen pénz sem. Ez nem hangzik el a filmben, s legtöbbször a való életben sem, sajnos.

2017.06.15 indingo

Nem mondanám rossznak a filmet. Akit valamilyen szinten érintett már ilyen tragédia az biztosan átérzi Svarci tettei és érzéseit, de számomra vontatott volt.

2019.06.26 HercegPeter

Erős kezdés után komoly visszaesés. Pedig egy igencsak jó drámának ígérkezett az néhány perc alapján. De aztán kezdett kicsit ellaposodni. Az azonban tetszik, hogy próbál pártatlan lenni és nem elítélni senkit. Én nem ilyen befejezést vártam, de egyszer azért meg lehet nézni. Ha másért nem is, Schwarzi miatt megéri.

2017.05.10 Berto49

Megtörtént szerencsétlenség alapján, de az esemény helyszínét és szereplőit alaposan megváltoztatva készítették ezt a filmet. Egyik érdekessége, hogy az egyik főszerepet az exkormányzó Arnold Schwarzenegger alakította, bizonyítva a sokszor kétségbevo... Több

2017.06.12 Szilonka

sokkal jobbra számítottam, elég jókat olvastam róla. Nem valami pörgős és miután elkezdtem nézni jöttem rá, hogy néhány évvel ezelőtt volt a történet kapcsán egy riport és így a történések sem értek meglepetésként.

A film összbevétele 840 809 dollár volt (imdb.com).

Arnold Schwarzenegger karaktere, Melnyk valószínűleg annak a Vitalij Kalojevnek a megfelelője, aki a katasztrófa során vesztette el a szerencsétlenségben feleségét, lányát és fiát. Kalojev másfél évvel a katasztrófa után felkereste Peter Nielsent a zürich-i lakásán (ő tartózkodott azon az éjszakán az irányítóközpontban, s őt hibáztatták a balesetért) és családja szeme láttára kivégezte őt. Kalojevet 8 év börtönbüntetésre ítélték a tettéért, ám három és fél év múlva szabadult példás magaviseletéért. Oroszországba visszatérve hősként fogadták őt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bár a film valós eseményeken alapul, van pár fontos eltérés a valóság és a film között, a legfontosabb ezek közül, hogy míg a filmben több mint 200-an életüket vesztik addig a valóságban 71-en haltak meg a katasztrófában, valamint a film szerint két utasszállító ütközik egymással, míg a valóságban egy utasszállító ütközött egy teherszállító Boeinggel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatási helyszínhez sok kellemes emléke fűződik Arnold Schwarzeneggernek, ugyanis itt rendezik meg évente a testépítés egyik legjelentősebb eseményét, az Arnold Classic-ot, melynek több mint negyven éve az ikonikus sztár a házigazdája.Szerző: hp

A forgatás a színésznő nem messze attól a középiskolától járt, ahova Maggie Grace járt. A forgatás egyik napján a stáb ellátogatott az iskolába, ahol megebédeltek a menzán.Szerző: hp

(2017. 05. 31.)
Összeségében, az Utóhatás érdekfeszítő témája ellenére hamar unalomba fullad, amin a TV filmes megvalósítás és Arnold Schwarzenegger komolynak szánt, de teljesen hiteltelen alakítása is csak tovább ront.

Értékelés: 45% Több

(2017. 06. 01.)
Arnold Schwarzenegger a Maggie – Az átalakulás után ismét komoly drámai szereppel próbálkozik. Ott ügyes volt, s én kitartóan imádom a Tölgyet, de ezt a filmet egy igazi színészfenomén se tudta volna megmenteni, nem hogy ő! 40/100 Több

Értékelés: 5.5/10
(2017. 06. 02.)
Mélynek szánt, de csak tisztes iparos munka, egy valaha nagy sztár nevével eladva, ez lett belőle. Nem rossz film, de a témát már sokan sokféleképpen feldolgozták, így ez is csak egy lesz a sorban. Tudom, hogy nem rajta múlik, de Svarci legközelebb inkább az öreg Conan történetét csinálja meg, abban biztosan jó lesz. 5,5/10 Több

(2018. 12. 03.)
Aftermath (2017)
"Még csak azt sem merem állítani, hogy nem lesznek csalódott Schwarzi rajongók. Tíz éve még el sem tudtam volna képzelni, hogy az egykori testépítő, aki korábbi filmjeivel felépítette félisteni hírnevét a vásznon, hogy eljön majd az az idő, amikor ez a hatalmas ember egy apró közembert fog alakítani, akinek tragikus életébe pillantunk bele."... Több