A biztonság záloga

Safe

2023.08.25 Jerico

Megunhatatlan kedvenc az akciófilmek között

Megunhatatlan nagy kedvenc nálam Boaz Yakin 2012-es rendezése, A biztonság záloga, mely eredetileg a rövid, tömör és velős Safe címet kapta a készítőktől. Vagy tucatszor láttam, legutóbb tegnap este (majd feltűnt, hogy itt még nem is írtam a filmről). A sztori fő karaktere Luke Wright (Jason Statham), korábbi rendőr és bukott, önpusztító fazon (like me), aki éppen kinyírná magát lecsúszott helyzete miatt (mert elvesztette családját, karrierjét egy megbundázott bokszmeccs miatt), amikor belekeveredik egy kínai kislány üldözésébe. A kamaszt a kínai és az orosz maffia is el akarja kapni, mert a fejében van egy csomó infó a maffiákról. Autistaként őt használták fontos adatok őrzésére. Luke persze védelmébe veszi, és onnantól egyszerre harcol a két említett maffiával, plusz a nyomában loholó volt rendőrtársaival is, akik különösen utálják. Rengeteg a színvonalas bunyó és üldözéses scene. A forgatáskor csak 45 éves Statham óriási verekedésekkel nyűgözi le azokat, akik szeretik a stílusát. A legjobb akciófilmek egyike. Értékelésem: 90%.

Szegény Statham, nem tud olyat, amire egy-két nap múlva emlékeznénk. Színésznek gyenge, harcművésznek közepes... A filmjei sablonosak, egysíkúak. A Mestergyilkos is a szakma megcsúfolása volt, Bronson ezerszer jobban hozta a karaktert. Ja, ez a film? Semmi, szépen becsomagolva.

2018.08.04 indingo

Statham a szokásos karaktert hozza, ami nekem már egy kicsit unalmas. A története nem rossz, bár nem túl egyedi, kicsit kiszámítható.

2015.05.12 hejnekem

Egy tipikus Jason Statham film, amit valaki vagy szeret vagy nem. Kicsit unalmas, hogy minden filmje ugyanolyan, de ha valaki tudni akarja a film előtt, hogy mire számíthat, és nem akar csalódni, akkor nézze meg. Én nagyon szimpatikusnak találom a főszereplőt, de azért örülnék neki ha kicsit változatosabbak lennének a filmjei.

2017.11.09 edessszilvia

A Szállító részeihez hasonlóan A biztonság záloga is egy nagyon mozgalmas és fordulatos akció, ahol megfellelő helyet kap a humor és a látványos jelenetek.

2015.11.12 Adell89

Jó kis pörgős akciófilm,Statham hozza a tőle elvárt formáját.A film tele van jó karakterekkel.A story nem oscardíjas elég gyenge a történet,de nekem így is tetszett.

2015.04.27 mimi

Mindent összevetve, igencsak szórakoztató, véres akciómozi ez egy remek formában levő Stathammel és látványos zúzásokkal. Így hát akiknek már megülte a gyomrát a sok műanyag CGI rombolás, azok mindenképp tegyenek próbát ezzel a régi akció-mozik stílusában elkészített alkotással.

2017.11.10 Imlah

Örülök, hogy teljesen véletlenül rátaláltam a filmre, mert nagyon bejött. A kínai kislány nagyon jól alakít, Jason Stathammal ellentétes karakterük ellenére nagyon jó párost alakítanak!

2016.04.28 nagyniki987

A szinkron nagyon nem volt tökéletes, egy kissé rontotta a film színvonalát, pedig ezt leszámítva érdemes megnézni, mert nagyon jó és pörgős Statham-féle izgalmas , néha kissé fanyar stílusú akció. Tetszett az egész film menete a befejezést is beleértve!

2015.11.16 Regi82

Egy újabb remek Jason Statham akciófilm. Nincsenek benne eltúlozva a bunyós jelenetek és végig leköti a figyelmet. Ami nem tetszett,hogy nem mindenhol volt teljesen szinkronizálva.

2015.10.20 Pillcsi

Nem volt ez rossz film, bárki bármit mond. Passzolt hozzá a zene, jó volt a vágás, a főorosz pedig egy erdélyi származású magyar, Técsy Sándor játszotta, aki azóta sajnos már elhunyt.

2015.06.05 era93

Tipikus Jason Statham-es akciófilm. Ez alatt nem azt értem, hogy ez rossz lenne mert nem. Tökéletesen alakít itt is mint a többi szerepében. Lekötött és szórakoztatott végig. Bárkinek ajánlom aki híve az akció filmeknek.

2015.05.13 Balu

Imádom Statham filmjeit,még ha sokszor ugyanolyan is a szerepe ez is egy jó kis akció film lett.Kimondottan jó volt látni hogy nem volt felesleges bunyó csak amikor kellett akkor lőttek és ennyi.Többször is nézhető.

2015.03.09 laszkov2

Pörgős, ugyan kicsit sok a hentelés benne, néhol talán túlzott is, de hát ez egy film. Arra van, hogy szórakoztasson, ezt a szerepét pedig teljes mértékig kitölti. Aki pedig szereti Stathem filmjeit, annak kifejezetten ajánlott.