A diktátor

Deku   2017. 07. 26.

Totális elmebetegség ez a film de persze jó értelemben. Sacha tuti nem százas ember de ez pont kellett ide. Nem érzem, hogy laposodna a történet. Isteniek a párbeszédek és szerintem bármikor letudnék ülni elé hogy végig nézzem.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Jobb lett, mint a Borat, hiszen ezt képes voltam végignézni. Vannak idézhető pillanatai, de az egészet Sacha Baron Cohen viszi el. Nincs olyan mellékszereplő, akire bárki emlékezne, ez a film nagy hiányossága.

Berto49   2017. 05. 18.

Az első olyan film, amelyben Sacha Baron Cohen a főszereplő. Nem voltam tőle elragadtatva, bár volt benne pár poén, például az olimpián elért 14 aranyérem, de több volt a gusztustalan agyszülemény.

dailyfilmsan   2019. 05. 28.

Elég vékony jégen táncol a film. Még most sem vagyok teljesen biztos hogy valóban jó volt vagy, hogy helyes volt e hogy viccesnek találtam. Volt benne kicsinyes és undorító poén és értékelhető társadalomkritika is . A színészek is komolyan vették ezt a nagy hülyeséget ami a szerepük volt és elég jól előadták magukat. A szöveg pedig kreatív volt a maga módján. Szóval szerintem jó volt de ez egy olyan film ami vagy tetszik vagy nem mert elég megosztó a tartalma.

harnas1207   2018. 12. 17.
Éljen Wadiya!

Sacha Baron Cohen neve mindenki számára ismerősen cseng. Filmjei stílusa finom szólva is polgárpukkasztóak, van aki imádja és van aki utálja őket. Bevallom őszintén én nem tartozom egyik csoportba sem. Az Ali G Indahouse óta ez a harmadik egész estés vígjátéka, ahol főszerepet játszik valami idétlen figura bőrébe bújva. Az első három film színvonala szépen sorban csökkenő minőséget mutatott, a Brüno már egész egyszerűen nézhetetlen volt. Ilyen előjelek mellett hatalmas meglepetésként ért A Diktátor moziélménye.A film tele volt poénokkal, és nem csak afféle erőltetett viccekkel, hanem igazán emlékezetes kacagtató jelenetekkel. Ugyan megmaradtak Baron visszatérő gusztustalan és ízléstelen poé... több»

Ez az alkotás valójában Chaplin 1940-es The Great Dictator című filmjének remake-je.

(moviewer)

Sacha Baron Cohen eredetileg az ENSZ főhadiszállásán szeretett volna forgatni, melyre azonban nem kapott engedélyt.

Aladeen szinte végig kinyújtott mutatóujjal beszél, akárcsak a kubai diktátor, Fidel Castro, aki inspirációul szolgált Sacha Baron Cohennek.