Vélemények: A diktátor (2012)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Deku   2017. 07. 26.

Totális elmebetegség ez a film de persze jó értelemben. Sacha tuti nem százas ember de ez pont kellett ide. Nem érzem, hogy laposodna a történet. Isteniek a párbeszédek és szerintem bármikor letudnék ülni elé hogy végig nézzem.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Jobb lett, mint a Borat, hiszen ezt képes voltam végignézni. Vannak idézhető pillanatai, de az egészet Sacha Baron Cohen viszi el. Nincs olyan mellékszereplő, akire bárki emlékezne, ez a film nagy hiányossága.

Berto49   2017. 05. 18.

Az első olyan film, amelyben Sacha Baron Cohen a főszereplő. Nem voltam tőle elragadtatva, bár volt benne pár poén, például az olimpián elért 14 aranyérem, de több volt a gusztustalan agyszülemény.

dailyfilmsan   2019. 05. 28.

Elég vékony jégen táncol a film. Még most sem vagyok teljesen biztos hogy valóban jó volt vagy, hogy helyes volt e hogy viccesnek találtam. Volt benne kicsinyes és undorító poén és értékelhető társadalomkritika is . A színészek is komolyan vették ezt a nagy hülyeséget ami a szerepük volt és elég jól előadták magukat. A szöveg pedig kreatív volt a maga módján. Szóval szerintem jó volt de ez egy olyan film ami vagy tetszik vagy nem mert elég megosztó a tartalma.

harnas1207   2018. 12. 17.
Éljen Wadiya!

Sacha Baron Cohen neve mindenki számára ismerősen cseng. Filmjei stílusa finom szólva is polgárpukkasztóak, van aki imádja és van aki utálja őket. Bevallom őszintén én nem tartozom egyik csoportba sem. Az Ali G Indahouse óta ez a harmadik egész estés vígjátéka, ahol főszerepet játszik valami idétlen figura bőrébe bújva. Az első három film színvonala szépen sorban csökkenő minőséget mutatott, a Brüno már egész egyszerűen nézhetetlen volt. Ilyen előjelek mellett hatalmas meglepetésként ért A Diktátor moziélménye.A film tele volt poénokkal, és nem csak afféle erőltetett viccekkel, hanem igazán emlékezetes kacagtató jelenetekkel. Ugyan megmaradtak Baron visszatérő gusztustalan és ízléstelen poé... több»

Norbert93   2019. 05. 29.

Az igényesebb szatírák közé tartozik, Sasha Baron szépen összerakott megint egy gusztustalanul őszinte és vicces filmet, ami bár nem éri el a Borat eredetiségét, de akár többszöri újranézést követően is megnevetteti az embert. A körülötte lévő "hype"-ot mondjuk azért annyira nem értem, mert nem egy nagy klasszikus vígjáték, mint a Borat vagy akár a Macskajaj.

Artemisia   2018. 02. 02.

Egy újabb elmebeteg Sacha Baron Cohen film. Mint tőle megszokhattuk abszurd,bugyuta a történet és tele van hol botrányos, hol visszataszító poénokkal, amiken valamiért mégis mindig nevetünk.Ez a film megmaradt átlagos szinten, minden momentumát láttuk már az eddigi Sacha Baron Cohen filmekben,nem hozott semmi újat.

moviewer   2017. 07. 21.

Remek film. Ha az ember tudatosan nézi, sok mély gondolattal is találkozik benne rengeteg humorral leplezve. És ez a film nagy erőssége számomra, hogy nem csak az agyzsibbasztás (ami mellesleg szintén nagy erőssége a műnek) áll főszerepben. Ezért is érzem méltó Chaplin remake-nek.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Jajj, ez egy szuper film. Nem lehet elégszer megnézni :D olyan poénok vannak benne... :D picit azért bántó a rasszizmus, ami az egész filmet belengi. Araboknak nem ajánlom :DDDD

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Én többedik nézésre is jókat tudok nevetni rajta, önirókus film, tipikus Sacha Baron Cohen. Egy-egy elcsépelt poénon kívül azért a legtöbb vicc ül, és némelyik szólássá is vált azóta.

Olivér Rózsa   2017. 07. 06.

Ha nem vesszük komolyan akkor nagyon vicces film. Érdemes társasággal nézni mert együtt nevetni sokkal jobb. Nálam megkapja az öt csillagot.

Sem Rorrey   2017. 02. 04.

Óriási film, az a tipikus végignevetős. Jó a történet is, a poénok nagyon fekszenek, Sacha Baron Cohen talán legjobb filmje. Alapfilm.

london2012   2015. 07. 21.

Egy teljesen beteg film ebből következik, hogy a röhögés garantálva van a főszereplő hozza a borat-os formáját és egy állat :) Mindenképpen érdemes megnézni.

moony5972   2015. 07. 11.

Kellemesen csalódtam a filmben. Sose néztem volna meg hasonlót mégis hihetetlen élményt nyújtott. Többször is láttam és bátran mondhatom, aki kedveli, ezt a stílust nyugodtan megnézheti.

Rendszergizda   2018. 03. 19.

Elégé rasszista humora van filmnek, de ha ez valakit nem zavar, akkor nagyon szórakoztató film. Néha elégé túllőnek a célon. de általában eltalálják. 1-2-szer megnézhető.

Lord British   2015. 02. 11.

Egy hatalmas vígjáték, mögötte persze erőteljes társadalomkritikával. Szinte minden pillanatban valami bődületes baromságot vágnak a fejünkhöz, és mi ezen röhögünk egy jót, és meglepően konstatáljuk, hogy igen, tetszik a film. Sasha Baron Cohen már kisujjból hozza az idióta szerepét, a szájába adott poénokat remekül visszaadja. Az Aladeen Madafaka - kezdetű örökzöld pedig egy jóideig még a fejünkben fog ragadni.

gerda   2017. 07. 04.

Csak annyit mondanék hogy borzalmas, érdekes poénok fura film. Semmiképp nem néznem meg még egyszer, egyáltalába de nem tetszett, nem is ajánlom senkinek,

Henczi   2015. 05. 05.

Igazi parádé, nagyon szórakoztató vígjáték! Valódi poénok, remek színészi alakítás, végig pörgős eseményekkel, egy percig sem unalmas.Igényesm kategóriájában átlag feletti film!

Manyi   2015. 10. 25.

Régen láttam ennyire igényes és humoros vígjátékot. Nagyon igényes és jó politikai paródia. Ironikus, egyedi humoru film Zseniális színészi alakítással és megjelenítéssel.

drsolomon   2015. 06. 30.

Szatirikus, morbid, humoros és nem kicsit agyament. Ha teljesen ki akarod kapcsolni az agyad, megéri megnézni. Sokat lehet rajta nevetni, mély tartalomra ne számíts!

Regi82   2015. 11. 16.

Ez a film egyszerűen szánalmas. Az idióta poénok,amin nem is lehet nevetni,mert inkább gusztustalan mint vicces. Idegesítő,hogy a film felét érteni majd pont a poénokat nem szinkronizálták,így értsd meg a filmet.

fagitta   2015. 08. 21.

Nagyon egyedi, karakteres vígjáték, eszement humorral. Igazán kikapcsol, jók a jelenetek, már -már beteges a humora. Nem üres a tartalom, van mondanivaló.

mrfaktor   2016. 04. 30.

Nagyon beteg poénokkal dobálózó zseniális vígjáték. Van egy fajta humora, ami sokaknak megfeküdheti a gyomrát, de aki ismeri Sacha Baron Cohent, az pontosan tudja mire számíthat. A film üzenetét is érdemes megfontolni, mire is utal a demokrácia-diktatúra feszegetésével.

Adell89   2015. 11. 12.

A film nagy része izléstelen, gusztustalan és közepesen nézhető. Egy rész tetszett belőle igazán, amikor az amerikai demokráciát leírták, az viszont telibetalált.

Szeky   2015. 05. 13.

A diktátor egy nagyon vicces paródia. Sacha Baron Cohen nagyon jól eltalálta, hogy miről kell filmet csinálnia, nagyon aktuális témája van. Persze kifigurázza amerikát, meg még csomó minden mást is, amit csak akkor veszünk észre, ha tájékozottak vagyunk bizonyos témákban. Sajnos a Borathoz nem érhet fel, de ettől függetlenül nagyon szórakoztató és többször nézős filmről beszélhetünk.

des.tiny59   2017. 01. 07.

Hatalmas módon jó film lett, imádtam. Ez a film eszméletlen jóra sikerült. A legtöbb elem amit használtak benne szinte kiváló szintet ütött meg és nem éreztem egy percig se az unalom szikráját sem. Nem is gondoltam az elején, hogy ennyire szuper lehet.

Bimbi   2015. 02. 10.

Nagyon állat, igazi vígjáték, tök jó poénokkal. Igazán szórakoztató, végig tartja a színvonalat.

Alexa   2015. 10. 13.

Nagyon beteg film. Engem szó szerint a székhez kellett kötözni, hogy megnézzem, de végül egész jól szórakoztam rajta. Cohen hozta a szokásos humorát. Jobbra sikerült, mint a korábbi filmje

Timejja   2015. 07. 13.

Humoros, bár engem a rasszizmus és a politikai inkorrektség néha azért már zavart. Ettől függetlenül poénos, és jó a sztori :D

Bius   2015. 12. 10.

Borzasztó,szánalmas idiótaság.Gusztustalan és tipikus alpári poénokkal ami már szánalmas.Nézhetetlen és idegesítő,hogy a film fele nincs is lefordítva magyarra.