A diktátor

The Dictator

2024.04.23 Tomipapi

Szenzációs a film! A hozzászólásoknál észrevettem, hogy sokan átsiklottak Aladeen végső nagy beszédén, ami az aláíráskor történt. Szépen vázolja, hogy mi is a nagy hasonlóság a diktatúra és a demokrácia között. Mind a kettő ugyanaz, csak az egyiknél ... Több

2018.12.17 harnas1207

a nap véleménye

Éljen Wadiya!

Sacha Baron Cohen neve mindenki számára ismerősen cseng. Filmjei stílusa finom szólva is polgárpukkasztóak, van aki imádja és van aki utálja őket. Bevallom őszintén én nem tartozom egyik csoportba sem. Az Ali G Indahouse óta ez a harmadik egész estés... Teljes kritika

2018.02.02 Artemisia

Egy újabb elmebeteg Sacha Baron Cohen film. Mint tőle megszokhattuk abszurd,bugyuta a történet és tele van hol botrányos, hol visszataszító poénokkal, amiken valamiért mégis mindig nevetünk.Ez a film megmaradt átlagos szinten, minden momentumát láttuk már az eddigi Sacha Baron Cohen filmekben,nem hozott semmi újat.

Hát,megint egy nulla film,ami kiverte nálam a biztosítékot.Alpári szövegek,semmitmondó színészek,és ötlettelen,lapos sztori.Elpukkant egy pár silány poénbomba,és nagyjából ennyi.

2017.07.26 Deku

Totális elmebetegség ez a film de persze jó értelemben. Sacha tuti nem százas ember de ez pont kellett ide. Nem érzem, hogy laposodna a történet. Isteniek a párbeszédek és szerintem bármikor letudnék ülni elé hogy végig nézzem.

2017.05.18 Berto49

Az első olyan film, amelyben Sacha Baron Cohen a főszereplő. Nem voltam tőle elragadtatva, bár volt benne pár poén, például az olimpián elért 14 aranyérem, de több volt a gusztustalan agyszülemény.

2019.05.28 dailyfilmsan

Elég vékony jégen táncol a film. Még most sem vagyok teljesen biztos hogy valóban jó volt vagy, hogy helyes volt e hogy viccesnek találtam. Volt benne kicsinyes és undorító poén és értékelhető társadalomkritika is . A színészek is komolyan vették ezt... Több

2020.11.02 HE7EDIK

Nem a legjobb Cohen film, mert az a Borat, de vannak benne erős jelenetek, főleg az elején, mikor a diktátorok ostobaságainak parodizálását láthatjuk. Utána viszont egy hullámvasút hol jobb, hol unalmasabb dolgokkal. De az üzenete mindenképpen elgondolkoztató.

2017.03.13 GedyPapa

Jobb lett, mint a Borat, hiszen ezt képes voltam végignézni. Vannak idézhető pillanatai, de az egészet Sacha Baron Cohen viszi el. Nincs olyan mellékszereplő, akire bárki emlékezne, ez a film nagy hiányossága.

2019.05.29 Norbert93

Az igényesebb szatírák közé tartozik, Sasha Baron szépen összerakott megint egy gusztustalanul őszinte és vicces filmet, ami bár nem éri el a Borat eredetiségét, de akár többszöri újranézést követően is megnevetteti az embert. A körülötte lévő "hype"... Több

2020.11.13 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Borzalmas

Hatalmas nulla, ez is csak egy propagandafilm, de ez nem mindenkinek jön be már. Borzalmasan igénytelen, olyan film, amiben a röhögőgépet hárompercenként nyomkodja valaki.

2015.01.26 hackerjulcsi

Jajj, ez egy szuper film. Nem lehet elégszer megnézni :D olyan poénok vannak benne... :D picit azért bántó a rasszizmus, ami az egész filmet belengi. Araboknak nem ajánlom :DDDD

2018.03.31 Zsceeeka

Én többedik nézésre is jókat tudok nevetni rajta, önirókus film, tipikus Sacha Baron Cohen. Egy-egy elcsépelt poénon kívül azért a legtöbb vicc ül, és némelyik szólássá is vált azóta.

2017.07.21 moviewer

Remek film. Ha az ember tudatosan nézi, sok mély gondolattal is találkozik benne rengeteg humorral leplezve. És ez a film nagy erőssége számomra, hogy nem csak az agyzsibbasztás (ami mellesleg szintén nagy erőssége a műnek) áll főszerepben. Ezért is érzem méltó Chaplin remake-nek.