A hipnotizőr

A hipnotizőr

Hypnotisören
Berto49

Amikor egy kisvárosban a helyi rendőrség egy brutálisan meggyilkolt férfi holttestére bukkan, akinek családját ugyan olyan kegyetlenséggel mészárolták le, a nyomozók tehetetlenné válnak és segítségül hívnak egy külső szakértőt. Erik, a valaha elismert ám mára megbélyegzett hipnotizőr csak vonakodva hajlandó segíteni a családi mészárlás egyetlen túlélőjén, az élet-halál között lebegő tinédzserfiún. Egy megszállott nyomozó kitartó munkájának köszönhetően azonban lassan körvonalazódnak a gyilkosság rejtélyes körülményei, és egy rég elfeledett családi titkokra is lassan fény derül. Lasse Hallström legújabb svéd krimijében tökéletesen megfér egymás mellett a misztikus bűnügyi szál és a régi sérelmekből kibontakozó családi dráma.

Forgatókönyvíró: Paolo Vacirca, Lasse Hallström
Ország: Svédország
Premier (HU): 2013.04.25.

2023.12.31 Kinga Kecskeméti

Az év utolsó filmje

Az év utolsó óráiban még megnéztem ezt a remek filmet. Több mint kétórás volt, de mégsem éreztem hosszúnak, mert a krimi és a közben kibontakozó családi dráma ötvözete végig izgalmassá tette. A szereplők remekül játszottak, az utolsó jelenet váratlan és meglepő volt. Azt hiszem, ezzel a filmmel jól zártam az évet. Boldog új évet kívánok Mindenkinek!

2017.08.28 Berto49

Egy igazi Lasse Hallström-filmtől elmarad. Családi drámát csinált egy jó krimiből. A film első megnézése óta a könyvet is elolvastam, és szinkronosan másodszor is megnéztem. Feltétlenül javított az értékelésemen. Komor hangulatú, igazi skandináv krim... Több

2017.07.19 GedyPapa

A film megnézése előtt olvastam az alapjául szolgáló könyvet és nagyon jól átmentette a stílust. Nekem nagyon tetszett, főleg úgy, hogy svédül tudtam megnézni. A szereplőket is nagyon jól kiválogatták, illett mindegyik a saját karakteréhez.

2023.12.06 Bafam

Ízig-vérig svéd krimi

Mint minden skandináv film, ez is egy egyedi, különleges, igazi csemege a krimi műfaj kedvelőinek, egy élvezetes film, egy családi dráma köntösébe bújtatva. Mindenképpen megéri belevágni, különösen, ha krimi kedvelő vagy. Maga a cselekmény meglehetős... Teljes kritika

2015.09.26 Phalanx

A film számos helyen sántít, holott nagyon nagy várakozásokkal fogtam neki. De aztán elkezdtem unni és jöttek a hibák, s végül feladtam. Láttam már jobb skandináv produkciót is.

Lars Kepler és Alexandra Coelho Ahndoril házaspár közös írói álneve. A könyv a "Joona Linna" sorozat első kötete.Szerző: Berto49

A film Lars Kepler azonos című könyve alapján készült.Szerző: GedyPapa

Testőr