A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

A film összbevétele 1 066 179 725 dollár volt (imdb.com).

A Bolygó Hollandi a németalföldi legenda szerint egy hajó volt, mely eltévedt a Jóreménység fokánál, kapitánya be nem látván tévedését arra kárhoztatott, hogy örökké tévelyegjen Afrika déli partjai közt.Szerző: Lipót Testvér

A krakenek Norvégia és Izland közt éltek a babonás tengerészek szerint. Hatalmas lábasfejűek, akik hajókat esznek. Valószínűleg az óriás tintahalakat nézhették krakennek.Szerző: Lipót Testvér

A filmben Keira Knightley póthajat visel, mert éppen rövid frizurája volt a Domino című film forgatása miatt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Tia Dalma szerepét eredetileg nem Naomie Harrisnek akarták adni a fiatal kora miatt, ám Denise Chamian casting direktor meggyőzte a rendezőt, hogy tökéletes jamaicai akcentusa miatt ő a legmegfelelőbb a szerepre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Bolygó Hollandi legénységének több tagját Tim Burton tervei alapján készítették el.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az "Egész nap tudom csinálni" sor, miközben Will Turner fejjel lefelé lógva üti a kannibálokat, Orlando Bloom improvizációjából született.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Stellan Skarsgard sminkjének felvitele négy órát vett igénybe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Bolygó Hollandi legénységét eredetileg szellemként képzelték el, ám Gore Verbinskinek nem tetszett az ötlet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Karib-tenger kalózai franchise első, és eddigi egyetlen Oscar-díját nyerte ez a film. 2007-ben a legjobb vizuális effektekért járó aranyszobrot szerezte meg. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Legjobb vizuális effektek kategóriában Satellite Awards-ban részesült.Szerző: Bogi87

A Mainichi Film Concours a legnépszerűbb külföldi filmnek választotta meg. Szerző: Bogi87

A Hollywood Film Festival-on az év vizuális effektjei kategóriában díjat nyert.Szerző: Bogi87

Legjobb score album – film, televízió vagy más vizuális média () kategóriában Grammy-díjra volt esélyes.Szerző: Bogi87