A kísérlet (2001)

Das Experiment

Sabnock Sanatory   2019. 03. 25.

Érdekesség. Kissé felkavart, megdöbbentett, de annyira nem volt rám hatással. Nem volt rossz, többet vártam és egynémely színészi alakítás is kissé gyengécske.

Deku   2017. 09. 13.

Ez a film egyszerűen fantasztikus talán ez a legmegfelelőbb szó rá. Nagyszerű módon ért ahhoz, hogy kikapcsolja és szórakoztassa a nézőjét. Ezt pedig én nagyon imádom. Olyan mintha részese lennék egy csodának.

GedyPapa   2017. 03. 06.

Fényévekkel jobb, mint az amerikai remake! Pedig a sztori ugyanaz, de mégis jelen esetben a színészek sokkal inkább idomultak a szerepükhöz, mint amerikai társaik. A Zimbardo féle börtönkísérlet mindig is nagyon érdekelt, és itt hitelesen le is vezették, hogy mit tesz a hatalom az olyanokkal, akik nem tudnak vele mit kezdeni!

harnas1207   2018. 11. 29.

Én az amerikai változatot láttam először az jobban tetszett.

Dodi   2015. 06. 10.

Kissé túlértékelt a film. A téma jó, félelmetes, undorító és kiszámítható. Az hogy az ember egy állatként viselkedhet bizonyos helyzetekben és közösségben, gondolom ez sajnos senkinek sem újság. Minden ilyen témájú filmet elborzadva és kíváncsian néz... több»

moviewer   2017. 07. 08.

Egész jó film, bár nekem a vége kicsit már erőltetett volt. A karakterek összességében tetszettek, kidolgozottak voltak, de Dora karakterét fölöslegesnek éreztem, számomra nem adott sokat a filmhez.

vivikejencikelara   2017. 05. 30.

Sokkol az biztos. Hiteles is az is biztos! Nekem viszont már néha nagyon durva volt. Ilyen filmeket érdemes lenne olyanoknak is megnézni akik hasonló "állatok". Csak sajnos odáig nem biztos hogy eljut a film. Mégis azt mondom hogy nagyon jó film és meg kell nézni!

A film összbevétele 141 072 dollár volt (imdb.com).

Az eredeti kísérlet során senki nem halt meg, és a filmben látható legtöbb esemény szintén nem történt meg.

(kázsé)

A film az 1971-es Stanford-i börtönkísérlet megtörtént eseményein alapul.

(kázsé)

Időrendi sorrendben forgatták le a filmet.

Oliver Stokowski klausztrofóbiás.

(kázsé)

Christian Berkel eredetileg Schütte szerepére jelentkezett.