Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

A kísérlet (2001)

Das Experiment

A kísérlet

sabnock666   2019. 03. 25.

Érdekesség. Kissé felkavart, megdöbbentett, de annyira nem volt rám hatással. Nem volt rossz, többet vártam és egynémely színészi alakítás is kissé gyengécske.

Deku   2017. 09. 13.

Ez a film egyszerűen fantasztikus talán ez a legmegfelelőbb szó rá. Nagyszerű módon ért ahhoz, hogy kikapcsolja és szórakoztassa a nézőjét. Ezt pedig én nagyon imádom. Olyan mintha részese lennék egy csodának.

GedyPapa   2017. 03. 06.

Fényévekkel jobb, mint az amerikai remake! Pedig a sztori ugyanaz, de mégis jelen esetben a színészek sokkal inkább idomultak a szerepükhöz, mint amerikai társaik. A Zimbardo féle börtönkísérlet mindig is nagyon érdekelt, és itt hitelesen le is vezették, hogy mit tesz a hatalom az olyanokkal, akik nem tudnak vele mit kezdeni!

harnas1207   2018. 11. 29.

Én az amerikai változatot láttam először az jobban tetszett.

Dodi   2015. 06. 10.

Kissé túlértékelt a film. A téma jó, félelmetes, undorító és kiszámítható. Az hogy az ember egy állatként viselkedhet bizonyos helyzetekben és közösségben, gondolom ez sajnos senkinek sem újság. Minden ilyen témájú filmet elborzadva és kíváncsian nézek annak ellenére hogy lerágott csont. A probléma sokkal inkább a csúsztatásokkal van, mert hogy akad belőle bőven. Egyszerűen nem lehet a nézőt hülyére venni, írom ezt annak ellenére, hogy óhatatlanul is próbálsz azonosulni a szenvedő alanyokkal.

A film összbevétele 141 072 dollár volt (imdb.com).

Az eredeti kísérlet során senki nem halt meg, és a filmben látható legtöbb esemény szintén nem történt meg.

(kázsé)

A film az 1971-es Stanford-i börtönkísérlet megtörtént eseményein alapul.

(kázsé)

Időrendi sorrendben forgatták le a filmet.