A mágus - Illuzionista

A mágus - Illuzionista

The Illusionist
Edward Norton
Paul Giamatti

Eisenheim, a bűvész egész Bécset elvarázsolja mutatványaival, köztük Ferenc József fiát, Leopold herceget is. Ám amikor Leopold menyasszonya, Sophie felismeri Eisenheimben gyerekkori szerelmét, és újra felébrednek bennük érzelmeik, a herceg rajongóból megszállottá lesz. A város… Több

Rendező: Neil Burger
Forgatókönyvíró: Neil Burger, Steven Millhauser
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Csehország
Premier (HU): 2009.03.18.

2023.08.28 Ergit

Jól felépített, végig izgalomban tartó film!

2021.02.23 Yosihiro

Mágus

Hazudnék, ha azt mondanám, nem varázsolt el a film. Szerintem remek kis misztikus mozit kapunk, és a történet is remek lett. Azt hiszem, erre lehet mondani, hogy szinte tökéletes. Kritikus szemmel nézve voltak olyan apróbb hibák, melyek miatt nem eme... Teljes kritika

Szeretem Nortont, és talán azért vártam ennyire ezt a filmet. Igazából nem is csalódtam, mert hiába lassan indul be a mozi, azért oda kell rá figyelni. Nézhető, szerethető film. Nekem tetszett.

2017.10.01 indingo

Azt hiszi az ember, hogy szinte a legvégéig nem történik semmi, aztán jön a fordulat. Mesterien felépített, remek szereposztású film, ahol minden apróságra figyelni kell.

2017.10.25 Deku

Furcsa de azt hittem katasztrofális lesz a film és habár nem lett olyan de tűrhető sem igazán. Több volt benne a negatív tényező és így sajnos hiába minden igyekezet nem volt szerethető.

Amikor Uhl nyomozó és az emberei átkutatják Eisenheim műhelyét, a nyomozó felemel egy üveget, amiben sötétvörös folyadék van. Ez ugyanaz az üveg, amit Eisenheim Sophienak adott a „gyilkosság” előtt. Szerző: SódóGA

A szerelmi jelenetnél kerozinos lámpásokat használtak. Mindegyik felvétel végére úgy megtelt a szoba füsttel, hogy alig lehetett látni. Szerző: SódóGA

Eisenheim karaktere Erik Jan Hanussen történetéből merít, aki bűvész (és állítólagos látnok) volt a 20. századi Bécsben, és náci tisztek ölték meg 1933-ban. Szerző: SódóGA

Bár a történet kitalált, néhány valós elemet is felhasználtak. Például Rudolf herceg, a trónörökös esetét, akit 1889-ben holtan találtak 17 éves szeretőjével, Vetsera Máriával együtt a mayerlingi vadászkastélyban. Az eseményre úgy hivatkoznak máig: „a mayerlingi tragédia”. Sok találgatás született a miértekkel és a hogyanokkal kapcsolatban, a királyi család igyekezett röviden lezárni az ügyet, és máig nem ismerjük a pontos részleteket. Szerző: SódóGA

Outer Banks
2020