Személyes háború (Egy magánháború)

Személyes háború (Egy magánháború)

A Private War
Robert Richardson
Tom Hollander
Stanley Tucci
Stanley Tucci
Tom Hollander
Jamie Dornan

Egy drámai, megrázó történet korunk egyik legünnepeltebb háborús tudósítójájról, Marie Colvinról, aki nem fél beutazni a világ legveszélyesebb helyeit, hogy hangot adjon azoknak, akiket el akarnak hallgattatni.

Több

Forgatókönyvíró: Marie Brenner
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2018.09.07.

2020.08.18 uniterra

A vér szaga

Rosamund Pike rendkivul jol hozta a szerepét. Engem maga a megvalósítás kicsit irritált. Nem tudom milyen lehetett Colvin a valós életben, de itt láttunk egy önző, idegbeteg, roncs nőt, aki rosszul viseli mindazt amit lát. Ugyanakkor mint egy drogos, a háborúval van belőve. Odarohan a konfliktus kozepebe relaxalni es szenvedni. Sir szomorkodik, de ez egyuttal életforma, ami neki nagyonis kell. Ezt szerette meg, ezt szokta meg, egy tragika aki folyton meghal a szimpadon. Neki nem kellett ferj, csalad, mindezt megtalalta a szenvedo emberek kozt, egy mazohista nő csőre töltve. Szeretett szenvedni.

2019.05.03 Mozéria

A Private War

Mindig gondban vagyok az ilyen jellegű filmekkel, illetve az üzenetükkel. Végülis mi is az üzenet? Merthogy szinte kivétel nélkül mindig az a helyzet, hogy adott egy hivatásában, szakmájában, karrierjében zseniális, kiemelkedő tehetség, aki egyébként... Teljes kritika

2019.09.10 Kolci_23

Colvin szerepében Pike egyszerűen lehengerlő, le a kalappal előtte. Kivételes tehetségű színésznő, aki számtalanszor bizonyított már, mégsem emlegetik a legnagyobbak között, pedig kétségkívül ott lenne a helye.

2019.08.03 batteryfree

Bár a sztori tényleg nagyon jó, de maga a film nem nyűgözött le, szerintem ennél sokkal több van ebben az igaz történetben. De az tény, hogy Rosamund Pike emlékezeteset nyújtott, ebben csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Ennek ellenére is én a teljes élményt nem igazán tudnám közepesnél jobbra értékelni.

2020.08.01 luba323

Rosamund Pike élete alakítását hozza, amihez a film ugyan nem tudott teljes mértékben felnőni, de miatta mindenképpen érdemes megnézni. Engem lenyűgözött!