A Simpson család

The Simpsons

2024.03.23 Timon

Klasszikus tanulságos sorozat

Láttam már néhány részt, eleget, hogy már kapjak képet róla. Szóval... természetesen korántsem az összeset... még. Tervezem ám, hogy az összes évadot megnézem, azért néhány részt kivéve, ahogy elnézem egyesek címét. Ez a sorozat hol egyszerű, lightosabb, hol komolyabb felnőttes tónusba kapcsol. Azokat a jeleneteket bírom benne kevésbé, melyekben komolyabb meggondolatlanságokat is elkövetnek, olykor bosszantóan buta döntéseket is hoznak, de legalább rávilágít arra, mennyire egyszerűen tudunk olykor könnyelműségbe esni akár, szóval társadalomkritika is van benne – nem kevés, ezt nem lehet nem észrevenni. És persze mémekben is nagyon erős ez a sorozat. Tanulságokban, üzenetekben nagyon széles spektrumú. Mi mást mondhatnék... ami a nyolcvanas évek végétől napjainkban is klasszikus és folytatódik akár, az csak nem lehet túl átlagos. Annyira azért szerintem nem jó, mint a Frédi és Béni, és nem azért, mert azt rímelve fordították, hanem mert az poénosabb, de tanulságos is, ez pedig több komorságot is behoz, de összességében nem kevésbé fogyasztható nála. A szédítően magas nézettségi adatok és a közönség körében aratott sikere egyaránt önmagukért beszélnek. 10/9.

2018.01.21 mamiéstöti2

Amerika egyik nagy találmánya, mely tükörképet mutat a társadalmukról, egyfajta tanulságként akarna szolgálna.

2017.12.13 Yosihiro

Remek animációs sorozat és valljuk meg a 20 év önmagáért beszél. Az egyik legjobb amerikai animácios sorozat amit láttam.

2023.08.02 JRD

Elfogult vagyok Simpsonékkal...

...ezért is a 4*. Humoros, amolyan keserédes társadalomkritika, elgondolkodtató szitkom. Görbe tükör az amerikai idilli sorozatoknak. Amolyan animációs párja az Egy rém rendes családnak. Homer Simpson karaktere például annyira népszerű, hogy meg is szavazták az évtized filozófusának. Groening, az alkotó a figurákat saját családtajairól nevezte el. Kivétel Bart, aki a brat szó anagrammája a magyarázata szerint. A Simpson családot is többen szinkronizálták. Számomra a legjobb a Székhelyi József-féle Homer és társai. Érdemes megnézni, de nem gondolom, hogy szentírásnak kell tekinteni a bele rejtett véleményeket. Csak nézd meg, és szórakozz jól! Ennyi! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.05.04 Laca//Ho/rr/oR//

Több mint 20 évad, több mint 20 éve megy és még mindig tudnak újat mutatni. Nem csak ezért nagyszerű, mert ezeket a karaktereket főleg Homert nem lehet megunni, de ahogy a gyerekeknek, úgy a felnőtteknek is készül, mivel az egész világot már kiparodizálják néha néha. Nagyon jó sorozat egyszerűen megunhatatlan.

2017.08.21 Deku

Hihetetlen, hogy ez a sorozat még mindig fut. Bár nem elképzelhetetlen hisz fergeteges poénokat tud még mai napig is előadni. Remek karakterek, poénos helyzetek jellemzik.

2017.07.29 Orosz István

Sokszor nekem erőltetett, de nem mondom, hogy minden rész az. Vannak jók, de a legtöbb lapos. Karakterek közül van egy pár jó, de úgy gondolom ennyi rész, és évad túlzás már.

2020.12.15 dailyfilmsan

Legeslegkedvencebb rajzfilmsorozatom. Többször is végignéztem az első évad első részétől kezdve, és sosem untam meg. Rengeteg a popkulturális utalás, nagyon frappáns és eszes a narratívája. Sajátos atmoszférája csak hab a tortán. 89-ben még elég kezd... Több

2019.05.05 Ms. Akárki

A első kb 10 évadot imádtuk a családdal, de lassan kezdenek kifogyni az eredeti ötletekből. Még mindig szórakoztató, de már közel sem olyan mint régen volt. Bartra koncertráló részeket annyira nem szeretem.

2019.02.19 harnas1207

A sorozatról lemaradtam gyerekkoromban. Felnőtt fejjel nagyon gyengének találtam, mivel elég meseszerű és sokat ad a cselekménybeli szálra. Egy Family Guy humorvilágát meg sem tudja közelíteni. Azonban nemrég láttam pár olyan részt is, ami teljesen m... Több

2015.01.23 babsy88

Általában, ha odakapcsolok leragadok és megnézem, de nem rajongok a sorozatért. Nagy divat volt a maga idejében, bár a korosztály akinek készült még nem értheti igazán az adott részek mondanivalóját, főleg itt Európában. Van egy-egy jól eltalált vicces rész is köztük.

2023.08.01 Lipót Testvér

Ez itt minden tekintetben a legjobb sorozat.

Szatirikus karikatúra, azok közt is a legjobb. Nem lehet elég jó kritikát írni róla. Mintha tükörbe néznénk, amikor ezt látjuk. Akármilyen személyiségű legyen az ember, a Simpson család valamelyik szereplője minden bizonnyal tökéletesen leírja őt. Néhány rész erőltetettnek tűnhet, de azok is „hozzák a pacekot”, hiszen a valóságot ábrázolják. A politikai részek zseniálisak. Nem áll semelyik pártjára, kimondja az igazságot, hogy mindegyik egy hülyeség. A legtökéletesebb módon figuráz ki kivétel nélkül mindent. Szó szerint mindent. Ha az ember ránéz az őt körülvevő emberekre, vagy akár magára, egyből valamelyik Simpson karakter jut eszébe.

2018.07.10 Norbi

Nem tudok és szeretnék hosszasan arról hogy miért zseniális ez a sorozat, azt megteszi helyettem más, aki még kételkedik a véleményemben az csak nézzen bele egy részbe, és utána nem fogja abbahagyni.

2016.11.19 Szivárvány1

Egyik legkedvesebb élményekkel bíró animációs sorozat a Simpson család számomra. Amióta élek nézem és szerintem nézni is fogom:D Homer és Marge kapcsolata pedig megdöbbentő számomra, hogy milyen szoros, pedig egyik bolondabb a másiknál. Tökéletes kap... Több