Zodiákus

Zodiac

A nyomozásnak volt olyan bizonyítéka, melyet 1969. novemberében küldött a Zodiákus és csak 2020-ban sikerült végre megfejteni. Ez volt a Z-340.Szerző: JRD

Számos gyanúsítottat hallgattak meg.Szerző: JRD

A Zodiákus szinte már pofátlanul levelezgetett. Kérdekdő hangneme még jobban félelmet keltett az emberekben. "Kedves Szerkesztő, Én öltem meg tavaly karácsonykor a két tizenévest Lake Herman-nál és azt a lányt július 4-én. Hogy bizonyítsam ezt, közlök néhány tényt, amelyet rajtam kívül csakis a rendőrség tud. Karácsony 1. A lőszer márkája Super X 2. Tíz lövést adtak le 3. A fiú hátán feküdt, lábbal az autónak 4. A lány a jobb oldalon feküdt, lábbal nyugatnak Július 4. 1. A lányon mintás pantalló volt 2. A fiú lövést kapott a térdébe 3. A lőszer márkája: Western Mellékeltem egy titkosírás darabját. A másik két darabot a S. F. Examiner és a S. F. Chronicle kapta meg. Azt akarom, hogy nyomtassák ezt a titkosírást a címoldalra ’69. augusztus 1-jének délutánján. Ha nem tesznek így, akkor pénteken mészárlásba kezdek, amely a teljes hétvégén át fog tartani. Körbe-körbe fogok cirkálni, és leszedek minden csavargót vagy párt, és tovább folytatom a gyilkolást egészen addig, még legalább egy tucatnyi embert meg nem ölök. Ez a kód az én identitásom."Szerző: JRD

A Zodiákus-láz végigsöpört minden hol. Az emberek féltek. Egy nap egy könyvtárban egy padba vésett verset találtak, melynek stílusa nagyon hasonlított a Zodiákus stílusára a vers végén rh monogrammal. Címe: Élettől beteg. Szerző: JRD

A Zodiákus több levelet is küldött a sajtónak, melyekre az újságírók boldogan haraptak rá. Az egyik ilyen levél A vallomás címet viselte.Szerző: JRD

Bizonyítottan a Zodiákus 7 embert gyilkolt meg.Szerző: JRD

Újságokban megjelent Zodiákus levelek alapján 37 lehet az áldozatok száma, de nincs ennyi bizonyított haláleset.Szerző: JRD

Az ügy mindmáig nyitott. Bebizonyítani nem tudták, hogy a 2018-ban meghalt Gary Francis Poste lenne a tettes. Az FBI sosem erősítette meg ezt a feltételezést.Szerző: JRD

2021-ben egy nyomozócsoport újra vette a bizonyítékokat és a teljes anyagot és az alapján azt feltételezték, hogy a sorozatgyilkos egy bizonyos Gary Francis Poste nevű férfi volt, aki 2018-ban hunyt el.Szerző: JRD

A filmben is szereplő leggyanúsabb vádlottra sosem tudták rábizonyítani, hogy ő a Zodiákus.Szerző: HE7EDIK

A filmben szereplő vers, ami egy iskolapadba volt belevésve, valóban létezett, a gyilkos legelső gyilkossága után írta.Szerző: HE7EDIK

A mai napig rejtély, hány áldozata volt valójában a sorozatgyilkosnak.Szerző: HE7EDIK

A Zodiákus személyére sosem derült fény.Szerző: HE7EDIK