Ál/Arc

Face/Off

Cage és Travolta leutánozta egymás mozdulatait.Szerző: HE7EDIK

Woo stílusjegyeit, a galambokat és lassításokat ide is becsempészte. Szerző: HE7EDIK

A film költségvetése 80 millió dollár volt és jelenleg 245 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Az arcátültetést ábrázoló jelenethez készítettek két magasz színvonalú gumibabát Cage-ről és Travoltáról. A bábuk rendkívül igényesek és költségesek voltak. A szőrszálakat egyenként kellett beültetni, sőt képesek voltak szimulálni az arc egyes izomrándulásait.Szerző: ps

Az egyik nagy tűzharcot ábrázoló akciójelenetben a háttérben egy kisfiú a „Somewhere Over The Rainbow” című dalt hallgatja. Az érdekesség ezzel kapcsoltban annyi, hogy csupán a forgatás előtti napon kapott zöld lámpát az ötlet, eredetileg ez nem is került volna bele a filmbe, de Woo-nak sikerült meggyőznie a stúdiót. Ellenben meg kellett ígérnie, hogy ez miatt nem csúsznak a forgatással, így Woo kénytelen volt a jelenetből kihagyni a galambokat, amiket ez helyett egy másik akciójelenetnél használt fel.Szerző: ps

SPOILER VESZÉLY! A film elején Castor Troy kómába esik, de hogy ez pontosan hogyan fog történni, komoly vitákat okozott a rendező, a stúdió és az írók között. Az eredeti ötlet szerint Troy folyékony nitrogénbe esett volna, de ez nem tetszett a stúdiónak. Aztán azt javasolták, hogy zuhanjon a mélybe, vagy zuhanjon magas feszültségű kábelekre, ez viszont nem tetszett a rendezőnek. A végső változat szerint a balesetet egy sugárhajtású repülőgép motorja okozta…Szerző: ps

Ez volt a Paramount első filmje, amely Blu-ray formátumban is megjelent.Szerző: ps

A filmet az eredeti tervek szerint Rob Cohen rendezte volna, csakhogy Cohen közben kapott egy másik ajánlatot, amit sokkal izgalmasabbnak talált, így Cohen végül a Sárkányszív rendezését vállalta az Ál/Arc helyett.Szerző: ps

John Travolta a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Nicolas Cage a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

John Travolta a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Nicolas Cage a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A film kezdetén látható repülős akciójelenetben a repülőgép kormányán a JW látható, amely a rendező monogramja .Szerző: wintermat

Mark Wahlberg elutasította Pollux Troy szerepét.Szerző: wintermat