Amerikai história X

American History X

2015.01.22 Kiccsi7

Megdöbbentő és tanulságos történet. Tény mi tény a film arra is rávilágít, hogy a rasszizmus és a kirekesztés minden oldalon ott van. Nagyon jó film, mindig meg tudom nézni.

2015.11.28 storeman

Elgondolkodtató történet. Edward Norton legnagyobb színészi teljesítményének tartom. Ami nem annyira tetszett, hogy egy kicsit brutálisra sikeredett. De ez van.

2019.03.15 Dóra7.6

Egy film, amit legalább egyszer mindenkinek látnia kellene.

2015.01.28 Timcsa

Felkavaró,elgondolkodtató,tanulságos film! Akár tananyag is lehetne a rasszizmus ellen!

2016.07.06 Toncsi

Az amerikai lelkiismeret nem bírja ki, hogy ne feszegesse ezt a témát újra és újra, koronként, társadalmi csoportonként és korosztályonként. Az Amerikai história X gyakorlatilag egy célközönséget lő be magának, azokhoz szól és azokkal az eszközökkel ... Több

2015.04.01 tbandi1989

Elég régen láttam már ezt a filmet, de az biztos, hogy a témában a legjobb. A Romper Stompert is láttam, az sem volt rossz, de nincs ilyen hatásos. Edward Norton és Edward Furlong alakítása állat. Hamarosan újra meg kéne nézni a közel jövőben, hogy felelevenítsem ezt a jó filmet. 10/10

Többször láttam a filmet, és időnként újra fogom nézni! A mondanivalója miatt kötelezővé tenném a film megnézését úgy 12-14 éves korban! Mondjuk egy ofőóra keretein belül, akivel meg lehetne beszélni a látottakat! Szuggesztív film!

2015.03.30 palfi24

Edward Norton élete talán legnagyobb alakítását nyújtja. Zseniálisan összerakott, elgondolkodtató történet, rasszizmusról, testvériességről és gyűlöletről. Néhol elrettentő, néhol megdöbbentő. Kivételesen megkomponált karakterfejlődés. Bármikor szívesen nézem újra!

2015.03.10 stothtibor

Megrendítő, felkavaró, erős idegzet kell hozzá. Rasszizmus is megtalálható a filmben, az egész elgondolkodtató, de nem didaktikus! Kultusz film!

2015.02.10 visigo

Norton és Furlong is zseniális (Furlongért amúgyis odavoltam a Terminátor 2. óta :-) ) Megrázó, ébresztő film. Sosem késő újrakezdeni, és a változás mindig rajtunk áll. Nagyon emberi film. Számomra klasszikus.

2015.03.09 nemethgergo31

A filmnek van mondanivalója, ráadásul tanulságos is. Nagyon erős alkotás a színészi alakítások pedig párjukat ritkítják.

2015.08.25 spikeZ

Nagyon tanulságos film, Edward Norton pedig egészen fantasztikus alakítást nyújt. A fajgyűlöletről és a rasszizmusról nem lehet finoman csevegni, a film sem teszi, mindent beletol az arcunkba, a mi feladatunk pedig az, hogy mindezt megemésszünk. Nem lesz kellemes, de érdemes.

2015.03.31 Dcorp1963

Faji megkülönböztetés? Azt hittem ez is csak egy olyan film lesz, de nem.. Ennél sokkal többet kaptam ebbe a témába beleburkolva. Szerintem aki ezt a filmet megnézi, másképp kezdi el látni az egész világot.

2015.03.07 imstlye

Isteni film! A film után nincs olyan ember aki nem gondolkodott el az életen! Sokan megfeledkeznek erről a világról.. Nos, ez az a film ami felvilágosít mindenkit! Ajánlom mindenki számára!