Az élet fája

Az élet fája

The Tree of Life
TomÁcs

Jack O'Brien (Sean Penn) építész, immár megfáradt, megtört emberként egy sorsfordító szellemi utazásra indul mikor öccse halálának évfordulóján visszagondol gyerekkorára, azokra az évekre, mikor szigorú apja és szerető anyja mellett férfivá ért. Gondolatai nem csak saját életét, de az egész… Több

Premier (HU): 2011.12.15.

2024.03.09 Erik Csok

Egy film az ÉLETRŐL!

Aki már látott rétegfilmet, az tudja, milyenek is az ilyen és ehhez hasonló filmek, és tudja, hogy nem éppen átlagos filmek ezek. Mert igen, ez is egy rétegfilm. Egy átlagos néző szerintem már 20 perc után leállítaná, de aki szereti az ilyen filmeket, és tisztában van azzal, hogy mit vár tőle, annak különleges filmélményben lesz része! Ugyanis ez a film tényleg az életről szól! Történet felnövésről, gyerekkorról, az élet szépségeiről és annak rossz dolgairól, és egy családról, akiket végigkövetünk a film során. Sokszor úgy éreztem, hogy egy dokumentumfilmet nézek, ugyanis a filmben vannak olyan részek, amik tényleg erre hajaznak, gondolok itt arra, mikor bemutatják a vízi életet, vagy a dinók korát. Gyönyörű film, szó szerint, ugyanis a néző olyan képeket kap maga elé, amit más filmekben garantáltan nem látott még. Még egy ilyen film nincs, és nem is lesz én szerintem. Elhangzanak benne elgondolkodtató mondatok, amiken a film közben is lehet agyalni (legalábbis nálam így volt), és a film után is lehet gondolkodni a filmen, egyrészt a befejezésről, másrészt azon, mit is akar üzenni. Zenéje fantasztikus, színészei kiválóak (élükön a mindig fantasztikus Brad Pittel), hangulata pedig érdekes. Fura film, kicsit művészi, de aki a végére ér, az egy felejthetetlen film élményben fog részesülni, nagyon nagy mondanivalóval rendelkező egy film!

2017.04.18 indingo

Én tényleg azt hittem, hogy már mindent láttam, de rá kellett jönnöm, hogy nem. Ne tudtam végig nézni, olyan érzésem volt, hogy 10 különböző film jeleneteit mosták össze, aztán mindenki kezdjen vele amit akar.

2017.11.04 Bazzzsi

Nálam nem érte el a célját a film. Teljesen hidegen hagyott a története, nem ért el a szívemig, eléggé rideg volt a története, hiányoltam az érzelmeket.

2018.04.16 TomÁcs

Nem egy szokványos történet. Sok mindenről szól, amit talán kicsit rendszerezhettek volna a készítők. Elgondolkodtató darab, amin napokkal később is jár az ember agya.

2015.10.08 hsanya182

Hááát egy letargikus és béna, elvont és vallásos, átalgos élettapasztalatokat elmondó film. Max a sötétségből a világosság felé vezető út elejét mutatja be...A Természet rendje és egy család apja - három fia közti kapcsolatot viszonyítja. A nevelés v... Több

Heath Ledger halála miatt lett a film főszereplője Brad Pitt.Szerző: mamiéstöti2

A zenelistában Szemző Tibor és Jandó Jenő szerzeménye is szerepel.Szerző: mamiéstöti2

Terrence Malick rendező nem volt megelégedve az eredeti vizuális effektekkel, így felkereste a legendás Douglas Trumbullt, aki többek között 2001: Űrodüsszeia látványvilágáért is felelt. Ez volt Trumbull első filmje 29 év kihagyás után.Szerző: kázsé

A dinoszaurusz jelenet állítólagosan az öntudat és együttérzés megszületésének pillanatát mutatja be.Szerző: kázsé