Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Az elit alakulat (2001)

Band of Brothers

Vélemények: Az elit alakulat (2001)

MP170506   2020. 07. 10.

Kiváló sorozat, amit az élet, a háború írt. Remek színészek játszanak benne, hitelesen hozzák a karakterüket. Megrázó, megindító dráma, mely bemutatja milyen kötelékek, szövetségek alakulnak ki egy háborúban.

harnas1207   2018. 11. 27.

Easy század előre!

A sorozat igaz történetek és elbeszélések alapján készült. Számomra az egyik leghitelesebb háborús film. Nem a szereplőkre, a főhősökre koncentrál, hanem a háború menetére. Megismered a katonákat, némelynek az arcát vagy a nevét, de mire észbe kapsz már meghalt, jön másik. Mindig csak az alakulat marad meg. Az ő történetüket meséli el a sorozat. Egyszerűen nincs olyan pontja amibe bele lehetne kötni.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 05. 12.

A pokol bugyraiban... Első helyről, mintha benne lennél!!!

Nehéz szavakat találni és összegezni a látottakat, mert rengeteg háborús filmhez volt szerencsém, és ez a minisorozat egytől egyig bemutatja a háború sötét poklát. Ilyen hatást még nem váltott ki belőlem film vagy sorozat, mert valami hihetetlen, mil... teljes kritika»

dulkap   2017. 01. 18.

Egy nagyon régi elmaradásomat pótoltam most be. Tetszett a sorozat, de azért annyira nem dobtam hanyatt tőle magam, mint amennyire mások értékeléséből várható volt. Egy nagyon korrekt és nagyon profin megcsinált minis sorozat, csak nekem az első felé... több»

Edii   2015. 04. 21.

Nem egy minden napi történet, rendkívüli emberek elszakíthatatlan kötelékéről, kitartásáról és testvériességéről. Nagyon jó rendezés, a színészek kiválóak, megindító, elgondolkodtató alkotás!

hackerjulcsi   2018. 03. 22.

Imádom! Hatalmas színészi játék, élethű felvételek és ötletes kameramozgások vannak a sorozatban. Egyetlen olyan sorozat, amit egyhuzamban néztem meg, mert nem tudtam lekattanni róla. Ajánlom!

Niki18   2015. 11. 01.

Legesleges legjobb sorozat, amit valaha láttam. Az előttem szólókkal mindenben egyetértek. Nagyon megfogott engem az Elit alakulat. Minden szempontból a legjobb sorozat.

Olivér Rózsa   2017. 01. 20.

Mindegyik rész fantasztikusan van megcsinálva. Szinte fel se tudjuk fogni hogy mi is ment igazán a frontvonalban. Külön tetszett hogy nem egy szereplőt mutattak be és annak a szemszögéből néztük a háborút hanem egy osztagot mutatott és részenként mindig más kapott egy kicsit nagyobb szerepet. 10/10

Robinson76   2020. 03. 26.

Minden idők legjobb háborús sorozata

Az amerikai hadsereg 101. számú légi hadosztályának 506. ezredének 2. világháborús történetét meséli el ez a remekmű. Az egyik legnagyobb szabású és költségvetésű sorozat 10 részen keresztül ad betekintést a háború borzalmaiba, az alakulat életébe, és a tagok bajtársias összetartozásának is emléket állít. Mindezt Steven Spielberg és Tom Hanks bábáskodása alatt teszi, szenzációs színészi alakításokkal, frenetikus képi világgal. Szigorúan kötelező darab!

iq.csabi   2019. 04. 28.

Nagyon jó sorozat. Mindenképpen érdemes megnézni. Nagyon jól adja át a háború érzését. A szereplők hitelesek, a történet pedig igaz cselekményen alapul.

Vadgazda   2016. 05. 21.

A HBO régóta tudja hogy kell igazán jó sorozatot készíteni. Kifejezetten tetszik a veteránok visszaemlékezése a részek elején. Nagyon jól mutatja be a desszantosok világát a második világháború pokla közepette. Kifejezetten ajánlott!

Edeske   2016. 06. 16.

Szerintem az egyik legjobb sorozat. Annak ellenére hogy sorozat mégis igazi jó története van és minden része megfelel egy-egy érdekes, izgalmas filmnek.

Manyi   2015. 02. 06.

Izgalmas, igazi akciófilm. Az ember beleéli magát a katonák megpróbáltatásaiba, küzdelmébe. Engem lekötött, ajánlom mindenkinek!

VargaBarnabas   2016. 05. 06.

Szerintem ez egy igazán jó és élvezhető sorozat,igaz nem tetszik hogy csak amerikai szemszögből mutatja be a dolgokat de ettől eltekintve nagyon jó és élvezhető kis sorozat és mindemellet nagyon tanulságos.

Fiatalság kirobbanó ereje   2016. 11. 11.

Az HBO nagyon kitett magáért, ez egy nagyszerű sorozat, mely rendkívül jól és tartalmasan mutatja be a háborúban történteket, érdemes megnézni!

krysn95   2015. 10. 29.

HBO mini sorozat a legjobbaktól. Reális, átgondolt, kidolgozott. Nem véletlen a 9.2-es IMDB pont. Hiteles ábrázolás, jól felépített karakterek. Belegondolni is rossz, hogy mik zajlottak ebben a korszakban.

Wolowitz   2017. 04. 18.

Nagyon megindító és odafigyelnek minden apró részletre. Ezért kedveltem annyira.Rám ez igazán elemi erővel hatott mert szerintem tökéletesen megfogta a film a lényeget. Ilyet szívesen néz az ember bármikor. Szerintem kiváló kis alkotásra sikerült. Imádtam.

Gergely Varju   2016. 04. 04.

Ismerjük a régi sztereotípiát: " HBO az ahol pár éves filmeket ismételgetnek hosszú ideig, amik nemsokára a többi tévén is ott lesznek". A mai igazság az, hogy a HBO család (Cinemaxot is beleértve) a legjobb alkotásokat megteremtő társaság. Az Elit... több»

vyctoria79   2019. 02. 07.

A II.VH történetéről szóló filmek kedvelőinek kötelező darab. Hanks tökéleteset alkotott ezzel a sorozattal. Remekül mutatja be a háborút az "egyszerű" harcoló katonák szemszögéből.

Melibaba   2015. 06. 17.

Ryan közlegény megmentése után a legjobb háborús filmélményt nyújtotta, alapos karakterépítéssel és drámai csatajelenetekkel.

Alexa   2015. 10. 09.

Számomra az egyik legjobb alkotás a háborúról. Lassan bontakozik ki, de éppen ettől lesz olyan jó, amilyen. Ettől válik reálissá a számomra, így képzelem el a katonák mindennapjait a fronton.

prof.zoltan   2015. 12. 22.

A II.világháborúról készült legjobb alkotás, ami valaha napvilágot látott! Egy mestermű minden tekintetben, amit mindenkinek kötelező lenne látnia!

tjanika   2016. 11. 08.

Egyébként is rajongok a . világháborús filmekért,ezzel meg még jobban megszerettem.Nem akartam megnézni,de a nejem unszolására elkezdtem és egy nap alatt megnéztem az első felét annyira tetszett. Ajánlom mindenkinek aki szereti ezeket a témájú filmeket.A zenéje szintén nagyszerű lett.

Zsu99   2015. 12. 21.

Az egyik legjobb háborús dráma. Megragadó események, kemény, erős "szókimondó" film, amihez mindenképpen kell egy idegzet, de igazi élményt nyújt. Műfaj kedvelőinek kötelező!

gaboca1981   2015. 05. 18.

Schwimmer nagyon jól játssza Sobel karakterét. A magyar szinkron pedig kitűnő. Mondom ezt úgy, hogy először eredeti nyelven láttam.

kota   2020. 02. 16.

legjobb sorozat... mindegyik részről , órákat lehetne szólni... könyvet is ajánlom... zene fantasztikus benne... aki volt katona .tudja....mit a helyet...az is nézze meg... aki meg nem volt...az kivülről fújja.. 1rész...minden benne van---utolsó is...és közben...

visigo   2015. 02. 09.

Imádtam! A katonákat, a bajtársiasságot, a drámákat. Eleve szeretem a háborús filmeket, itt több részen át részem lehetett benne, a színészek zseniálisat alakítottak.

laszlototh   2015. 02. 15.

Nagyapám katona volt. Vele néztem emg a filmet! Nagyon jól szórakoztunk rajta. Etalon!

Dtennant21   2015. 02. 24.

Amit ez a sorozat elhozott nekem az valami csoda volt, minden percét imádtam remélem más is ilyen véleménnyel rendelkezik a sorozatról!

vadiati   2015. 02. 09.

Bár az film az amerikai oldalt mutatja be (mint a háborús filmek nagy többsége), ugyanakkor nem érzem elfogultnak. Színesek a karakterek, változatosak a különböző részek. A képi világ, harckocsik, robbanások látványosak, bár azért nem annyira, mint a... több»